1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Sumowanie kosztów kilku paczek w jednym koszyku

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika czara, 3 Styczeń 2016.

  1. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Witam wszystkich forumowiczów,
    zwracam sie z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z kosztami przesyłki.
    Sprzedaje rożne produkty od ciężkich po 400 kg wysyłanych na paletach przez duże rulony, dłużyce po 2,5m po drobnice. Jeśli klient doda do koszyka pojedynczy produkt nie ma problemu do każdego produktu mam przypisany gabaryt i wszystko działa ale jeśli w koszyku znajdzie się kilka produktów rożnych rozmiarów pojawia się problem wysyłki ponieważ nie mogę tego wysłać w jednej paczce ale muszę zorganizować 3 oddzielne paczki i za każdą zapłacić. Szukam opcji gdy wystąpi taka sytuacja i w koszyku pojawiły się 3 produkty rożnej wielkości np. na paletę, rulon i dłużyce aby klient był poinformowany że koszt przesyłki to będzie koszt palety + koszt rulonu + koszt dłużycy.
    Mam ustawioną paletę jako domyślną i gdy jest przesyłka wysyłana na palecie + inne produkty + drobnica przesyłka jest naliczana za największy gabaryt. Jak połączę wszystkie przesyłki w opcjach to podczas zakupu pojawia sie pole wyboru i kilka opcji dostawy a klient (co jest normalne) wybierze najniższą.Ewentualnie ten sam koszyk i te same produkty ale usunę największy gabaryt to i tak zostaje koszt dostawy za paletę.
    Nie mogę dopisać informacji na stronie sklepu aby każda rzecz była kupowana osobno bo po pierwsze kiepsko to wygląda a po drugie wszystkie przedmioty są ze sobą powiązane i tworzą komplet.
    czy istnieje jakieś rozwiązanie?
    Poniżej skan dwóch koszyków (towar i ceny poglądowe) ale o to mniej więcej chodzi. Jak widać panele idą na palecie ale w koszyku są również listwy po 2,5m których na palecie nie wyśle i ciężkie rulony które wystają za paletę i nie mogą być wysłane razem.
    Drugi koszyk to te same produkty po za panelami (paletą) cena dostawy bez zmian....
    Dodam że do każdego rodzaju towaru mam przypisany gabaryt (jest ich 6)
    Na 3 skanie widać sytuacje jak połączę w opcjach wszystkie gabaryty, nie dość ze pojawia się pole wyboru dostawy to jeszcze gabaryty te mam ustawione ze cena zależna jest od ilości produktów i w koszyku sumuje się z innymi gabarytami co jest nie do przyjęcia... bo cena ... sami widzicie..:)
     

    Załączone pliki:

    Ostatnia modyfikacja: 3 Styczeń 2016
  2. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Rzeczywiście - kilka osób borykało się już z podobnym problemami, dotyczącymi gabarytów. Mechanizm działania gabarytów został "przedyskutowany" m.in. w tych dwóch wątkach, które polecam przeczytać:
    https://forum.home.pl/threads/kwoty...a-kwota-pobrania-jak-to-ugryzc.517/#post-3029
    https://forum.home.pl/threads/przyporzadkowanie-kosztu-transportu-do-produktu.616/#post-3659

    W skrócie - jak już słusznie zauważyłeś/aś - aktualnie nie ma w Click Shop-ie funkcjonalności, która pozwalałaby "dodawać i sumować" dostawy przy produktach o różnych gabarytach (dodanych do koszyka). Nie ma także funkcjonalności, która pozwalałaby np. przy 5 produktach o różnych gabarytach "analizować", która dostawa jest najdroższa i tę domyślnie wówczas wybierać.

    ZAWSZE w takiej sytuacji (produkty o różnych gabarytach w koszyku) mechanizm zachowuje się tak, jakby tych gabarytów w ogóle nie było i "aktywuje" dostawy tylko dla "Każdy typ gabarytu (w tym brak zdefiniowanego)". Jeśli brakuje w ten sposób zdefiniowanej dostawy, pojawi się info:

    Administrator sklepu nie zdefiniował formy dostawy, która spełnia kryteria Twojego zamówienia.

