1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Załączniki w skrzynce pocztowej home

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika czarny, 26 Sierpień 2016.

  1. czarny

    czarny Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Mam wstydliwy problem. Który mnie niepokoi i utrudnia funkcjonowanie.

    Korzystając z możliwości załączania pliku jako załącznik wiadomości mailowej, pojawiają się niuanse, których nie rozumiem.

    Gdy redaguję wiadomość i załączam plik, który waży 27 MB, gdyż już go załączę okazuje się jako załącznik waży już 36 MB. A gdy wysyłam wiadomość, otrzymuje powiadomienie o niedostarczeniu ponieważ, wiadomość przekroczyła objętość 37 MB co jest przekracza limit wielkości załącznika jaki może odebrać odbiorca w jednej wiadomości.

    Utrudnia mi to zaplanowanie jakiej objętości plik mogę załączyć do dane odbiorcy, skoro finalnie załączyć plik,który zajmuje u mnie na dysku 27 MB okazuje się, że wysłany jako załącznik waży ponad 36 MB.

    Mam pytanie stąd taka różnica w objętości załączników i czy da się jakoś temu zaradzić, przewidzieć/obliczyć ile będzie zajmował załączony plik? Czy da się jakoś sprawdzić przed wysłaniem jakiej maksymalnej objętości załącznik może odebrać odbiorca przed wysłaniem pliku?

    Będę dźwięczny za rozjaśnienie tematu,
    czarny
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Witaj na naszym forum! :)

    Rozumiem, że komunikat odnośnie przekroczenia wielkości wiadomości otrzymujesz tylko od tego jednego konkretnego odbiorcy? Nie ukrywam, że ograniczenie do 37mb jest bardzo niskie (najprawdopodobniej Twój odbiorca korzysta z darmowej skrzynki lub ma bardzo restrykcyjne ustawienia na serwerze pocztowym). W takich sytuacjach możesz spróbować wysłać plik na serwer FTP i podesłać takiemu odbiorcy tylko link do pliku, aby go sobie samodzielnie pobrał.

    Zaciekawiła mnie informacja odnośnie wielkości załącznika i przesłałem to do naszego specjalisty (FEEDBACK-744), proszę o cierpliwość, jak otrzymam informacje zwrotne, dam znać w tym temacie.
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Mariusz gmail ogranicza wielkość przesyłki do 25MB (https://support.google.com/mail/answer/6584?co=GENIE.Platform=Desktop&hl=pl).
    Przed FTP zawsze można jeszcze spróbować skompresować, chociaż ja nie lubię ani FTPować (wyciąganie plików z archiwum może być kłopotliwe) ani ZIPować (niektóre programy do dekompresji kiepsko sobie radzą z otwieraniem załączika z poczty).

    @czarny - z tego co pamiętam, to Thunderbird wyświetla alert, że rozmiar skrzynki przekracza rozmiar jaki akceptuje odbiorca. Może Ci to pomoże.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @czarny wielkość załączników w Poczcie home.pl związana jest z metodą przechowywania plików. Do archiwum dołączane są dane naprawcze, co też zwiększa rozmiar takiego załącznika. Otrzymałem potwierdzenie, że jest to poprawne zachowanie, a przyczyną odrzucania Twoich wiadomości są ustawienia serwera pocztowego, który odbiera wiadomość.
     

Poleć forum znajomym