1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Warianty produktu + przycisk facebook z boku ekranu

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika pavali, 5 Wrzesień 2015.

  1. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    Witam, żeby nie zakładać 2 tematów to kieruję tutaj dwa pytania.

    1.
    Czy jest inny sposób dodania przycisku sklepu fb na moim sklepie ?

    2.
    Gdy chcę zminić na promocję np Koszulkę w czterech wariantach rozmiaru to tylko jeden wariant zminia się a nie wszystkie od razu czemu tak sie dzieje ?

    Pozdrawiam.,
     
  2. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Możliwe, że przy niektórych "wariantach" produktu masz wpisaną cenę "z palca" (pole 'zmiana ceny: 5,00'). Powyżej masz pole 'Cena produktu' (pobiera informację z produktu "bez żadnych wariantów", np. 4,00).

    Jeśli przy produkcie "bez wariantów" ustawisz 'Promocje->Cena promocyjna' (np. 2,00) ---> efekt zostanie przeniesiony na wszystkie produkty "z wariantami", o ile nie mają "wbitej" ceny z palca (jak powyżej). Ta cena wpisana "z palca" jest sztywna i bez względu czy promocja będzie, czy nie ---> zawsze będzie widniała przy produkcie (5,00).

    Tutaj trzeba by było pole 'zmiana ceny' zostawić puste albo ustawić np. '+1,00' (bądź innymi regułami "+" i "-"). Promocja "zadziała" (dla mojego przykładu) wówczas w ten sposób, że do ceny promocyjnej zostanie nabite dodatkowo 1 PLN. Zatem w powyższym przykładzie 2+1 da 3 PLN, a przekreślona zostanie cena standardowa (4+1=5 PLN).

    Innymi słowy efekt będzie zawsze taki sam jak dla produktu "bez wariantów" + kwota z "reguły + -". Jeśli planujesz "wrzucać" promocje dla produktów z wariantami nie stosuj ceny "z palca".
     
    Ostatnia modyfikacja: 5 Wrzesień 2015
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @pavali czy Ty chcesz zwykły przycisk Lubię to?
     
  4. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    Przycisk do polubienia mojego sklepu na fb.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @pavali użytkownik @Stau wyjaśnił to prawidłowo.

    Dodając produkt z wariantami, tworzysz jego bazę a sprzedajesz warianty. W związku z tym jeśli chcesz kontrolować wszystkie warianty na raz, dodajesz cenę tylko dla produktu bazowego i jemu nadajesz promocje. Ten system sprawdza się szczególnie, gdy wszystkie warianty są w tej samej cenie.

    Nadanie promocji dla produktu, spowoduje objęcie nim także wariantów, możesz jednak w tej sytuacji, ustalić wariantom cenę na sztywno. Wprawdzie na karcie produktu, będą one miały przekreśloną cenę, np. przecena z 6 zł na 6 zł, ale pozostałe warianty będą już wyświetlały zmienioną cenę. Ten element został zgłoszony jako sugestia rozwoju produktu, aby przyznawać promo dla wybranego wariantu osobno.

    Wariantom najlepiej nie dodawać ceny "na sztywno" tylko w przypadku gdy jest ona niższa lub wyższa od bazowej, wpisywać np. +1 zł (np. koszulka kosztuje 10 zł, koszulka z nadrukiem 11 zł = 10 + 1)

    System ten, chociaż prosty i logiczny, wymaga jednak przećwiczenia, gdyż warianty dają Ci praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji swoich produktów, zaczynając od wyboru koloru koszulki, kończąc na kompletnej konfiguracji np. komputera i jego podzespołów.