    ---------------------------

    Według mnie istnieje tylko jeden sposób, aby skutecznie "naliczyć" tego typu "mieszaninę":

    1) Kasujesz wszystkie gabaryty, bo i tak bardziej "przeszkadzają" niż "pomagają". Zwłaszcza przy Twoich produktach klienci bardzo często będą oprócz paneli kupowali także inne przedmioty, które proponujesz - np. listwy (nawiasem mówiąc nie tak dawno sam kupowałem tego typu przedmioty w "komplecie").

    2) Tutaj stosujemy pewne "obejście"; masz 6 gabarytów:

    - przy każdym produkcie należącym do pierwszego (najlżejszego) gabarytu ustawiasz jako wagę 1 kg
    - przy każdym produkcie należącym do drugiego gabarytu ustawiasz jako wagę 100 kg
    - przy każdym produkcie należącym do trzeciego gabarytu ustawiasz jako wagę 10 000 kg

    etc.

    Stosujemy do tej "operacji" zmienną o nazwie "Waga". Jej wartość widoczna jest pod polem "Aktywność" na karcie każdego produktu. Tę zmienną mechanizm sklepu wykorzystuje TYLKO do wyliczania dostaw, nie ma zatem wpływu na "rachowanie" cen za sam produkt.

    3) Konfiguracja -> Sprzedaż -> Dostawy -> Kurier (Edytuj) -> Koszty dostawy -> Opłata zależna od wagi przesyłki;
    Oczywiście dostawa jest "aktywna" dla "Każdy typ gabarytu (w tym brak zdefiniowanego)".

    Jedziesz widełkami (trochę pracy, ale jednorazowej):

    - od 1 do... 2 ---> koszt jak np. teraz masz przy akcesoriach;
    - od 100 do 101 ---> koszt jak dla np. paneli;
    - od 101 do 102 ---> koszt jak za jedną partię paneli oraz jedną "partię" akcesoriów (sumujesz "ręcznie");

    Dzięki "fikcyjnej" wadze przy przedmiotach ---> system będzie "sumował" łączną wagę i aktywował określone widełki (koszty dostawy), które musisz dość żmudnie zdefiniować (te zdefiniowane przez Ciebie ręcznie widełki będą odpowiadały np. zsumowanej wysyłce jednej i drugiej formy). Między przedmiotami masz sporą różnicę w fikcyjnej wadze, zatem masz pewność, że jak system zliczy np. 50 601 kg to znaczy, że ktoś wybrał:

    - 5 partii dajmy na to listew
    - 6 partii dajmy na to paneli
    - 1 partię drobiazgów

    -----------------------

    W opisie dostawy w 2-3 zdaniach wspominasz, że w zależności od wyboru towar jest wysyłany w "mieszany" sposób i z tego wynika taka czy taka cena.
     
    Ostatnia modyfikacja: 3 Styczeń 2016
  3. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Mam pytanie do Pana propozycji

    Jak będzie wyglądał zakup gdy ktoś kupi same panele albo podkłady? Nawiasem mówiąc ostatnio miałem 2 klientów tylko po dość drogie podkłady. Do tego jak ustawić sprzedaż towaru na palecie? Panele sprzedam max 400 kg na palecie. Powyżej 400 kg to już druga paleta jak zapewne się Pan domyśla koszt wysylki palety jest dość spory więc i skok ceny dostawy również. Jak zlikwiduje gabaryty to jak ogarnę wagę 400 kg na palete? Każda paczka paneli ma przypisaną jakąś wagę i dzięki temu wiem ile paczek mogę ułożyć na palecie i kiedy klient wchodzi na drugą. Jak zlikwiduje gabaryty będę mógł tylko przypisać poglądowa cenę aby w koszyku nie było takich obrazków jak wyzej w załącznikach ale może się zdążyć że klient kupi 450 kg paneli a za przesyłkę zapłaci cenę kompletnie nie adekwatna do kosztów wysyłki dwóch palet. Dobrze rozumiem?
     
