1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Warianty produktu - dodawanie kosztu do produktu jako całość a nie do 1mb.

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika Igema, 19 Listopad 2017.

  1. Igema

    Igema Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Mam problem z dodawaniem kosztu wariantu produktu do całości a nie do jednostki miary produktu, w moim przypadku to mb.
    Już tłumaczę, w moim sklepie sprzedaję towar na metry bieżące (blaty). Blaty można frezować np. pod zlew, pod płytę grzewczą itp. Jeżeli dodaję jako opcję "frezowanie blatu" z opcją zwiększ cenę o np. 50 zł to ta wartość nie dolicza się do blatu jako całości ale jest przemnażana przez jego długość

    Przykład:
    3mb blat * 100 zł + frezowanie 50zł
    jest:
    3 * 100zł + 3 * 50zł = 450zł
    powinno być:
    3 * 100zł + 50zł = 350zł

    Mam nadzieję, że opis problemu jest jasno przedstawiony.
    Czy może ktoś z Was ma na to pomysł? Może nie jestem sam z takim problemem.
    Dzięki z góry za każdą sugestię
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Podaj przykład konkretnego produktu w tej konfiguracji.
     
  3. Igema

    Igema Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam ponownie.
    Przykład podałem w opisie problemu ale rozumiem, że mam go rozpisać dokładniej.
    Myślę, że najlepiej zrozumieć to na żywym przykładzie.
    Stworzyłem blat testowy, cena 500zł/mb (żeby nikt go nie chciał kupić ;) )
    W wariantach dodałem "frezowanie" zwiększając cenę o 50zł
    Przy zakupie np. 3mb blatu z frezowanie pożądana cena to 1550zł. Zamiast tego jest 1650.
    Odwrotnie, jeżeli blat jest poniżej 1mb np. 0,5mb to również cena za frezowanie jest ucinana o połowę.
    Tak czy inaczej nijak ma się to do intencji niezmiennej opłaty 50zł za frezowanie bez względu na długość blatu.
    Poniżej link do przykładowego blatu:
    http://sklep1700804.home.pl/pl/p/BLAT-testowy-nie-na-sprzedaz/3851
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Igema wystarczy link do produktu.

    Z tego co widzę cena zmienia się poprawnie, ale dopiero po kliknięciu przycisku dodaj do koszyka. Nie odświeża się cena produktu po dodaniu wariantu, stąd całe zamieszanie. Jestem pewny że kiedyś, raz jeden, coś takiego już omawialiśmy na forum. Daj mi czas na odszukanie tego, albo...

    @PawelS @PrzemekK kojarzycie temat? Cena jest ok.
     
  5. Igema

    Igema Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam ponownie.
    Dziękuję za poświęcony czas ale zupełnie nie o to mi chodzi. Spróbujmy może jeszcze raz od początku.
    Jeżeli kogoś rozdrażniam kolejnym tłumaczeniem, to...sorry ;)

    Jestem klientem, kupuję blat.
    Blat dla mnie to 1szt. towaru, która jednak ma różną długość. Jestem gospodynią domową, mam kuchnię chcę blat i tyle!

    Od strony sklepu Wygodnie jest mi zrobić blat z jednostką miary "mb." z ceną np.100 zł/mb.
    A więc klient kupuje 1 (JEDEN) blat o dlugości:
    2,65mb. - cena 265zł
    lub
    3,45mb. - cena 345zł
    lub
    2,0mb. - cena 200zł

    Do tej pory wszystko jasne i nawet nieodświeżanie wartości zakupu do momentu wejścia w koszyk nie stanowi problemu ponieważ cena jest liczona prawidłowo.

    Teraz zaczynają się schody.
    Klient do tego blatu chce dołożyć frezowanie blatu (pojedyncza usługa, której wartość NIE ZALEŻY od długości blatu), cena powiedzmy 50zł.
    Oczywiście można taką usługę oferować jako osobny produkt ale ja chciałbym zrobić to w wariantach produktu.

