1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Wysyłanie zamówień WF MAG

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika ryra91, 20 Luty 2017.

  1. ryra91

    ryra91 Użytkownik

    Wiadomości:
    59
    Docenione treści:
    3
    Cześć,

    od niedawna mam problem z wysyłką zamówień z Click Studio do WF MAG. Normalnie importuję zamówienia ze sklepu, widoczne są one w integratorze, robię wysyłkę do WF MAG i dostaję potwierdzenie, że wszystko jest ok i wysyłka powiodła się. Niestety w WF MAGu nie mam żadnego zamówienia.

    W logach znalazłem tylko:

    Wysyłanie zamówień do programu WF-MAG (2017-02-20 14:03:51)

    > Wysłano 0 zamówień do WF-MAG

    Mimo tego że mam np. 6 zamówień.

    Ustawiałem różne konfiguracje eksportu zamówień (data etc.), niestety nic nie pomogło.

    Jakieś sugestie?

    Nie aktualizowałem WF-Maga, nie zmieniałem żadnych danych, import produktów oraz synchronizacja działa.
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @ryra91 home.pl nie wspiera aplikacji Click Studio, ale możesz spróbować wysłać wiadomość do naszego Biura Obsługi Klienta za pośrednictwem formularza kontaktowego. Opisz proszę swój problem i prześlij w wiadomości e-mail, może nasi specjaliści będą znali rozwiązanie Twojej sprawy.
     
  3. ryra91

    ryra91 Użytkownik

    Wiadomości:
    59
    Docenione treści:
    3
    Jak to nie wspiera aplikacji. Przecież jest to integrator sugerowany przez was do wf maga...
     
  4. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Ale to stara aplikacja teraz używa się API do integracji i to robi bezpośrednio programista danego programu magazynowego.
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Na naszych stronach home.pl próżno szukać informacji o istnieniu aplikacji Click Studio, ponieważ z uwagi na zaprzestanie wsparcia, usunęliśmy takie informacje z naszej oferty. Tylko na pomoc.home.pl można jeszcze znaleźć podstawowe instrukcje odnośnie aplikacji Click Studio. Zmodyfikujemy artykuły w naszej bazie wiedzy i podkreślimy w artykułach, że Click Studio nie jest wspierane przez home.pl, dodatkowo poinformujemy o istnieniu innych bardziej nowoczesnych aplikacji, które łączą się przez API.
     
  6. ryra91

    ryra91 Użytkownik

    Wiadomości:
    59
    Docenione treści:
    3
    Niby stary integrator i nie aktualizowany przez home, mimo to coś zostało zmienione ponieważ z dnia na dzień przestał działać. Wf mag nie był aktualizowany więc z ich strony nie było nic zmieniane.

    To może inaczej - żeby zintegrować wf maga z clickshopem muszę zapłacić osobnej firmie?
     
  7. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    No to raczej programiści wfmag powinni być za to odpowiedzialni gdyż nie integrujesz sklepu z wfmag tylko odwrotnie. To do nich musisz pisać dlaczego integracja nie działa (o ile takowa jest bo nie mam tego programu). A nie można integrować się przez dodatkowy program który jest reliktem przeszłości.


    Jak znam życie każda firma buduje własne moduły do integracji. Przynajmniej ja się tylko z takim sposobem działania spotkałem. CLickshop udostępnia swoje API zresztą jak większość sklepów internetowych a to tylko zależy od programistów czy integrują tego typu działania w swoim oprogramowaniu. Oczywiście że za dodatkowe moduły się płaci.
     
  8. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    kolejna nieciekawa wiadomość (ja juz straciłem wiarę co do rozszerzonego xml'a ceneo, który był obiecywany) - zatem kilka tysiów szykuj albo.. zmiana softu na przyjaźniejszy ale Panie.. to będzie kosztować
     
  9. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    W sumie zależy co komu jest potrzebne. Soft można skroić na miarę i nie są to wcale duże pieniądze. Najważniejsze by bezmyśnie nie kupować programów nie wiedząc z czym ma on pracować. najpierw plan potem działania.
     