    Ostatnia modyfikacja: 3 Styczeń 2016
  4. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Rozłóżmy to na czynniki pierwsze:
    https://e-kaad.pl/

    Jak widzę:

    Dwie rzeczy liczysz na sztuki:

    - Dywany ---> szt.; za każdą sztukę wysyłka idzie w górę;
    - Listwy ---> szt.; 1-20 jedna cena; 21-30; 31-40 kolejne etc.;

    - Podkłady ---> według "metrów"; do 150 m2 mamy 99,90 PLN; 151 m2 to już 129,00 PLN

    - Panele podłogowe ---> m2 (pakowane w opakowaniu po 2.43 m2); każde opakowanie ileś tam waży, przy przekroczeniu wagi 400 kg wchodzi druga paleta, np. ok. 60m2 (dla BALTERIO Dolce 018 Dąb Barrel) może dawać już ponad 400 kg - wówczas koszt rośnie
    - Podłogi drewniane ---> rozumiem, że analogicznie jak panele

    ---------------------

    Innymi słowy dla paneli i ew. podłóg wysyłka idzie paletami, gdzie potrzebna jest do wyliczenia kosztu rzeczywista waga towaru.

    -------------------

    Rozwiązanie jest zatem takie, aby pousuwać gabaryty i zostawić jedną formę dostawy, dla której aktualnie naliczana jest wysyłka paneli (Kurier Panele Standard).

    Przykład dla paneli oraz dywanów:

    1) Panele ---> zostawiamy tak, jak jest ułożone;
    2) Dywan ---> ustawiamy jego wagę jako 10 000 kg;

    W widełkach "cenowych" dostaw ustawiamy:

    - do 400 kg ---> cena jak za wysyłkę jednej palety
    - do 800 kg ---> cena jak za wysyłkę dwóch palet
    - do 1200 kg ---> cena jak za wysyłkę trzech palet
    - do 1600 kg ---> cena jak za wysyłkę czterech palet

    itd.

    - do 10 000 kg ---> cena jak za wysyłkę jednego dywanu
    - do 10 400 kg ---> cena jak za wysyłkę jednego dywanu oraz jednej palety
    - do 10 800 kg ---> cena jak za wysyłkę jednego dywanu oraz dwóch palet
    - do 11 200 kg ---> cena jak za wysyłkę jednego dywanu oraz trzech palet

    itd.

    - do 20 000 kg ---> cena jak za wysyłkę dwóch dywanów
    - do 20 400 kg ---> cena jak za wysyłkę dwóch dywanów oraz jednej palety
    - do 20 800 kg ---> cena jak za wysyłkę dwóch dywanów oraz dwóch palet
    - do 21 200 kg ---> cena jak za wysyłkę dwóch dywanów oraz trzech palet

    itd.

    --------------------------

    Kolejny produkt - np. listwy - waga np. 1 000 000 kg i analogicznie jak powyżej, ale już z uwzględnieniem dywanów i palet. Innymi słowy ---> trochę trzeba się naklikać, ale uda się osiągnąć finalny efekt. Możesz zmiany wprowadzać stopniowo, np. na początek dołożyć tylko dywany, a dopiero potem listwy i zobaczyć czy "efekt działa".

    Nie musisz też kasować istniejących już dostaw czy gabarytów. Ustaw je początkowo jako "nieaktywne", abyś mógł ew. do nich powrócić w każdej chwili.
     
