1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Wolne miejsce na serwerze...

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika Anunu, 11 Wrzesień 2018.

 1. Anunu

  Anunu Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Dzień doberek, czy macie jakieś hacki na sprawdzenie wolnego miejsca na dysku? (w niektórych wypadkach chyba jakoś trzeba sprawdzać, czy baza się niebezpiecznie nie rozrasta?)

  Czego próbowałem:
  1.SQL -> information_schema
  Sprawdzenie zajmowanego miejsca w bazie (rekordów + indeksów) z information_schema - ale chyba są to niedokładne dane (pliki innodb w rzeczywistości będą ponoć zajmować inną, niż wskazana z bazy danych ilość miejsca na dysku)

  2.<?php disk_free_space ?>
  Tutaj też chyba nie otrzymam dobrego ze względu na to, że są to maszyny wirtualne (?). Poza tym wskazanie owej funkcji nieustannie się zmniejsza (?), przez około tydzień ubyło +/-10gb pomimo braku aktywności jakiejkolwiek na koncie. Tego też swoją drogą nie rozumiem (co mi wskazuje ta funkcja w takim razie?) W panelu admina cały czas wyświetlana jest maxymalna dostępna ilość.

  Chodzi mi o stworzenie mechanizmu automatyzującego sprawdzanie wolnego miejsca i ostrzegającego w razie "niebezpiecznej" ilości pozostałej przestrzeni.

  Pytanie tylko jak tu się dobrać sprawnie/elegancko/wygodnie, a przede wszystkim niezawodnie do pozostałej przypianej do konta ilości miejsca?

  Z góry przepraszam za potencjalne mylenie pojęć, proszę o poprawki w razie rażących błędów (pokutę i rozgrzeszenie też ewentualnie).
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 605
  Docenione treści:
  330
  Od strony panelu przekazałem sugestie, faktycznie nie ma takiego wskaźnika.
  Od strony serwera nie znam gotowego rozwiązania/skryptu który by np. wysyłał powiadomienie, ale też pytam o to w zgłoszeniu może chłopaki z zespołu technicznego coś podpowiedzą na szybko:

  FEEDBACK-1497
   

Poleć forum znajomym