1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Warianty produktów

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika blurit, 13 Styczeń 2016.

  1. blurit

    blurit Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    1
    Cześć,
    Czy jest możliwość by przy jednym produkcie stworzyć checkbox, który po zaznaczeniu będzie zmieniał cenę i wage produktu ?
    Przykład:
    Sprzedaję produkt A, dla którego mam przygotowaną próbkę do sprzedaży po niższej cenie (co wiąże się z mniejszą wagą). Po zaznaczeniu checkboksa zmienia się cena na cenę próbki i możemy ją zamówić do koszyka.
     
  2. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Czyli chodzi o to, że gdy ktoś nie jest przekonany co do produktu A, może zakupić tylko próbkę, żeby sprawdzić produkt tak? Nie wiem, czy nie lepiej ustawić rodzaj pola wyboru jako "pole wyboru - select", będziesz mógł dodatkowo wstawić zdjęcie które ustawi się w przypadku zmiany wariantu na SAMPLE. Tylko nie wiem jak rozgryźć sprawę z gabarytem, czy rzeczywiście potrzebujesz gabarytu do tego? :)
     
  3. blurit

    blurit Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    1
    Właśnie zmiana gabarytu jest tutaj istotna, ze względu na koszty przesyłki. Produkt A będzie wysyłany w kartonie i będzie ważył zawsze min 1kg, a próbka spokojnie zmieści się w kopercie i może zostać wysłana listem, a nie kurierem.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    2 rozwiązania i myślę, że nie ma co kombinować:

    1. Warianty: każdy wariant może mieć swoją wagę, która będzie brana pod uwagę podczas kompletowania zamówienia. W zależności jak masz skonfigurowane formy dostawy (dla jakich przedziałów wagowych) to dana forma dostawy aktywuje się lub nie.

    Proste rozwiązanie, ustalasz że koperta do 500g, a kurier np. do 30kg. Klient kupuje produkt X, który waży 1kg, aktywuje się kurier. Jeśli wybierze wariant który waży 100gr aktywuje się koperta i kurier (chyba że kurierowi ustalisz minimum) i klient wybiera czy płaci 5 czy 15 zł. Jak kupi 10 próbek, to ma 10x100gr czyli 1kg i aktywuje się kurier.

    2. dodawanie próbek jako osobnych produktów i linkowanie ich jako produkty powiązane do produktu głównego, wtedy oczywiście schemat dostawy jest taki sam, jedyne co można dodatkowo osobno ustawić gabaryt dla produktu a osobno dla próbki.

    Pamiętajmy, że oznakowanie gabarytu w click shop służy jedynie powiązaniu wybranych produktów z wybranymi formami dostawy, na sztywno, + dodatkowe schematy, jak uzależnienie od wagi itp. To dodatkowo zwiększa ilość możliwych konfiguracji. Możemy mieć np. 10 form dostawy, załóżmy że każda realizowana jest dla wszystkich produktów od 0 do 100kg. Czyli klient na koniec zamówienia dostaje 10 opcji wyboru. Ale np. chcemy aby szklane naczynia były możliwe do wysłania tylko kurierem X, bo oni dbają o szkło. Wtedy w szklanych naczyniach ustawiamy gabaryt A, a gabaryt A przypisujemy do kuriera X. Jeśli klient kupi szklane naczynie, zawsze pojawi mu się tylko 1 forma dostawy. To tylko 1 przykład z tysiąca możliwych konfiguracji.

    Czy wybierzesz 1 czy 2 schemat, praktycznie masz to samo. W 1 nie generujesz sobie zbędnych produktów, z drugiej strony zawsze możesz dla nich utworzyć kategorię próbki. Oczywiście zawsze możesz pochwalić się w inny sposób, że u Ciebie można takie próbki zdobyć, i wystarczy wybrać produkt a potem jego wariant. Zabawy cała masa... miłego weekendu ;P
     
    Ostatnia modyfikacja: 14 Styczeń 2016
  5. ramon

    ramon Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    hey grzesiek robie z blurit razem sklep.

    gdzie mozna ustawic wage dla Warianty?
    bo jedyne co mozna ustawic to Nazwe np. Checkbox i okreslic ze cena ma sie zmiejszyc, zwiekszyc lub zostac jak jest.

