1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Wybór adresu -od- dla wiadomości.

Dyskusja w 'Obsługa skrzynki e-mail w starej Poczcie home.pl' rozpoczęta przez użytkownika Verix.pl, 17 Październik 2015.

 1. Verix.pl

  Verix.pl Stały bywalec

  Wiadomości:
  39
  Docenione treści:
  7
  Po podpięciu do poczty dodatkowych kont pocztowych (teżz home.pl) po imap przy tworzeniu nowej wiadomości możliwy jest wybór wielu adresów wysyłki od (aliasy konta, inne domeny itp...) z konta głównego ale tylko jeden z konta dodanego (ten podany w konfiguracji dodania konta) nie są dostępne inne adresy od tak jak dla konta głównego (np. aliasy).

  Czy jest jakaś możliwość konfiguracji takiej funkcjonalności aby konta dodane miały też pełną listę adresów -od- ?
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 622
  Docenione treści:
  332
  W przypadku obsługi poczty w Nowej Poczcie home.pl można za pomocą protokołu IMAP skonfigurować konto zewnętrzne (z jego pełną obsługą, tj. odbieranie i wysyłanie poczty z właściwym adresem nadawcy). Konfigurujesz jednak konkretną skrzynkę pocztową z konkretnym adresem, a więc nie ma możliwości aby dodawać kolejne aliasy tego konta. Aliasy są jedynie funkcjonalnością danego serwera, analogicznie mając np. aliasy w Gmail, będą one widoczne tylko w Gmail (przykład).

  Nie mniej podzielam zdanie, że może to być przydatne, nawet pracując na kilku kontach z home.pl, w końcu nie limitujemy tego w żaden sposób. Przekazuję to do kierownika produktu. Zobaczymy co da się z tym zrobić.

  Pamiętaj, że konto zewnętrzne jest jedynie wyświetlane, nie są pobierane żadne wiadomości. Można by więc dodać kolejne z innym adresem.
   
 3. Verix.pl

  Verix.pl Stały bywalec

  Wiadomości:
  39
  Docenione treści:
  7
  Można by dodać przy konfiguracji dodatkowego konta tablice adresów dodatkowych z tego konta pobieranych automatycznie z serwera home.pl (konta które dodajemy).
  Bez możliwości jej ręcznej edycji (kwestie bezpieczeństwa).
  Na jej podstawie adresy na liście -od- byłyby uzupełniane. Nie musi to być on-line tzn. po dodaniu nowego aliasu niebyłby on widoczny aż nie wykonamy edycji konfiguracji dodatkowego konta (wtedy tablica ta byłaby uaktualniana).

  Dodanie osobno tych samych kont z różnym adresem oczywiście jest jakimś tymczasowym rozwiązaniem i obejściem problemu ale na dłuższą metę czy przy większej ilości kont, domen i aliasów będzie to mocno kłopotliwe.

  Poczekam zatem na info czy są możliwości implementacji takiej funkcji.
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 622
  Docenione treści:
  332
  Zgadza się. Zastanawiałem się trochę jak by to rozwiązać, programy pocztowe mają jednak tą wygodną funkcję, że pozwalają tworzyć wiele profili poczty, zmieniając adres nadawcy dla danego konta. W najgorszym wypadku jeśli "okłamiesz" program podając nieistniejący alias, wiadomość wróci od adresata jako podejrzenie spamu.

  Z drugiej strony w starej poczcie jaką obsługujemy (ale nie wspieramy) na www.starapoczta.home.pl można było tworzyć profile, gdzie podawało się i adres i podpis (w nowej poczcie profil jest jeden, zmieniają się podpisy i ręcznie wybiera się adres nadawcy). Tylko że stara poczta nie obsługiwała kont zew. do wysyłki a jedynie pobrania wiadomości. A więc niby postęp, ale jednak 2 zupełnie inne rozwiązania.

  Wiem o co chodzi w każdym razie.
   

Poleć forum znajomym