1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Wydajność sklepu - testy, analiza, co poprawić?

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika wues, 19 Październik 2017.

  1. wues

    wues Pomocnik

    Wiadomości:
    120
    Docenione treści:
    4
    Witam,
    Zrobiłem sobie speed test strony i okazało się, że sklep tak szybko nie śmiga.
    Grafik nie chciał bym kompresować więc co mógł bym tutaj pozmieniać żeby te wyniki jakoś podnieść? Z góry dziękuje za pomoc.
     
    Ostatnia modyfikacja: 19 Październik 2017
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @wues prosimy o konkretne informacje, jakie wyniki, co widać w wynikach, jaki sklep i tak dalej. To jest forum, działamy wszyscy. Jeśli nie chcesz ujawniać takich danych, możesz skierować pytanie np. na formularz kontaktowy, wtedy tematem zajmie się Przemek, który także skonsultuje to z zespołem technicznym i sprawdzi jak ma się to o czym piszesz do faktycznego obciążenia maszyny. Być może podobnie jak w kilku przypadkach, czas już myśleć przyszłościowo, no ale nie chcę wróżyć z fusów.
     
  3. wues

    wues Pomocnik

    Wiadomości:
    120
    Docenione treści:
    4
    https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl&url=http://iopen.pl/

    Tutaj link do podglądu.
     
  4. wues

    wues Pomocnik

    Wiadomości:
    120
    Docenione treści:
    4
    Ponawiam wyżej link, ciężko samu dojść do tego :/



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Oraz najdłuższy wątek:
    Zapraszam do analizy tematu. Pierwsza podstawowa rzecz: Google nie zna granic i zawsze będzie oczekiwało od Ciebie optymalizacji, nawet jeśli strona którą posiadasz (albo sklep) nie mogą być szybsze ze względu na to że nie są stronami wizytówkami. W mojej ocenie Twój sklep co najwyżej wymaga "zabawy" a nie optymalizacji.
     
  6. Mesink

    Mesink Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Hej,
    Podepnę się do tematu, ale trochę w innej kwestii. Przeczytałam wszystkie wątki na forum dotyczące poprawy wydajności strony internetowej. Nawet próbowałam coś sama pozmieniać np. zmniejszyć grafiki...pokombinować z pamięcią przeglądarki, ale jeżeli chodzi o pozostałe zagadnienia, gdzie trzeba coś pokombinować z kodami, coś wkleić...itp. to jestem totalnie, ale to totalnie zielona i zwyczajnie boję się grzebać w kodach, jeśli się na tym zupełnie nie znam:(

    Stad moje pytanie: czy ktoś z Was korzystał może z zewnętrznej firmy, która zajmuje się optymalizacją stron? Lub może kogoś polecić?

    Ja po prostu poddałam się z samodzielną walką o poprawę szybkości ładowania się strony. Staram się sama ogarniać stronę, ale wyraźnie odczuwam brak umiejętności technicznych:/


    Wklejam link z testu jeśli ktoś chciałby zerknąć fachowym okiem na wyniki:
    https://gtmetrix.com/reports/ekobien.pl/9TQS8jWf


    Za wszelkie porady/podpowiedzi będę niezmiernie wdzięczna!!
     

Poleć forum znajomym