1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Tło nagłówka - zmiana szerokości

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Martyna, 7 Lipiec 2016.

  1. Martyna

    Martyna Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    proszę o pomoc. Jak wypośrodkować tło nagłówka? W załączeniu przesyłam screena.
    Myślałam, że jest to zależne od wielkości grafiki, ale jak zmniejszyłam grafikę to tło wyrównywało się do prawej strony.

    Z góry dziękuję za pomoc!
     

    Załączone pliki:

  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    A spróbuj do Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Własny styl CSS dodać:


    Kod:
    header {
        background-position: center;
    }
     
  3. Martyna

    Martyna Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję :) Po wprowadzeniu wyszło jak w załączniku. Możliwe, że jeśli zmniejszę grafikę tła uzyskam pożądany efekt.
    Czy czarny pasek nad grafiką można dostosować do jej wymiarów?
     

    Załączone pliki:

  4. Martyna

    Martyna Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    A może istnieje jakiś inny sposób, żeby dostosować to tło nagłówka do marginesów strony (zanim zacznę przerabiać grafikę)?
     
  5. Martyna

    Martyna Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Przerobiłam grafikę, zmieniłam pasek u góry wg kodów podanych przez Thela.
    Nie potrafię jednak zmienić położenia wyszukiwarki i koszyka oraz dopasować szerokość paska z logowaniem do tła nagłówka. Mam jeszcze pytanie czy można zmienić kolor cen, które są przekreślone? Załącznik.
     

    Załączone pliki:

  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Próbowałem zajrzeć na Twoją stronę, ale chyba masz nadal aktywny stary szablon sklepu. Rozumiem, że nowego szablonu, który modyfikujesz, jeszcze nie aktywowałaś? Abym mógł Ci pomóc, muszę zobaczyć na stronie jak to wygląda na nowym szablonie. Na podstawie samego zrzutu ekranu nie będę w stanie Ci pomóc.
     
  7. Martyna

    Martyna Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Włączyłam RWD. Muszę jeszcze kilka rzeczy poprawić, ale niech już będzie ta nowa wersja :)
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Poniżej podaje kod, który spowoduje zmianę koloru dla przekreślonych cen. Zamiast koloru #d0d0d0 podaj inny kolor.
    Kod:
    .product .price del {
        color: #d0d0d0;
    }

    Mam problem ze zrozumieniem tego, proszę o dokładniejszy opis. Nie potrafię sobie wyobrazić jak miałbym dopasować szerokość paska z logowaniem do tła nagłówka. Napisz proszę co dokładnie chcesz dopasować?


    Proszę opisz mi w jaki sposób chcesz zmienić położenie wyszukiwarki i koszyka. Chciałabyś oba te dwa elementy przesunąć trochę bardziej w lewo? Wydaję mi się, że będziemy mogli zmienić położenie tych dwóch elementów, napisz mi tylko proszę w odpowiedz w jaki sposób chcesz zmienić ich położenie (w którą stronę itp.).
     
  9. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @Grzesiek @Mariusz
    Kod:
    header {
        background-position: center;
    }
    Kod ładnie zadział ale jak zrobić aby nagłówek był rozciągniety na całą szerokosć strony oraz jak przeniesć Koszyk na lewą strone czarnego paska ?
    upload_2016-10-25_11-59-37.png
     

    Załączone pliki:

  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Tomek333 lubi to.
  11. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Tak chciałbym aby był aż do tego momentu strony (4)
    upload_2016-10-26_1-7-59.png
     
  12. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Odnosnie pytania mojego wyżej nie trzeba nic poszerzać wystarczy wyposrodkować tym kodem
    Kod:
    header {
        background-position: center;
    }
    a następnie dodać zdjęcie w odpowiedniej szerokosci i wysokosci.
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym