1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE wielkość czcionki

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika majsteronline, 24 Maj 2016.

  1. majsteronline

    majsteronline Kandydat

    Wiadomości:
    103
    Docenione treści:
    3
    Drodzy szukałam na forum, ale nic nie znalazłam.
    Czy jest możliwość zmiany nazwy i wielkości czcionki z panelu do wszystkich produktów?

    Czy muszę w każdy produkt wchodzić oddzielnie i oddzielnie zmieniać?

    Kinga
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Spróbuj w Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Własny styl CSS wkleić to i zmienić wartości.

    Kod:
    .products.viewphot .product .productname {
      height: 3em;
      font-size: 1.3em;
    } 
    +
    Kod:
    font-family: 'tu nazwa czcionki; 
     
  3. majsteronline

    majsteronline Kandydat

    Wiadomości:
    103
    Docenione treści:
    3
    czyli zamiast height: 3em, powinnam wstawić height: 10 em????
    Jeżeli chcę czcionkę wysokości 10???
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    font-size zmień. ale jeszcze mam prośbę, możesz wrzucić zrzut ekranu którą czcionkę/element chcesz zmienić?
    Bo teraz widzę że ten kod zmienia tylko tytuł produktu na liście produktów.
     
  5. majsteronline

    majsteronline Kandydat

    Wiadomości:
    103
    Docenione treści:
    3
    Chciałabym, aby wszystkie opsiy produktu miały czcionkę 10, krój TAHOMA. i Jesli by dało radę od razu żeby były wypośrodkowane:

    Chodzi o tę część poniżej "OPIS"

    upload_2016-6-1_13-38-41.png
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @majsteronline chyba już rozmawialiśmy na temat modyfikacji tego miejsca na forum. Jeśli w opisach korzystasz z tego samego "span-name" (przykładowo w tym produkcie: http://www.majsteronline.pl/pl/p/SIEKIERA-640G-X7/82362 używasz parametru span o nazwie "page-name"), to użycie poniższego kodu we Własnym stylu CSS powinno spowodować, że czcionka w opisach wszystkich produktów zostanie zwiększona:
    Kod:
    span.page-name {font-size:20pt;}
    Obecnie wielkość czionki jest ustawiona na 10pt. Jeśli ustawisz na 20, to wielkość zostanie podwojona. Warunkiem, aby ta modyfikacja działała jest to, aby w opisach produktów użyte zostały znaczniki <span class="page-name">, ponieważ tylko tekst objęty takim znacznikiem zostanie powiększony.
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    aaaaaaaaa, nie używamy w sklepie wielkości czcionek typu px i pt, używamy jedynie em czyli stosunku wielkości do czcionki standardowej. Dlaczego? dlatego aby w różnych rozdzielczościach czcionka miała różną wielkość w zależności od czcionki "rodzica"
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ja nawet bym Ci powiedział jak zmieniać czcionkę, ale jeśli ją zmienisz w opisie to potem stylem globalnym jej nie wymusisz bo zawsze będzie stosowany styl z edytora.
     

Poleć forum znajomym