1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

wysyłka maila do grupy adresatów

Dyskusja w 'Obsługa skrzynki e-mail w starej Poczcie home.pl' rozpoczęta przez użytkownika krzad, 29 Maj 2015.

  1. krzad

    krzad Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Nie mogę znaleźć w pomocy odpowiedzi na pytanie:
    Jak wysłać mail na wiele adresów zebranych w grupie?
    Chodzi mi o działanie jednorazowe, całościowe a nie dodawanie poszczególnych maili do pola adresowego.
    Opis czynności:
    1. utworzyłem grupę
    2. wprowadziłem do niej adresy uczestników
    3. chce wysłać mail do wszystkich naraz.
    Pozdrawiam
    Krzysztof Adamski
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Prosta sprawa.
    W nowej poczcie utworzyć grupę mailową i dodać do niej adresy.
    Następnie pisząc maila w polu Do lub Kopia Ukryta wpisać nazwę utworzonej wcześniej grupy, maile wpiszą się automatycznie do maila. Jeśli użyjemy Kopii ukrytej, warto wpisać swój mail w polu Do
     
    admin lubi to.
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @krzad przy serwerach dostępna jest również funkcja list mailingowych (tutaj lista serwerów, przy których ta funkcja jest dostępna: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/przy-ktorych-uslugach-home-pl-dostepne-sa-listy-mailingowe/

    Listy mailingowe pozwalają na zebranie do 200 kontaktów na jednej liście, które będą następnie dostępne pod jednym adresem e-mail. Tworząc i wysyłając wiadomość e-mail na adres listy, trafisz od razu do całej grupy odbiorców, bez konieczności wpisywania każdego adresu e-mail oddzielnie.

    Za pomocą ustawień listy mailingowej możesz ponadto określić którzy użytkownicy listy będą mogli wysyłać wiadomości e-mail do jej członków, informując w ten sposób wszystkich jej odbiorców za pomocą jednej wysyłki.

    Więcej informacji na temat list mailingowych w home.pl: https://pomoc.home.pl/section/produkty-i-uslugi/uslugi-dodatkowe/listy-mailingowe/
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Tworzenie grupy:
    1. Klikamy Książka adresowa
    2. Klikamy Nowe i wybieramy Dodaj listę dystrybucyjną
    grupa1.png
    3. Wpisujemy nazwę listy
    4. Wpisujemy pierwszego adresata
    5. Klikamy ikonkę plusa
    6. Wpisujemy kolejnego adresata itd
    7. Klikamy Zapisz

    Wysyłanie poczty do grupy adresatów (wcześniej utworzonej)
    1. Klikamy Poczta
    2. Klikamy Utwórz email

    grupa2.png

    3. Klikamy Pole Do (adresat) , CC (kopia) lub BCC (kopia ukryta)
    4. Wpisujemy fragment nazwy grupy wcześniej utworzonej i klikamy na nią na liście rozwijalnej
    5. Tworzymy resztę emaila
     

Poleć forum znajomym