  5. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Dziękuje za pomoc, w teorii wygląda to obiecująco ale nie mam już dziś siły z tym walczyć chociaż z dywanami będę musiał przejść chyba na wagę bo nie mam pomysłu jak rozwiązać dopasowanie kosztów dostawy zależnych do wariantu? Chodzi mi że każdy dywan w sklepie ma ileś wariantów czyli w moim przypadku rozmiarów a koszt wysyłki dywanu 90x120 będzie zdecydowanie inny niż 200x300. Sprawdziłem przed chwila w panelu i albo nie ma albo nie znalazłem innej opcji niż tylko zmiana wagi w wariancie.. Z drugiej strony ustalać koszt wysyłki dywanu na podst. wagi to jakaś paranoja bo dwa dywany o tych samych wymiarach np 200x300 ale z innej kolekcji wyśle za tyle samo ale jeden będzie ważył 6 a drugi 12 kg... i znowu schody...

    szkoda że wymaga to tyle klikania, taka opcja powinna być dostępna z panelu, tak samo jak kopiowanie produktów z atrybutami i wariantami...
     
  6. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Mechanizm sklepu działa w ten sposób, że w czasie JEDNEJ transakcji klient końcowy może wybrać JEDNĄ formę dostawy - nie można tych dostaw sumować/odejmować etc. Jedna dostawa z tych, które spełniają kryteria dodanych do koszyka produktów.

    W przypadku dostaw każdą (jedną) dostawę można "uzależnić" według jednego przyjętego kryterium, np. wagi/ilości etc. Zawsze jednak jest to TYLKO jedno kryterium przy jednej formie dostawy.

    Kończąc wątek "gabarytów" - jeden gabaryt można przypasować do jednego produktu WRAZ z jego wariantami. Nie jest możliwe, aby wariant X posiadał gabaryt "A", a wariant Y (tego samego produktu) posiadał gabaryt "B".

    Tak to w chwili obecnej funkcjonuje i nic na to nie poradzimy, do czasu modyfikacji skryptu przez twórców aplikacji.
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @czara rozumiemy to, jednak jak już wspominałem, ilu Klientów tyle gotowych systemów jakie powinny zostać wdrożone. Rozwiązaniem jest tylko i wyłącznie rozpisanie swoich potrzeb i ich konfrontacja z możliwościami systemu, a tu, schematów konfiguracji jest naprawdę dużo.

    To co poruszyłeś w pierwszym wątku to sytuacja, która na dobrą sprawę wymaga stworzenia systemu od podstaw pod indywidualne zamówienie, a więc systemu który będzie rozkładał zamówienie na kilka paczek. Patrząc jednak w perspektywie lat i wielu zgłoszeń jakie miałem okazję analizować, tego typu pomysł widzę pierwszy raz. Oczywiście jest on sensowny i zapewniam Cię że zostanie przekazany do kierownika produktu, z jakim efektem? Na to będziemy musieli poczekać.

    Zwróć jednak uwagę, że tworząc kilka systemów dostaw, np. 1 dla gabarytu A, 2 dla gabarytu B, możesz też dodać 3 dla gabarytu A i B. Co się wtedy stanie? Klient dokonujący zakupu tylko gabarytów A, otrzyma dostęp do 2 form dostawy. Dla B, też 2. Ale jeśli w jego koszyku znajdą się A i B wtedy otrzyma propozycję tylko jednej formy dostawy. A ta docelowo może być dużo droższa z adnotacją, że zostanie przesłana w kilku paczkach.

    W ten sposób sprzedajesz drobnicę, palety ale i mieszasz te produkty. Klient który zamawia 4 wkręty + paletę wina, na pewno będzie świadomy kosztów dostawy.

    Spróbuj w ten sposób podejść do tematu, bo ze wstępnych ustaleń jakie wykonałem, wynika, że gotowego rozwiązania z systemem dzielenia paczek nie znajdziesz na naszym rynku. Tylko sklepy pisane na miarę lub, o czym wspomniałem na początku, odpowiednia analiza i konfiguracja dostępnego systemu. A ten naprawdę ma bardzo wiele schematów konfiguracji.
     
