1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Wielkość zdjęć oraz plików graficznych reprezentujący towary

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika AIB, 25 Wrzesień 2017.

  1. AIB

    AIB Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    Chcę mieć realny wpływ na pola służące do wyświetlania zawartości graficznych, które przedstawiają towary w sklepie.
    Najbardziej mnie interesuje Komponowanie według własnego gustu listy produktów. Tutaj wielkość obrazka ma dla mnie duże znaczenie.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Czy możesz dołączyć jakiś zrzut ekranu z przykładową modyfikacją, podglądem co dokładnie masz na myśli? Czy chodzi Ci tylko o zmianę rozmiaru obrazów?
     
  3. AIB

    AIB Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    Tak chodzi o zmianę wielkości rozmiarów obrazów reprezentujących towary. Zmiana taka nie powinna wpływać na jakość zdjęć. W załączeniu przykład co chciałbym uzyskać.
    Czerwona ramka to, obecna wielkość zdjęcia. Niebieską ramką oznaczyłem szacunkową wielkość, która jest pożądana.
     

    Załączone pliki:

  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @AIB skonsultuję wskazany przez Ciebie temat ze specjalistą ds. Click Shop (numer sprawy: QA-45840). Możliwe, że będzie to wymagać zaawansowanej modyfikacji, ale jeszcze wolę się wstrzymać z odpowiedzią, może uda się nam Tobie pomóc w jakiś inny sposób.

    Jeśli jednak będzie to wymagać zaawansowanej modyfikacji graficznej, to będę musiał Ciebie skierować do agencji interaktywnej, z którą współpracujemy, ponieważ nasze forum nie obejmuje takiego zaawansowanego wsparcia w modyfikacji szablonów graficznych.
     
    AIB lubi to.
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    można to zrobić stylem w odpowiedniej klasie, lecz tu zaczynają się schody i trzeba się pobawić z tym dla kilku rozdzielczości, to jeśli chodzi o wielkość. Jeśli chodzi o zdjęcia do tego to o ile pamiętam w tplu od listy produktów można zmienić obraz z miniatury. Tu kolejna rzecz która się pojawi to waga strony, przy kilku zdjęciach dobrej jakości możesz uniemożliwić korzystanie ze strony ludziom na komórkach lub ze słabszym netem, chyba, że dla komórek przeskalujesz obrazy z miniatur przez ukrycie dużych przez display:none;
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    A co w sytuacji w której zwiększymy pole produktu na liście produktów:
    Kod:
    .products.viewphot .product.unit-price-info {
        height: 550px;
        width: 450px;
    }
    A następnie po prostu powiększymy samo zdjęcie:
    Kod:
    .products.viewphot .product .prodimage .img-wrap img {
        height: 400px;
    }
    Czy nie jest to rozwiązanie którego szukamy?
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Masz rację, zasugerowałem się wypowiedzią :D przecież obrazki na listach są z "dużych" obrazków (dlatego ja aby to przyspieszyć zmieniałem na małe) :D
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Mi już się mylą style :D ja już nie wiem co w sklepach jest oryginalne, a co zmieniane :D
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Możesz spróbować zmienić wartość w pliku: tableofproducts.tpl
    Kod:
    width=$skin_settings->img->medium 
    height=$skin_settings->img->medium
    zmienić medium na big, czyli:
    Kod:
    width=$skin_settings->img->big 
    height=$skin_settings->img->big
    Jeśli powyższe rozwiązanie Cię nie satysfakcjonuje, to sugerujemy kontakt z agencją interaktywną, która może przygotować odpowiednie zmiany na zlecenie. Więcej informacji o agencjach, z którymi współpracujemy:
     
  11. AIB

    AIB Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    Oczywiście sprawdzę wszelkie sugestie i podpowiedzi.
    Sprawdzę także gotowy kod.
    Przetestuje i opowiem o efektach i wrażeniach.
    Dziękuję
     
    Mariusz lubi to.
  12. AIB

    AIB Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    Przetestowałem sugestie i sprawdziłem efekty.
    Nadal proszę o jakieś istotne informacje odnośnie tematu jaki rozpocząłem.
    Załączam plik modyfikacje1 -taki efekt chce osiągnąć , oczywiście z ostrymi zdjęciami, gdyż z nieostrymi potrafię zrobić.
    Załączam plik modyfikacje2_css - taki efekt jest po wprowadzeniu zmian w pliku css.
    Załączam plik modyfikacje3_css+tpl - taki efekt jest po wprowadzeniu zmian w pliku css oraz sugerowanym tpl.
    Załączam plik modyfikacje4_tpl - taki efekt jest po wprowadzeniu zmian w pliku tpl.
    Niestety. Efekty podobne do prezentowanych udało mi się osiągnąć.
    Powtarzam, chciałem duże ostre i wyraźne zdjęcia produktów.

    Zwiększenie pola produktu - zmieniło sposób wyświetlania produktów z listy 3 kolumnowej na 2 kolumnową i nadal grafiki są generowane jak poprzednio, tylko wyświetlane jako trochę powiększone. Skalowanie plików nie powoduje ponownego utworzenia miniatur, więc zwiększanie pola produktu skutkuje tylko i wyłącznie wyświetlaniem skalowanej miniatur dla rozmiarów 300 na 300 pikseli są wczytywane jako http://.../environment/cache/images/300_300_product. Sądzę, że wyczerpująco opisałem.
    Zmiana w samym pliku tpl nie wprowadza żadnych ponieważ obrazy nadal są wczytywane jako http://.../environment/cache/images/300_300_product...jpg.
    Chciałem uzyskać efekt dużych ostrych zdjęć. Nie interesuje mnie skalowanie miniatur utworzonych jak powyżej opisałem.
    Dziękuję za poświęcony czas.
     