    Link:
    http://sklep1555690.home.pl/pl/p/Audacia-6410-1/74

    Faworyt:
    Próbka 50 x 53 cm test 2

    jest to mozliwe w sposob jaki to probujemy ?
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Warunek konieczny: obsługa magazynu, dodaj próbkę test 3, wybierz te same opcje ale aktywuj obsługę magazynu. Cenę ustalisz już w wariancie, będą dwa pola: cena produktu, zmiana ceny i w zmiana ceny podajesz na sztywno np. 10 zł (możesz też dodać + 40 zł albo - 40 zł - wtedy od ceny bazowej jest odliczana lub doliczana wartość wariantu, wtedy nadając promocje, będzie ona też uwzględniana po odpowiednim przeliczniku dla próbki, ale to raczej nas nie interesuje). Więc na sztywno cena produktu X, cena próbki 10 zł i będzie pole waga podstawowa i waga wariantu/zmiana wagi.

    To też będzie wiązało się z obsługa magazynu a więc albo daj od razu dużo albo konkretne wartości np. jeśli ściągacie z rozwalonej palety, co by nie otwierać nowe.

    Tak, 2 opcja fajna, ale pierwsza też dobrze wygląda, przy czym wystarczy 1 pole: Zamów próbkę.
     
  7. ramon

    ramon Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    niestety nie ma mozliwosci obslugi magazynu przy checkbox.
    wybralem opcje radio-button ale teraz mam ten problem ze nie moge odznaczac moj wybrol... dodalem mozliwosc zeby wybrac originalny produkt lecz teraz odemnie wymaga wprowadzenie stan magfazynowy i nie wczytywuje automatycznie domyslna wartosc produktu. jest na to jakas alternatywa ? bo tak troche nie dobrze jak dla kazdego produktu musze stworzyc osobny wariant.

    pozdrawiam i dziekuje za twoja pomoc
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak, niektóre nie obsługują checkbox, bo to już zależy od funkcjonalności przycisku.
    Tak, jeśli włączymy obsługę magazynu, produkt główny jest tylko opisem produktu który oferujemy: np. kanapa w wielu wariantach, gdzie suma wariantów podwyższa cenę produktu bazowego, ale produkt bazowy, jego konfiguracja, to też wariant. Wtedy magazyn produktu nie ma znaczenia, tylko jego cena. Dopiero magazyny wariantów ma znaczenie.

    Dodajesz grupę wariantów: tapeta, dodajesz cechę: Zamówienie, dodajesz wartość wyboru: rolka, próbka
    Stan magazynowy włączony

    Wracasz do produktu bazowego, generujesz warianty, ustalasz wagę produktu (wariant rolka) i wagę próbki (wariant próbka). Produktowi bazowemu, tapecie, nadajesz cenę 50 zł, wariantowi próbka np. zmiana ceny -80% albo na sztywno 10 zł. I wagę.

    Wariant rolka zaciąga dane z produktu bazowego, wariant próbka ma swoje nowe wartości.

    Warianty mają swoje magazyny.

    Co innego jakbyś tworzył kanapę, wtedy bez obsługi magazynu. Kanapa 1000 zł, Cecha 1: materiał, wariant 1 - skóra, cena + 10% , wariant 2 zamsz cena bez zmian (w stosunku do ceny kanapy).
    Cecha 2: poduszki, wariant 1 - 2 poduszki, cena + 100 zł, wariant 2 - 4 poduszki cena + 200 zł.