  10. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    na wyparcie się tudzież porzucenie tematu click studio raczej przewidywanie i planowanie zda się na nic. Proszę Cię ;) jaja jajami -może i zrobi się za średnie pieniądze ale jak doliczysz czas, zainwestowane środki w "stary sklep", nowe poprawki i przenoszenie to taki wydatek jest DUŻY bez dwóch zdań. (sad-but-true), no i nie każdy jest znawcą tematu być może tak jak Ty
     
  11. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Racja. Więc kolega powinien uderzyć do producentów wfmag i dopytac czy mają integracje z clickshop.
    Integracja przez dodatkowe oprogramowanie jest dla mnie conajmniej dziwna.
     
  12. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    no teraz nic innego nie pozostaje jak grzeczne zapytania ;)
     
  13. ryra91

    ryra91 Użytkownik

    Wiadomości:
    59
    Docenione treści:
    3
    Niestety, Panowie z Wapro (wf mag) mają gdzieś mój problem, proponują swoją platformę, która jest zintegrowana z programem.

    Nie da się zaplanować pewnych rzeczy, pracujemy na wf magu jakieś 10 lat. Chodzi mi po prostu o to, że w reklamie jest opisana integracja z wf magiem, a jeśli przyjdzie co do czego to się okazuje, że trzeba zapłacić (i to jeszcze jakiejś innej firmie, która być może też stwierdzi za miesiąc jak się pojawi problem, że to nie ich sprawa).

    Ktoś wyżej pisał, że nic dziwnego że są błędy jeśli korzystam ze starego programu. Proszę w takim razie wskazać aktualny program, bo póki co widzę tylko Click Studio.
     
  14. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    "Nie da się zaplanować pewnych rzeczy, pracujemy na wf magu jakieś 10 lat. Chodzi mi po prostu o to, że w reklamie jest opisana integracja z wf magiem, a jeśli przyjdzie co do czego to się okazuje, że trzeba zapłacić (i to jeszcze jakiejś innej firmie, która być może też stwierdzi za miesiąc jak się pojawi problem, że to nie ich sprawa)." - absolutna racja

    "Ktoś wyżej pisał, że nic dziwnego że są błędy jeśli korzystam ze starego programu. Proszę w takim razie wskazać aktualny program, bo póki co widzę tylko Click Studio.[/QUOTE] " - każdy jest mądry dopóki mu się takie coś nie przytrafi ;)
     
    ryra91 lubi to.
  15. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
  16. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Aplikacja dotycząca rozszerzonego XMLa dla sklepu czeka już tylko na publikacje (ostatnie testy). Staram sie uzyskac więcej informacji na ten temat. Może jeszcze dzisiaj napisze więcej konkretów, czekam na kierownika produktu.
     
  17. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    Dziękuję za informację Mariusz. Liczę "na sukcesem zakończenie" okresu oczekiwania
     
  18. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    wznawiam . prosimy o informację czy to rozwiązanie się pojawi? - na jakim etapie jest obecnie?????? (brak info od kier. produktu)
     
  19. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Podejrzewam że integracja pojawi się w formie aplikacji tak samo jak na shoperze. Tam cena instalacji była w granicach 150zł + kolejne 150zł abonament roczny.
    Do tego potrzebowali tam ludzie programu W2S którego zakup wynosi 600zł + roczny abonament 210zł oczywiście wszystko netto.
    Integruje się wszystko razem i podobno działa.

    Nie mówię że home zrobi to samo ale puki co wszystko idzie tak samo jak na shoperze więc nie spodziewam się czegoś innego. Więc jeśli chcesz żeby to wszystko działało lepiej zabezpiecz sobie kilka banknotów.
     
  20. Pioter

    Pioter Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    1
    przez w2s'a - pffff to jakieś takie "na około to rozwiązanie ... ekhmm, może jeszcze 3 aplikację tam dodać i będzie trójca święta ;) - jak się coś spier..to będzie szukania i modlitwa bedzie potrzebna...
     

Poleć forum znajomym