    W chwili obecnej jeżeli klient weźmie 2,0mb blatu, cena za usługę będzie wynosić 100zł (2x50zł) zamiast 50zł. Nie jest to uczciwe w stosunku do klienta.
    Przypadek drugi gdzie klient kupi np. 0,8mb blatu. W takim przypadku cena za usługę będzie wynosić 40zł (0,8 x 50zł) zamiast 50zł. W tym przypadku ewidentnie stratny jest sklep.

    Pytanie, czy da się zrobić taki wariant który dolicza 50zł do blatu jako całości???
    Proszę wybaczyć ale nie potrafię inaczej wyjaśnić mojej potrzeby. Jedno wiem na pewno, odpowiedź zupełnie nie dotyka istoty problemu.

    Pozdrawiam
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Przepraszam, skupiłem się nie na tym co powinienem.

    Zapewne wynika to z faktu, że ustawiłeś że kupując 1 sztukę produktu, kupujesz 1 metr, kupując dwie sztuki produktu, kupujesz 2 metry. W ten sposób każdy jeden metr jest osobnym produktem, który posiada swój własny wariant.

    Najlepszą opcją było by utworzenie wariantów wyboru, np. produkt blat --> wariant 1 wybór rozmiaru 1, 2, 3, 4, 5 metrów + odpowiednie ceny dla nich --> wariant 2 usługi dodatkowe, np. frezowanie --> wariant 3 i tak dalej.

    Tylko teraz kwestia ustalenia jednostki, czy metry czy centymetry czy dziesiąte. W sumie można dodać własną jednostkę miary dla produktu, np. metr bieżący tylko nadal kupujesz ileś tam metrów czyli wariant nadal jest do każdego metra osobno przypisywany. Więc musi to być rozwiązane wariantami, wręcz tak dosadnie że dodasz grupę, jedną z cech będzie wymiar i tu podajesz 1, 1,1, 1,2, 1,3.... owszem trochę wpisywania będzie no ale to i tak blat ma max ile, 5 metrów? Czyli 50 pozycji co 10 cm + np. pole tekstowe z doprecyzowaniem dokładnego wymiaru. Sklep nie ma jako takiego przelicznika wymiarów, z tego co pamiętam ma się to zmienić niebawem.

    Podsyłam to jeszcze do konsultacji.
     
    Ostatnia modyfikacja: 21 Listopad 2017
  7. Igema

    Igema Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Myślę, że ten problem pozostanie nierozwiązany.
    Twoja propozycja jest logiczna, tylko że blat może być od 30cm do 4m z krokiem co 1cm a to oznacza, że musiałbym zrobić wariant z 370 pozycjami do wyboru. Nawet nie wiem czy oprogramowanie sklepu pozwala na tyle.
    Dzięki za chęci.
    Pozdrawiam
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Poczekajmy na wdrożenie aplikacji, wiem, że kalkulator jednostek jest często powtarzającym się pytaniem i także nalegaliśmy aby takie coś się pojawiło. Na ten moment warianty lub sprzedaż produktu sztuka = centymetra, a w produktach polecanych dodać frezowanie i inne bajery, np. zaokrąglanie.

    Co do ceny: jesli każdy centymetr ma znaczenie w cenie, no to fakt, będzie 370 pozycji, jeśli nie to może zrobić 100 pozycji. a więc sprzedaję np. 250, 260, 270, a klient podaje dokładny wymiar, 266. jesli kupujesz 266 to zamów 270 i tak dalej. To oczywiście komplikuje cały proces, dlatego zaryzykowałbym z 370 pozycjami.

    Sklep poradzi sobie z tym, bo masz tylko 1 wariant dodatkowy. Wyobraź sobie jak wygląda struktura wariantów, np. przy soczewkach. Liczona jest w tysiącach kombinacji. Dwa, masz w sekcji APLIKACJE appkę do importu wariantów.

    Temat już jest w zespole eCommerce: ECOM-157
     

Poleć forum znajomym