1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Zakładki w szablonie RWD

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika gielo2, 11 Maj 2015.

  1. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Jak dodać własna treść do zakładek w szablonie RWD na karcie produktu? Jest opis, dane techniczne i recenzje do produktu, a chciałbym w kolejnej zakładce wstawić własną treść. Dokładnie chodzi o tabelę rozmiarów, która podajemy w niektórych produktach (óżne tabele i dane dla różnych produktów). Obecnie jest ona podana pod opisem ale nie jest to dobre rozwiązanie, bo klient najpierw musi cały opis przeczytać albo przewinąć stronę na dół, aby zobaczył że ta tabela tam jest :) 90% internautów jednak nie czyta tych opisów, dobrze jeszcze jak zadzwoni ktoś z prośbą o podanie tej rozmiarówki jak nie zada sobie trudu przewinięcia strony, jednak większość nie dzwoni, po prostu porzuca zakup danego towaru. Nie znalazłem, żadnej opcji aby wstawić własną zakładkę, jeśli nie ma takiej to może dało by się np. zawrzeć ją np. w artykule i zainkludować potem jego treść do zakładki ? Może jest jakieś skuteczne inne rozwiązanie?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zakładek nie ma i nie będzie więcej, niż jest w chwili obecnej. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc utworzyć np. stronę informacyjną (nie musi ona być widoczna ani w nagłówku ani w stopce) z tabelami rozmiarów. Stron może być tyle, ilu jest producentów, w ten sposób dla każdej grupy produktów utworzysz osobny link.

    Co do ich prezentacji. W opisie możesz stosować html, więc proponuję utworzenie elementu graficznego w postaci SPRAWDŹ TABELĘ ROZMIARÓW i umieszczenie jej nad właściwym opisem produktu. Często tabele rozmiarów użytkownicy umieszczają też jako jedno ze zdjęć produktu.

    Bazując na informacji dot. kodu EAN, nie powinno stanowić problemu umieścić też link w podobny sposób, przekierowujący do osobnej strony informacyjnej. Myślę, że utworzenie osobnych stron z rozmiarami, będzie cieszyło się dużą odwiedzalnością.
     
  3. Jerzy A.

    Jerzy A. Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    Witam,
    a ja mam takie dodatkowe pytanie: jak można zrobić to coś, czego niby nie można ?
    tu: http://drlucas.com.pl/pl/p/Aminas-Vitalkost-BIO-/77 - przykład firmy FlexCommerce Sp. z o.o.
    W kontakcie telefonicznym dowiedziałem się, że nie mogę nawet zmodyfikować zakładki dane techniczne powstającej przy użyciu atrybutów produktów - zmienić jej nazwy, zwiększyć pole tekstowe, czy wpisać tekst. Nie podlega do edycji i brak możliwości dostępu do bazy itd.
    Marzy mi się aby poszerzyć produkty o dodatkowe pola tekstowe jak: sposób użycia, skład, zastosowanie i zrobić z nich dodatkowe zakładki.

    Jak im (chociaż częściowo) udało się to uzyskać?
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tego typu edycja została wykonana poprzez dodanie własnego stylu CSS, czyli Edycję zaawansowaną. Zmodyfikowany wygląd sklepu.
    Nie zajmujemy się tego typu ingerencjami w sklep, ale przekazałem Twoje zapytanie dalej. Możesz także spróbować skontaktować się z właścicielem sklepu celem uzyskania kontaktu np. do agencji lub osoby która przygotowywała wygląd.

    W chwili obecnej pozostaje jedynie dodać atrybuty, wśród których dostępne jest także pole tekstowe. Podczas wprowadzania produktu i przypisywania mu atrybutów, będziesz mógł je uzupełnić dowolnym tekstem.

    Podobny wątek:
    https://forum.home.pl/threads/sekcja-produkty-powiazane-polozenie-na-stronie.45/
     
  5. Jerzy A.

    Jerzy A. Bywalec

    Wiadomości:
    16
    Docenione treści:
    2
    próbowałem pole tekstowe w atrybutach ale jest za krótkie, nie wszystko się mieści, przykład tu:
    http://sklep1567986.home.pl/pl/p/Kolagenowy-krem-na-dzien/78 - nie zmieścił się cały skład :(
    a zwiększenie tego pola dużo by dało ...

    modyfikacja wyglądu - można kombinat, ale
    1. jak udało im się wpisać "duży tekst" nie mając możliwości dodatkowego pola w produkcie ?
    2. czym/jak można zmienić nazwę tej zakładki? edycja CSS?
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    hej,
    ta strona drlucas ma błędy utrudniające robienie zakupów (jeśli używamy nowego firefoxa)
    pokaż i opisz dokładnie które pole chcesz mieć większe to postaram Ci się pomóc :) Ale napisz tak abym dobrze zrozumiał :D
     
  7. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Jerzy A. ze swojej strony mogę polecić firmę gabiec.pl (zostałą jako jedna z dwóch polecanych przez Home.pl) myślę, że tego typu modyfikacja będzie Cię kosztowała ze dwie stówy i masz załatwione.
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Współpracujemy z firmami: Gabiec oraz Flexcommerce i oficjalnie polecamy kontaktowanie się w sprawie niestandardowych modyfikacji z właśnie nimi.

    @Jerzy A. ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy spróbowali Ci pomóc na forum :). Opisz proszę sprawę dokładniej, może nam też się uda.
     
  9. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Flexcommerce nie poleciłem, bo:
    1. Pani Ola, owszem odpowiedziała na zgłoszenie (Aby wycenić i sprawdzić czy na pewno działa takie rozwiązanie, musimy przeprowadzić testy. Wykonam je w poniedziałek i dam Panu odpowiedź.) - z tym, że było to 10/07 i do dziś nie dała odpowiedzi.
    2. Mają stronę (.pl) po angielsku = nie są zainteresowani klientami z Polski tylko z zachodu = są drodzy.
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Oj tam, żadna firma, tu coś wymyślimy ważne aby napisać co dokładnie potrzeba, ale bardzo dokładnie. Jeśli coś będzie dotyczyło szablonu to da się to zrobić :)
    W podanym linku nie ma nic czego się bardzo szybko nie da zrobić :)
     

Poleć forum znajomym