1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Własne nazwy serwerów

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika kcieslak, 25 Czerwiec 2017.

  1. kcieslak

    kcieslak Artysta

    Wiadomości:
    278
    Docenione treści:
    67
    Fajnie jakby była opcja własnego nazewnictwa serwerów. Przydatne to by było dla kogoś kto ma więcej niż jeden serwer do administracji.
    Nie byłoby problemów np podczas zakładania skrzynek mailowych:
    2.jpg
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    temat był już poruszany wcześniej. Home w pewnym momencie odeszło od tego... a przecież łatwiej zapamiętać własną nazwę niż serwer1898479879 ;)
     
  3. kcieslak

    kcieslak Artysta

    Wiadomości:
    278
    Docenione treści:
    67
    Zauważyłem, że jest opcja dodawania komentarzy do serwerów. Może wystarczyłoby jak komentarz by się wyświetlał obok nazwy serwera.
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    IMHO to nie rozwiązuje problemu. Mi łatwiej konfiguruje się pocztę podając własną, prostą nazwę a nie losowy numer nadany przez home.pl. Komentarz, wyświetlany na liście, ułatwi zarządzanie ale... to nie jest to co ułatwi życie.
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ej, to Wy nie pamiętacie nazw serwerów? :D ale fakt kiedyś było lepiej z nazwami i mam jeszcze sporo starych serwerów z nazwami jakie ustalałem sam.
     
  6. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    no jak nie pamiętacie? Ja mam swoją maszynę, ze swoją nazwą :)
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Temat zmiany nazw serwerów został bardzo dokładnie przeanalizowany, jest to wynik wielu badań typu user experience oraz wyników wychwyconych podczas obsługi klienta. Mogę tylko napisać, że nasz obecny stan automatycznego nadawania nazwy usługi podczas rejestracji powoduje m.in., że jest jednym z najprostszych systemów rejestracji w sieci.
     
  8. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Tak jak pisze @Mariusz - był to temat szeroko omawiany u nas pod kątem UX. W "starym" home podawanie nazwy serwera było osobnym krokiem przy rejestracji i w momencie gdy nazwa była już zajęta... no sami już wiecie co się mogło wówczas dziać :) Dlatego też nowy mechanizm upraszcza ten proces. Tak, wiemy, że nazwa w schemacie serwer123456 nie jest dla Was wygodna w kontekście konfiguracji poczty, nie mniej z różnych przyczyn i biorąc pod uwagę wiele możliwości wybraliśmy rozwiązanie najmniej konfliktowe.

    Tak na marginesie - w dalszym ciągu istnieje możliwość zmiany nazwy konta na własną w ramach Profesjonalnych Usług IT - https://home.pl/uslugiit . Jeżeli macie większą liczbę hostingów to możemy Wam zaproponować specjalną ofertę na hurtową zmianę :)
     
  9. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    teraz mi to mówisz? :) Właśnie skończył mi się abonament na taką usługę :(

    Póki co - mam spisane w OneNote i jak coś to szybko otwieram notatkę :)
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Informuję, że wystawione zostało zgłoszenie odnośnie wyświetlania komentarzy w inputach, przy których wybieramy serwer (np. podczas tworzenia nowej skrzynki e-mail). Numer sprawy: QABETA-717

    Powiązany temat na forum: https://forum.home.pl/threads/wlasna-nazwa-uslugi.2508/
    [​IMG]
     

Poleć forum znajomym