    Załączone pliki:

  13. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @AIB dziękuję za wiadomość, sprawdzamy to w ramach zgłoszenia: CSMNT-1620. Musimy zweryfikować użyte miniatury do produktów jakiej są wielkości. Wrócę tutaj do tematu, gdy uzyskam informacje zwrotne od specjalistów ds. Click Shop.
     
    AIB lubi to.
  14. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @AIB od siebie dodam tylko jedną informację, pamiętaj proszę, że edycja zaawansowana, a co za tym idzie wygląd, modyfikacje skórki, to jedna z nielicznych rzeczy, dla której nie świadczymy jako takiego wsparcia (jako firma), ale pomagamy poprzez forum.home.pl

    Jak widzisz na forum jest wielu użytkowników, klientów firmy, którzy udzielają swoich rad. analiza modyfikacji tego typu jest realizowana zwykle po naszej stronie w taki sam sposób w jaki można wykonać to samemu, oczywiście nie często wspieramy się konsultacją z kierownikiem produktu.

    Piszę o tym abyś po prostu wiedział, że być może w pewnych kwestiach czy też daleko idących modyfikacjach warto skontaktować się z agencją interaktywną i po prostu zamówić modyfikacje części skórki lub nawet cały szablon:

     
  15. AIB

    AIB Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    Witaj @Grzesiek. Jakoś nie zauważyłem aby ten temat był w wątku "Pomóżcie proszę".
    Skoro od 7 miesięcy nie mam odpowiedzi od Waszego BOK w tej sprawie, pomimo ponawiania zgłoszenia, stwierdziłem, że tutaj, to właściwa przestrzeń na takie wpisy jak powyżej wpisałem.
    Dziwi mnie fakt, poproszenia przez Ciebie o przykładowy zrzut ekranu, co doprowadziło do nieoczekiwanych komentarzy.
    Nie bardzo wiem czy moje pisanie ma się do czegokolwiek przydać.
    Może pisze niezrozumiale?
    Może załączone wcześniej obrazki są nieczytelne?
    Chce mieć jednoznaczna informację oraz zgłosić sugestię.
    Czy tak ciężko jest to zrozumieć.
    @Grzesiek nie wiem co mam sądzić po lekturze powyższego wpisu. Może to forum jest niepotrzebne? A może jeszcze coś innego.

    Nie liczę na jakąkolwiek odpowiedź.
    Mimo wszystko wszystkiego dobrego dla wszystkich. Pozdrawiam
     
  16. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jak najbardziej jest to właściwe miejsce, jednak może okazać się, że obecni tu użytkownicy nie wprowadzali takich modyfikacji ani też nie posiadają, np. wiedzy w zakresie wykonania tego. Jak widzisz Mariusz przekazał informacje do konsultacji, aby ułatwić Ci wprowadzenie modyfikacji. Każdy taki temat jest przez nas przekazywany nie tylko w formie zapytania o pomoc, ale także sugestii, aby np. uprościć pewne modyfikacje do poziomu nowej sekcji menu/opcji.

    Powyższy wpis jest sugestią czy podpowiedzią, że jeśli nie chcesz samodzielnie wprowadzać zmian, polecamy korzystać z usług agencji, w tym. m.in. wskazanych na stronie WWW, które znając specyfikę sklepu a i być może posiadając już jakieś rozwiązania wypracowane przez lata współpracy, pomogą Ci dużo szybciej osiągnąć zamierzony cel. Nie każda sugestia i pomysł od razu są wprowadzane w sklepie, to było by nie zawsze uzasadnione, biorąc pod uwagę mnogość wariantów rozwiązań, jednego problemu.

    W tym przypadku autor oprogramowania przewidział widok Listy i Galerii, w której w zależności od potrzeb, eksponowany jest opis lub grafika. Chętnie pomożemy Ci wprowadzić zmianę, jednak być może nie będzie to gotowe rozwiązanie.
     
  17. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jeśli zdjęcia są nadal za małe, to możesz spróbować usunąć wartości odpowiedzialne za ustalenie wysokości oraz szerokości, czyli to:
    Kod:
    width=$skin_settings->img->big height=$skin_settings->img->big
    Powinno to spowodować, że zaczną być wyświetlane maksymalne obrazki w takiej wielkości w jakich są wysyłane przez panel sklepu.

    Aby to zrobić wymagane też będzie usunięcie w CSS narzucania wysokości kontenera danego produktu oraz zdjęcia. Przykładowy kod jak usunąć narzucanie wysokości kontenera (dla skórki RWD):
    Kod:
    @media (max-width: 2500px) and (min-width: 1200px) {
    .container .products.viewphot .product .prodimage .img-wrap img {
        max-height: 100%;
    } }

    Na tym etapie uważamy, że nasza pomoc się kończy. Jeśli masz dalej niedogodności w dostosowaniu wyglądu sklepu, sugerujemy kontakt z agencjami interaktywnymi, z którymi jako home.pl współpracujemy - więcej informacji tutaj:
    Temat na forum ustawiam jako rozwiązany.
     

Poleć forum znajomym