1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Załącznik-postęp; Widok folderu - ilość wiadomości

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika demol, 7 Marzec 2016.

 1. demol

  demol Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  4
  Docenione treści:
  1
  Witam,
  chciałbym zasugerować dwie zmiany w nowej skrzynce. Cały czas próbuję się przestawić na Nową i ciężko idzie...

  1. Załącznik - Czy można wprowadzić JAKĄKOLWIEK informację o statusie dodawania załącznika (pasek postępu etc.) w starej poczcie było to dobrze rozwiązane (popup z procentem dodania załącznika). Teraz nie wiadomo czy wszystkie załączniki się dodały, czy się dodały. (niby zakładka z nową wiadomością znika po wysłaniu, ale to takie niedoprecyzowane).

  2. Widok folderu - czy jest możliwość, na wzór starej skrzynki (gdzie to było przejrzyste i jasne), by przy nazwie folderu (Skrzynka odbiorcza, wersje robocze itd.) była wiadomość ile jest wiadomości (np. nieprzeczytanych) z ilu w całości w folderze? ( np. 2/35).

  O trzech sprawach - zajętości skrzynki; informacji na jaką jesteśmy zalogowani; możliwości wyboru adresata z pola "Do" a nie wpisywaniu częściami "słów kluczowych" - pisali moi poprzednicy, czy można to dać w oknie "Poczta" bez potrzeby przełączania się na "Profil".

  Pozdrawiam
  demol
   
  goost lubi to.
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 602
  Docenione treści:
  329
  1. Zgłoszę to, chociaż patrząc na to z punktu widzenia systemu, mechanizm jest prosty: załączniki są wybierane na etapie redagowania wiadomości, a dodawane na etapie wysyłania (nie tracimy czasu, ani transferu na wypadek błędów). Po naciśnięciu przycisku wyślij, następuje wysyłka wiadomości, a więc raz: zostajesz "wyrzucony" z okna redagowania, dwa: jeśli do niego wrócisz, będzie kręciło się kółko, tj. in progress... Wysłanie wiadomości oznacza zamknięcie okna.

  Zapewne dodanie informacji: trwa wysyłanie, rozwiązało by problem. Kiedyś omawialiśmy podobny temat już tu na forum, chyba chodziło o to że nie ma komunikatu WYSŁANO wiadomość. Czyli działanie na psychikę, jasnymi komunikatami. Przekażę do kierownika produktu.

  2. Nie, ale wiem że było na to zgłoszenie, postaram się sprawdzić co się z nim stało.

  3. J/w.
   
 3. casar

  casar Profesjonalista

  Wiadomości:
  495
  Docenione treści:
  132
  Obecnie wystarczy najechać na nazwę folderu i po chwili pojawia się popup z informacją.
   
  Grzesiek lubi to.
 4. goost

  goost Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Zgadzam się w całej rozciągłości!!!
  Doprecyzuję, że nie chodzi tylko o "działanie na psychikę, jasnymi komunikatami". W tej chwili pojawia się komunikat o wysłaniu wiadomości, widoczny przez kilka sekund, który zobaczymy tylko pod warunkiem, że jesteśmy w tej właśnie chwili przy komputerze i wpatrujemy się w okno przeglądarki z naszą pocztą home.pl.
  Proszę sobie wyobrazić sytuację, kiedy muszę wysłać plik do określonej godziny, plik ma 40MB, a połączenie internetowe to flagowa usługa naszego monopolisty o żenującej przepustowości przy wysyłaniu pliku. Dla mnie to samo życie i proszę mi wierzyć gapienie się na kręcące się strzałki, które nie wiadomo co przetwarzają jest dosyć frustrujące, kiedy nie ma żadnego zapasu czasu, a plik załącza się dobre 20 minut.
   
 5. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 602
  Docenione treści:
  329
  J/w sugestia zgłoszona, bazując na informacjach jakie do nas docierają, jest to jednak mało popularny "problem". Sprawdzając kilka innych rozwiązań, trafiłem też i na takie które owszem, informowały komunikatem o wysłaniu wiadomości ale potrafiły też wyświetlać czas i inne informacje, które znów w perspektywie samych załączników, wyświetlały losowe wartości.

  Nie mniej jak dalej się to rozwinie, trudno powiedzieć. Upomnę się w temacie może kierownicy coś wiedza o takich drobiazgach i aktualizacjach. Przypominam jednak, że pomimo braku komunikatu masz nadal powiadomienie chociażby w postaci znikającego okna redagowania wiadomości co jest jedną z form potwierdzenia wysyłki. Więc jak widać rozwiązań może być wiele. Jeśli dochodzą do tego czynniki zewnętrzne, to może jednak warto rozejrzeć się za lokalnym klientem poczty.
   

Poleć forum znajomym