  8. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Kombinuje właśnie z tymi wagami ale pojawia się problem
    ustawiam wagi:

    panele:
    do 400 kg - 1 paleta paneli 89,90
    do 800 kg - 2 palety paneli 159,90
    do 1200 kg 3 palety paneli 199,90

    podkłady:
    1 m2 podkładu waży 10 000 kg
    60m2 waży 600 000 kg = paczka 29,90
    70m2 waży 700 000 kg = paczka 29,90
    80m2 waży 800 000 kg = paczka 39,90
    90m2 waży 900 000 kg = paczka 49,90
    100m2 waży 1 000 000 kg = paczka 49,90

    wiadomo 60m2 podkładu + paleta paneli to 600 400 kg itd.

    listwy:
    1 listwa waży 10 000 000 kg
    20 listew waży 200 000 000 kg - 29,90
    30 listew waży 300 000 000 kg - 39,90
    40 listew waży 400 000 000 kg - 49,90
    50 listew waży 500 000 000 kg - 59,90

    jak wyżej paleta paneli + 20 listew to 200 000 400 kg itd.

    akcesoria:
    1 akcesoria waży 1 000 000 000 kg
    20 szt. waży 20 000 000 000 kg - 19,90
    30 szt. waży 30 000 000 000 kg - 29,90
    40 szt. waży 40 000 000 000 kg - 39,90
    50 szt. waży 50 000 000 000 kg - 49,90

    jak wyżej paleta paneli + 20 szt. akcesoriów to 1 000 000 400 kg itd

    problem pojawia się jak mam w koszyku dwie palety paneli 800 kg i 84 m2 podkładów czyli 840 000 kg + 800 kg = 840 800 kg.
    według wzoru powinno wyjść cena 159,90 + 49,90 a wywala mi tylko 49,90 czyli cenę do 900 000 kg

    czy oznacza to że muszę dodawać cenę za każdą nową sztukę czy metr a później jeszcze + paletę + listwę + podkład?
     
  9. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    dziękuję za odpowiedz, ale wydaje mi sie ze nie jest to takie skomplikowane. chodzi tylko o sumowanie kosztów dostawy. skoro w koszyku znajdują się 3 gabaryty a do nich przypisane 3 dostawy to tak jak koszyk sumuje ceny produktów powinien sumować ceny dostaw skoro są inne a koszyk daje tylko możliwość wyboru miedzy dostawami. Ale skoro nie ma takiej opcji to trzeba szukać dalej innego wyjścia, mam nadzieje ze Stau coś wymyśli bo nie mam czasu ustawiać setek kombinacji wagowych :)
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @czara skorzystaj z mojego rozwiązania. Nic więcej tu nie wymyślimy chyba że programiści coś dodadzą w tym roku.

    • Dostawa 1: Gabaryt A, przedziały wagowe X, Y, Z np. podkład + inne lekkie
    • Dostawa 2: gabaryt B, przedział wagowy E,R,G, np. panele i inne ciężkie
    • Dostawa 3: gabaryt A + B, przedziały wagowe X+E, R+Y, Z +G, podkład + panele lub inne lekkie

    • Klient kupuje sam podkład i inne lekkie przedmioty oznaczone gabarytem A, dostawa sumuje się wg. gabarytu A i danych progów wagowych, Podajesz realną wagę. Aktywuje się dostawa 1 lub 3, klient wybiera tańszą (1)
    • Klient kupuje same panele i inne ciężkie, oznaczone gabarytem B, dostawa sumuje się wg. przedziałów dla dostawy gabarytu B, aktywuje się dostawa 2 lub 3, klient wybiera tańszą (2)
    • Klient kupuje MIX, waga nadal się sumuje ale aktywuje się tylko 1 forma dostawy odpowiednio droższa np. suma A i B, aktywuje się dostawa 3, pozostałe nie są widoczne bo tylko ta jedna obsługuje mix gabarytów.

