1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Yandex Metrica

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika ethanhunt, 23 Luty 2017.

  1. ethanhunt

    ethanhunt Praktyk

    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    6
    Witam, Korzystał ktoś z YM, bo mam szybkie pytanie.
    Gdzie najlepiej wkleić kod śledzenia?
    Wydaje mi się, że w innych integracjach w sekcji <\body>
    Ja w każdym razie wkleiłem i na razie czekam, czy pojawią się wyniki w statystykach.
    Ale może ktoś podpowie.
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Nie korzystałem, ale jesli pokażesz link do instrukcji jak autor tego oprogramowania tłumaczy jak to zintegrować ze swoja stroną WWW, to powinnismy wiedzieć, gdzie odpowiedni kod wkleic w Click Shopie.
     
  3. ethanhunt

    ethanhunt Praktyk

    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    6
    Przetestowałem i działa świetnie.

    Kod śledzenia podany przy tworzeniu konta na Yandex Metrica wprowadziłem jako jeden z modułów.
    Czyli:
    konfiguracja>wygląd>aktywny styl graficzny>moduły
    dodaj moduł
    dodanie kodu do modułu
    dodanie modułu do menu sklepu (nie wiem, czy ma to znaczenie, ale dodałem, go jako pierwszy od góry)

    Po ok 2 godzinach zaczęły się pojawiać pierwsze statystyki. Porównując z Google Analitics wygląda, że dane sa OK.

    Przy okazji: Po co mi Yandex Metrica, skoro mam to wszystko w GA?

    1. Ciekawość i chęć przetestowania
    2. Możliwość zweryfikowania i porównania wyników Google Ananlitic i Yandex Metrici - przydatne np w przypadku spamu polecającego
    3. I to jest największy bajer - Session Replay - sami to musicie zobaczyć.

    W każdym razie polecam i nie zauważyłem negatywnego wpływu na działanie sklepu.
     
    Mariusz lubi to.
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    No właśnie tutaj sugerowałbym być bardziej ostrożny. Skrypty zewnętrzne warto umieszczać na dole strony, bo w razie sytuacji kryzysowej, umieszczenie takiego skryptu jako ostatniego w kolejce, pozwala przyspieszyć ładowanie strony WWW. Moją opinię opieram na wiedzy "ze starej szkoły", ale są też osoby, które twierdzą, że jest to przestarzała informacja jeszcze z czasów, gdy skrypt Google Analytics był synchroniczny, a łącza powolne.

    Warto sprawdzić dokumentację Yandexa, aby dowiedzieć się co oni sugerują.
     
    ethanhunt lubi to.

Poleć forum znajomym