    Ale wysyłka uzależniona już tylko od wartości produktu przykładowo lub wagi produktu bazowego.
    U ciebie coś za coś, potrzebujesz aby uzależnić warianty od wagi, więc generujemy warianty. Fakt, że teraz widzę jak przydatne było by nadawać wagę dla wariantów bez magazynu i to zgłaszam do kierownika jako sugestię. Dlatego alternatywa: próbki to produkty osobne i dodajesz je w powiązanych do produktów podstawowych. Korzyść taka że można dla nich osobną kategorię zrobić, czyli będą widoczne i w kategorii PRÓBKI jak i w powiązanych produktach. Zawsze link można podać też w opisie.
     
    Ostatnia modyfikacja: 14 Styczeń 2016
  9. ramon

    ramon Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    probowalismy przez weekend z tym tematem powalczyc ale niestety nie dalismy rade. byla by mozliwosc skontaktowania sie telefonicznie z toba ?
     
  10. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    Wiem, ograniczona jestem ale nie umiem ustawić wariantów produktów.
    Mam jeden produkt w dwóch różnych opakowaniach. Jak ustalić warianty aby klient miał wybór zaznaczając odpowiednie? Np. krem w słoiku lub krem w butelce.
    Mówię na poziomie karty produktu.
    Ktoś umie mi pomóc.
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @ramon czy temat udało się w końcu wyjaśnić i skonfigurować warianty?
    @domowykosmetyk --> Asortyment -- > Warianty produktów --> Tworzysz zestaw wariantów, np. krem, Cecha: opakowanie, wybierz pole wyboru i dodajesz wartości, np. wartości cechy: słoik, butelka. Jeśli włączysz obsługę magazynu, to resztę konfiguracji dodasz po stronie produktu.

    Na karcie produktu w sekcji Warianty, wybierasz z listy warianty i tu w zależności co wybierzesz, będzie trzeba albo je wygenerować, albo pojawi się lista wariantów z polami checkbox do zaznaczenia (czyli które mają być aktywne).

    Wrzuć screen/zrzut ekranu to popatrzymy wszyscy jak to zrobiliście.
     
  12. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    Grześ jak zwykle jesteś niezawodny. Dziękuję. Pole wyboru wybrałam "radio" i jest super.
    A jak zrobić zrzut ekranu?
     
  13. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    Wkleję pdf i jak umiesz to zrób z tego scan.
     

    Załączone pliki:

  14. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ok. Wygląda nieźle, pytanie czy coś jeszcze konfigurujemy czy wszystko działa jak powinno?
     
  15. domowy kosmetyk

    domowy kosmetyk Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    1
    No, siedzę i wprowadzam warianty do poszczególnych produktów, zmiana zdjęć,... Oj a zmienić to bym chciała jeszcze co nieco ale nie umiem. Wciąż mnie męczy zakładka w nagłówku rozwijana ale tylko z tekstem. No żeby było tak :
    indeks składników : aloes
    masło shea
    olej arganowy
    witamina E
    i tak dalej....
    i klikając na dany surowiec żeby od razu był tekst i tylko tekst, no ewentualnie jeszcze zdjęcie,

    Kolejna zmiana - to jak zwiększyć czcionkę w robionych teraz wariantach
    kolejna zmiana - jak wybieram z menu produkt to nad kreską mam jesteś : produkty... krem i pod kreską (nad zdjęciem znowu mam napis krem...) drażni mnie takie powtarzanie
     
    Mariusz lubi to.
  16. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Kod:
    .bred-2.last
    {
    display:none;
    }
    .bred-3.last
    {
    display:none;
    }
    Kod:
    #box_productfull .basket .form-basket .stocks label
    {  
    font-size:1.4em;
    }
     
  17. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    Dzięki Stau. Jutro zrobię dziś już padam.
     
  18. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    Wykończę się ale to co podałeś Stau nie działa.
    Dołączam to co chciałam aby było zmienione a nie jest. Wkleiłam oba kody.
     

    Załączone pliki:

  19. domowykosmetyk

    domowykosmetyk Kandydat

    Wiadomości:
    104
    Docenione treści:
    3
    No, już działa. Okazało się, że trzeba w KONFIGURACJA - INFORMACJE O SKLEPIE. wyłączyć wymuszanie adresu.

    Dzięki.
     

Poleć forum znajomym