1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Szybkość ładowania się strony

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika Mesink, 6 Wrzesień 2018.

  1. Mesink

    Mesink Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Hej wszystkim,

    Przeczytałam wszystkie wątki na forum dotyczące poprawy wydajności strony internetowej. Nawet próbowałam coś sama pozmieniać np. zmniejszyć grafiki...pokombinować z pamięcią przeglądarki, ale jeżeli chodzi o pozostałe zagadnienia, gdzie trzeba coś pokombinować z kodami, coś wkleić...itp. to jestem totalnie, ale to totalnie zielona i zwyczajnie boję się grzebać w kodach, jeśli się na tym zupełnie nie znam:(

    Stad moje pytanie: czy ktoś z Was korzystał może z zewnętrznej firmy, która zajmuje się optymalizacją stron? Lub może kogoś polecić? Lub jest w stanie podpowiedzieć mi jak krok po kroku zmienić/dodać coś do kodu strony, żebym niczego nie zepsuła..?

    Bardzo proszę o pomoc....Ja po prostu poddałam się z samodzielną walką o poprawę szybkości ładowania się strony. Staram się sama ogarniać stronę, ale wyraźnie odczuwam brak umiejętności technicznych:/


    Wklejam link z testu jeśli ktoś chciałby zerknąć fachowym okiem na wyniki:
    https://gtmetrix.com/reports/ekobien.pl/9TQS8jWf


    Za wszelkie porady/podpowiedzi będę niezmiernie wdzięczna!!
     
  2. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
  3. Mesink

    Mesink Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Dzięki za podpowiedź. Starałam się zoptymalizować zdjęcia, ale najczęściej dochodziłam do momentu, że jakościowo wychodziły już niekorzystnie i to było maksimum moich możliwości w zmniejszaniu rozmiarów:(

    Chciałabym mieć zdjęcia w takim formacie, że powiększałoby się ono po najechaniu kursorem myszki na okienko z produktem. Obecnie po zmniejszeniu obrazów, można jedynie śmiesznie poruszać zdjęciem produktu w ramce. Jak to zrobić, aby mieć odpowiedni format zdjęcia oraz jakość i jednocześnie nie obciążać sklepu ich rozmiarem? Nakombinowałam się z różnymi programami, bo korzystałam i z gimpa, i z irfanview, tinypng i jakieś inne dostępne programy online....ale chyba coś robię nie tak, bo nie osiągam zamierzonych efektów:/

    Co do szybkości ładowania się strony, to zauważyłam, że sporo czasu pochłaniały jakieś rożne facebookowe ikony, zdjęcia itp. Nie za bardzo wiedziałam jak to zmienić, więc wyłączyłam opcję z pokazywaniem treści postów z FB. Po tym zabiegu strona ładowała się szybciej. Tylko czy nie ma na to innego sposobu? Widziałam kilka sklepów internetowych, które na swojej stronie głównej mają moduł z FB z wyświetlającymi się aktualnie postami na fanpage. Jak oni to robią, że strona działa im bez zarzutu?

    Chętnie przyjmę jakieś podpowiedzi od Was w tych kwestiach :)

    Pozdrawiam!
     
  4. chorg

    chorg Bystrzak

    Wiadomości:
    63
    Docenione treści:
    9
    Mam pytanie, czy chęć poprawienie wydajności sklepu wynika z odczucia, iż działa wolno czy oparte to jest na raportach m.in. ze strony którą podałaś? Pytam dlatego ponieważ ja także borykam się z problemem wolno działającego sklepu. Zgłaszałem problem do pomocy technicznej, niewiele to dało. Wchodząc na Twój sklep zauważyłem te same objawy co u mnie ... strona niby się ładuje, ale nie do końca, kręci się kółeczko, na pasku stanu komunikat "Czekam na ..". Jak przeglądarki używam Chrome, moja żona FF, mamy podobne odczucia, ale dzisiaj zasugerowano mi bym spróbował IE i o dziwo, w tym samym czasie, sklep działa lepiej na tej ostatniej przeglądarce. Jeżeli możesz to podaj informację na temat używanej przeglądarki.
     
  5. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Mesink @chorg dokładnie jeszcze raz sprawdzę Wasze sklepu z naszymi administratorami.
    Proszę o cierpliwość.
     
  6. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @chorg przekazałem telefonicznie możliwości wolnego funkcjonowania sklepu
    @Mesink w Twoim przypadku sugeruję przenieść skrypt Pixela do stopka przed zamknięciem body.
     

Poleć forum znajomym