1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Unifikacja systemów z Click Shop

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Darkas, 21 Grudzień 2017.

  1. Darkas

    Darkas Użytkownik

    Wiadomości:
    51
    Docenione treści:
    5
    Witam
    Zwracam się do Was z prośbą o poradę, bo już załamanie nerwowe przechodzę ;)
    Chciałbym połączyć click-shopa, konto allegro, program sprzedażowo-magazynowo-księgowy obsługujący sprzedaż hurtową, zamówienia wysyłane przez przedstawicieli handlowych ( wersja mobilana programu ) , sprzedaż detaliczną i sprzedaż w oddziałąch naszej firmy w jeden wspólnie działający system.
    Teraz wygląda to tak ,że zamówienia z click shopa i allegro są ręcznie wprowadzane do systemu sprzedażowego w firmie, ręcznie też musimy sprawdzać stany magazynowe w click shop i allegro. Firma działa na programie ibizes firmateca, który obsługuje też pracę przedstawicieli handlowych i oddziałów.
    Zna ktoś może oprogramowanie który połączy te wszystkie formy sprzedaży w jeden jak najbardziej zautomatyzowany system ? Do tego pozwoli generować przesyłki kurierskie ( DPD, pocztex 48, listy polecone, paczka w ruchu ) nie tylko do zamówień z allegro i click shop ale też do zamówień "wewnętrznych" firmy, obsłuży drukarki fiskalne i drukarki etykiet, pozwoli w to wszystko wmixować nasz własny transport ?
    Może ktoś miał podobny problem ? Bo jedyne co mi na dzień dzisiejszy przychodzi do głowy do oprogramowanie tworzone na zamówienie ale koszt takiego rozwiązania to pewnie grube $$$$
    Podzielcie się info jak to u Was wygląda, bo może proste rozwiązanie mi gdzieś umyka na stare lata ;)
     
  2. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    Każdy ma inne potrzeby.
    Chodziło mi po głowie inne, skromniejsze rozwiązanie.
    ClickShop posiada przecież bazę wszystkich produktów, które sprzedaję w sklepie stacjonarnym. Są ceny i stany magazynowe oraz wystawia faktury pro forma. Dawno temu już doszedłem do takiego wniosku, że wystarczy jedynie kilka modyfikacji i można byłoby prowadzić kompleksową sprzedaż z jednej platformy.
    Gdyby podpiąć drukarkę fiskalną to można połączyć klientów internetowych i stacjonarnych. Każdy z tych klientów miałby wpływ na stany magazynowe. Pozostaje tylko wydruk paragonu lub faktury VAT. Oczywiście w razie rocznej (lub z innych powodów) inwentaryzacji wystarczy wygenerować odpowiedni dokument. Wszystkie te elementy posiada ClickShop. Jak wspomniałem wystarczy tylko moduł do drukarki fiskalnej i wydruk faktur VAT. Czyli mam skromne wymagania w porównaniu z przedmówcą @Darkas.
    Myślę, że większego problemu nie ma ponieważ programistycznie można zrobić wszystko. Kwestia tego czy się chce no i kwestia pieniędzy. Gdyby ktoś zechciał to jestem gotów płacić więcej za tak rozbudowany ClickShop. Gdyby konkurencja miała takie rozwiązanie to na pewno rozważyłbym taką opcję mimo, że wile mankamentów czuję sentyment do ClickShop (nie pytajcie dlaczego bo znowu będzie dużo tekstu). Mimo, że płaciłbym więcej za rozbudowany ClickShop to nie musiałbym wydawać pieniędzy na inne programy do obsługi sprzedaży stacjonarnej iłączenia tego wszystkiego w "kupę" z ClickShop.

    Poruszono tutaj fajny temat.
    Ciekaw jestem reakcji producenta ClickShop i konkurencji oferującej inne platformy sklepów intrnetowych.
     