    Trzeba pamiętać, aby oznaczyć produktu odpowiednimi gabarytami aby dla nich aktywowały się odpowiednie formy dostawy. Wtedy w Twoim przykładzie aktywuje się dostawa 3

    Tylko że musi być ona zdefiniowana, system sam nie doda tego więc klient który zamówi np. tonę paneli i metr podkładu, zostanie przeliczony przez dostawę 3 czyli dostawę aktywną dla gabarytu A i B (w koszyku) i na podstawie łącznej wagi np. 1000 kg + 1kg podkład otrzyma 1001 kg co plasuje się w jakiś zdefiniowany dla dostawy 3 przedział wagowy i ceny dostawy
     
  11. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Jest to jakieś rozwiązanie ale ciężko będzie do każdego produktu znaleźć prawdziwą wagę. Obecnie mam zrobione na sztuki i to tez słabo wychodzi ponieważ jak w jednym gabarycie (lekkie) będą np. podkłady i folia i klient kupi 60m2 samego podkładu będzie ok ale jak kupi 60m2 podkładu i 60m2 foli to cena za paczkę wyliczy mi 120m2 a wysłał bym to w jednej w cenie 60m2.
    wagowo tez może być problem choćby przy listwach bo 20 listew będzie ważyć mało ale wysyłka takiej dłużyca 2,5m jest kosztowna a nie spakuje jej razem z podkładem który jest w kartonie 1mx0,5m tylko muszę wysłać dwie paczki.

    w miedzy czasie zrobiłem symulacje jakby to wyglądało jakbym wprowadził wagę każdej kombinacji produktów. Wtedy ładnie to wychodzi ale trzeba dodać ponad 1000 przedziałów cenowych tylko do jednej palety paneli, a chciałbym wysyłać max 3 palety co daje ponad 3 000 wariantów ceny... wklepanie tego chyba jest niemożliwe :)

    Jak wrócę do domu spróbuje ogarnąć ten sposób Grześka bo innego nie widzę rozwiązania niestety...
     
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    EXCEL policzy wszystko. Napiszę tak: przejrzałem kilka sklepów z podobnym asortymentem i chyba nikt nie "bawi się" w tak szczegółowe obliczanie kosztów. Niektórzy mają np. stała cena w dowolne miejsce w kraju, powyżej pewnej kwoty za darmo. Inni znów mają progi typu to co pisałem wyżej ale mniej dokładnie, np. do 60 paczek tego i tego cena X, powyżej 60 paczek cena Y. Wysyłka podkładów gratis itp.

    Nie chcę wnikać z działanie firmy, ale czy faktycznie taki cennik jest potrzebny i klient oczekuje tego? Zakładając że albo zamawiam paletę na cały dom, albo na jeden pokój to przeskok jest znaczący. Może warto to po prostu zaokrąglić?
     
  13. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Grzesiek nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałem, ustawiam 2 gabaryt np.: panele i parkiety A, podkłady+listwy+akcesoria B,
    Później ustawiam 3 rodzaje dostawy uzależnione od wagi: Kurier A, Kurier B i Kurier A+B

    o to chodzi?
     
  14. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Dla każdej kombinacji (bazując na Twojej rozpisce) wychodzi około 500 możliwości ;). Bez akcesoriów byłoby ok. 100 ;). Przy założeniu, że w godzinę można wyklikać ok. 100 "konfiguracji" to około 5 godzin roboty.

    Jak "dołożysz" jednak do tej całej zabawy jeszcze dywany będzie to w zasadzie już nie do wyklikania. Jeśli będziesz chciał dorzucić jakiś "nowy" towar o jeszcze innej wysyłce pojawi się ponownie kłopot. Poza tym łatwo się przy takiej ilości pomylić ;).
     
  15. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Dokładnie za dużo kombinacji, uprościłem dostawy podzieliłem na 2 gabaryty i formy dostawy jak poradził Grzesiek i póki co jakoś działa, klienci zweryfikują :)
    dodam że w ofercie są jeszcze panele "długie" ponad 2m deski których wysyłka jest całkowicie inna i dużo droższa ale zrobiłem przy nich info że transport ustalany jest indywidualnie przez tel. bo to by było za dużo :)
    Dzięki Panowie za pomoc.
     
  16. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dla listew przypodłogowych ustaw gabaryt C :D będzie jeszcze więcej kombinacji. Kiedy Click Shop startował, mieliśmy kiedyś zadanie sprawdzić warianty dla sklepu z soczewkami i okularami. Wyobraź sobie dziesiątki produktów, dostępnych w dziesiątkach "mocy" do tego jeszcze każda sztuka (lewa/prawa) mogły być inne, ale nie tylko mocą ale i funkcją czy kolorem. Prościej było by po prostu dodać pole tekstowe, podaj wszystko ręcznie, ale jeśli miała być obsługa magazynowa, musiało być to zrealizowane przez warianty. Z tego co pamiętam udało się to zrobić, ale wydajność sklepu została poddana dużej próbie. Więc te dostawy to pikuś ;)

    Pozostajemy w kontakcie.
     
    czara lubi to.
  17. czara

    czara Stały bywalec

    Wiadomości:
    38
    Docenione treści:
    2
    Jeśli to komuś pomoże to dodam że ilość sztuk w paczce ograniczyłem wagą. Niestety nie wszystkie produkty maja rzeczywistą wagę ale dzięki temu paczka o tej samej cenie może zawierać 60m2 podkładu lub tylko 30 listew, ewentualnie 30m2 podkładu i 10 listew i zostanie jeszcze "5kg" na akcesoria które maja minimalną wagę.. Nie jest to rozwiązanie idealne bo wiadomo klienci zamawiają rożne ilości ale z symulacji które robiłem wynika że podstawowe zamówienia wychodzą dobrze. Przy większych ilościach zawsze mogę dołożyć kupon rabatowy i powinno grać. Nie dogodzisz wszystkim :)
    Jeśli chodzi o warianty i dywany w każdym wariancie również można dodać wagę wiec każdy większy wymiar (wariant) był stosunkowo cięższy co pozwala dopasować inna cenę wysyłki.
     
    Grzesiek lubi to.
  18. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Odetchnąłem z ulgą, cieszę się że znaleźliśmy kompromis. Nie mniej każda sugestia jest ważna, więc raport z tego wątku trafi do kierownika produktu. Może uda się chłopakom znaleźć jakiś sensowny kompromis i zgłosić pomysł na rozwinięcie opcji dostawy.
     
  19. atinstalacje

    atinstalacje Aktywny user

    Wiadomości:
    78
    Docenione treści:
    4
    Dłubię ten temat od kilku dni, bo sam mam podobnie. 95% produktów kwalifikuje się do zwykłej paczki kurierskiej. Jednak pozostałe 5% to kategorie które musiałem rozbić na 4 grupy. Z racji że system gabarytów nie działa, zrobiłem tak:
    1. Nazwy kosztów wysyłek kurierskich nazwałem tak samo jak nazwy grup produktów które im podlegają
    2. Częściowo zastosowałem rozwiązanie kolegi @czara - pewne wagi się pokrywają i w koszyku wyświetlać się będą 2 lub 3 opcje wysyłek, ale opisane z w pkt. 1 rozwiązanie pokieruje klienta na odpowiednią opcję.
    3. Aby klienci nie kombinowali, w opisie dostawy dam informację, że wybór nieodpowiedniej dostawy spowoduje zawieszenie realizacji zamówienia (jeszcze tylko sprawdzę, czy mogę tak zrobić zgodnie z prawem)

    Wg. mnie największym problemem jest fakt, że system sklepu/koszyka nie widzi towaru jako kolejnych paczek. Tzn. można wybrać Rodzaj opłaty: zależna od ilości, ale wówczas do większej paczki dokładając mniejszą, system nalicza kolejną opłatę, zamiast to łączyć. Dopiero opłata zależna od wagi rozwiązuje ten problem, ale wychodzą nam z kolei absurdalne (wielotonowe) wagi. Ale to już mniejszy problem ;)
     

Poleć forum znajomym