    Niestety nie posiadam w chwili obecnej dostępu do żadnego sklepu FB aby upewnić się w przekonaniu, że przycisk generuje się tak samo jak dla zwykłego profilu, ale zacznij od skorzystania z narzędzia udostępnianego przez Facebook: https://developers.facebook.com/docs/plugins/like-button

    Utwórz generatorem przycisk lub box. Wygenerowany kod umieść w swoim sklepie, np. przechodząc do Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Moduły. Wstaw moduł na swojej stronie, nowy, pusty, wraz z wklejonym kodem. Moduł umieść w dowolnym miejscu na stronie głównej lub podstronie lub w układzie podstawowym jeśli korzystasz z jednego schematu dla wszystkich podstron.
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Wrzesień 2015
  6. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    Grzesiek sposób, który przedstawiłeś nie działa po wygenerowaniu kodu i Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Moduły pokazuję mi cod na stronie sklepu a nie przycisk. :)
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a czy wstawiłeś to jako kod, czy wkleiłeś kod do edytora wizualnego? To nie może nie działać :D
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Skoro to kod do profilu FB, wklej proszę go na forum. Sprawdzimy jak to wygląda.
     
  9. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    <div id="fb-root"></div>
    <script>(function(d, s, id) {
    var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
    if (d.getElementById(id)) return;
    js = d.createElement(s); js.id = id;
    js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.4";
    fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
    }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>
     
  10. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    oczywiście zle cos pewnie robie :)

    albo ten

    <div class="fb-like" data-href="https://www.facebook.com/smailypl" data-layout="standard" data-action="like" data-show-faces="true" data-share="true"></div>
     
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Wstaw jeszcze raz ten kod lecz wcześniej wyłącz edytor lub hliknij HTML
     
  12. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    dalej nic z tego..
    a jak mogę ustawić to żeby ikonka facebooka wyskakiwała z prawej strony ekranu. przykład od naszego użytkownika formu : www.regalka.pl
     
  13. clinton

    clinton Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    takie rzeczy można spokojnie osadzić w "integracje własne", musisz tylko znaleźć odpowiedni skrypt w wujku google :)
     
  14. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    z tymi ikonkami po prawej to ja bym bardzo nie szalał, może to wygląda ładnie na komputerze przy większej rozdzielczości, np na tablecie facebook jest zakryty przez menu, a na telefonie nie widać wcale tych ikonek. Warto zrobić takie coś co będzie widoczne wszędzie.
     
    pavali lubi to.
  15. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    No okej to może by wyskakujące okienko.
    mam kod tylko gdzie teraz mam go wkleić ?
    <div id="pop-slap" style="display: none" data-hello-text="Bądź na bieżąco, polub nas na Facebook.com" data-close-text="Dziękuję, już lubię tą stronę." data-timeout="5" data-demo="false"><script type="text/javascript" src="http://webfrik.pl/script/popup-fb?fb_url=https://www.facebook.com/smailypl&amp;fb_theme=light"></script><a href="http://rigolotes.fr/t/images" title="images drôles">images drôles</a></div>
     
  16. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Teoretycznie można to wstawić do każdego pliku templatki, a nie wykluczone, że by ruszyło dodane do modułu (jako kod) jednak tu też należy uważać.
    Dlaczego należy uważać? jestem praktycznie pewien, że ten skrypt js będzie dodatkowo wyświetlał reklamy. Dodatkowo
    Kod:
    <a href="http://rigolotes.fr/t/images" title="images drôles">images drôles</a>
    co to ma być? :D
    Nie polecam używania takich skryptów do poważnych rzeczy, to można sobie umieścić na prywatnym blogu na którym nam nie zależy. W sklepie liczy się bezpieczeństwo klienta i transakcji.
     
    pavali lubi to.
  17. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    Dzieki Thel za informacje :) nie bd stosował kodów z google, masz racje nie przemyślałem tego tak od razu :) a co do kodu, który mógłbym użyć u mnie aby wyskakiwało okineko z fanpagem to dalej nie wiem jaki moze byc i gdzie znależć :)
     
  18. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  19. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    pavali lubi to.

Poleć forum znajomym