    Darkas lubi to.
  3. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    Podpiąłbym jeszcze czytnik kodów kreskowych, żeby lepiej się pracowało w sklepie stacjonarnym spiętym z ClickShop ;-)
     
    Darkas lubi to.
  4. Darkas

    Darkas Użytkownik

    Wiadomości:
    51
    Docenione treści:
    5
    W sumie takie kompleksowe rozwiązanie w chmurze , nawet w formie takiego sklepu internetowego jak click shop ( do dodaniu potrzebnych opcji ) nie było by głupie :). Oprzeć cały pomysł na sklepie online a nie traktować go jako dodatek do systemu ... tylko, że byłby potrzebny dostęp do kodu sklepu i tu już click shop odpada, a też mam sentyment :)
     
  5. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    Oczywiście, że nie jest to pomysł, który można rozwiązać tutaj, za pomocą większych lub mniejszych modyfikacji modułów.
    To jest zadanie dla programistów, którzy tworzą platformę ClickShop.
    Zobaczymy czy mają "jaja" i podejmą rękawicę. ;)
    Może doczekamy się wersji sklepu numer 2.0
     
  6. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Kiedyś miałem ten sam problem.
    Wszystko jest możliwe i nie drogie ale wymaga sporo chęci do nauki i pracy.
     
  7. Darkas

    Darkas Użytkownik

    Wiadomości:
    51
    Docenione treści:
    5
    Masz na myśli naukę programowania ? To jest długa droga do celu, ale pewnie bardzo satysfakcjonująca :)
     
  8. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Musisz zmienić program magazynowy i dołączyć do tego program online monitorujący pod program magazynowy jak się ma przedstawicieli jest aplikacja na androida na której prowadzisz sprzedaż w terenie. Możesz to podzielić na kilka magazynów i zarządzać centralnie. System online czuwa nad wszystkim i automatycznie kontroluje stany ceny na wszystkich kanałach sprzedaży. jeśli pracujesz na kilku stanowiskach to łączymy bazę centralną przez sieć. Możliwości jest wiele.
    Będzie to kosztować ale nie są to duże pieniądze. Najbardziej to będzie kosztować czas i chęci do nauki oprogramowania z którego ma się korzystać.

    Mnie przystosowanie do automatycznej kontroli zajęło jakieś 3 miesiące i większość czasu to było po prostu uczenie się programu.
     
    Darkas lubi to.
  9. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Planujemy wprowadzić do aplikacji Homebiuro moduł drukarki fiskalnej, ale niestety nie mogę podać dokładnego terminu wprowadzenia takiego udoskonalenia.
     
  10. Darkas

    Darkas Użytkownik

    Wiadomości:
    51
    Docenione treści:
    5
    A korzysta ktoś z serwisu systim.pl ? W sumie fajne rozwiązanie tylko 0 opinii w internecie ... trochę podejrzane. Kotś coś ? Jakiś wrażenia ?
     
  11. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Darkas
    Nie ufam bazą które przechowywane są poza moim osobistym dyskiem twardym. Ja bym na to nie poszedł ze względów własnego bezpieczeństwa i kontroli.
     
  12. Darkas

    Darkas Użytkownik

    Wiadomości:
    51
    Docenione treści:
    5
    Udało się, znalazłem http://www.binsoft.pl/ program mpfirma. Panowie programiści bardzo chętni do współpracy. W 2 dni dodali potrzebne nam w firmie funkcjonalności. Pozostanie tylko integracja z Click Shop i tu moje pytanie:

    Czy Ktoś z supportu może stworzyć dla mnie sklep demo/trial na parę dni i wysłać mi login ,żeby chłopaki z binsoftu mogli spokojnie wykonać integracje ?
    Mimo zapewnień o bezpieczeństwie nie chcę udostępniać swojego sklepu ;).
     
  13. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Darkas podeślij na PW nazwę konta sklepu. Dodamy wersję testową :)
     
  14. Darkas

    Darkas Użytkownik

    Wiadomości:
    51
    Docenione treści:
    5
    Dzięki Panie Łukasz ale już zbajerowałem jakąś miłą Panią na infolini :p
     
    casar lubi to.
  15. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Rozumiem, w takim przypadku ustawiam wątek na Rozwiązany.
     

Poleć forum znajomym