1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Zewnęrzny serwer poczty dla domeny a separacja serwisu

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika yakusa, 14 Październik 2019.

  1. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    Witam,
    Borykam się z problemem następującej kategorii:

    1) Domena HHH podpięta jest pod serwer pocztowy XXX w home.pl
    2) Przekierowana jest na serwer http ZZZ po IP, a potem po htaccess na katalog...
    3) Tak ustawiona domena HHH nie posiada separacji serwisu i powoduje to krzaki np w Prestsahop

    Próbowałem zrobić to na odwrót jak wskazywałaby logika i ustawienia w panelu home, a mianowicie:
    1) Domena HHH podpięta została do serwera ZZZ gdzie ustawiłem katalog z separacją serwisu (JUPI!!!!)
    2) Domena HHH została ustawiona dla Poczty jako "Inne rekordy MX" gdzie wstawiłem adres serwera pocztowego XXX
    3) Od tej pory żadna skrzynka w domenie nie działa...

    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/przekierowanie-poczty-typy-przekierowan-w-ustawieniach-domeny

    Co jest nie tak?

    Support odpisuje tak (KEIN-85728-914)

    "Poczta będzie działała tylko na tym serwerze, do którego domena jest przypisana w panelu. Przekierowanie jej rekordem MX na ten drugi serwer XXX nie pozwoli na nim obsłużyć skrzynek w tej domenie"
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Tak jak napisał support. Domena musi być przypisana do usługi XXX, żeby poczta działała.

    Jeśli jednak przy przekierowaniu po adresie IP Prestashop zachowuje się niepożądanie, to może trzeba zastosować trochę krzywą konfigurację:
    - domena HHH pozostaje przypisana do XXX i skierowana na nim na jakiś osobny podkatalog
    - subdomena www.HHH zostaje przypisana do ZZZ i przekierowana na sklep z separacją
    - na serwerze XXX w pliku (np. .htaccess czy w index.php) następuje przekierowanie HHH -> www.HHH

    Osobiście nie miałem do czynienia z taką konfiguracją jak u Ciebie, ale najczęściej Prestashop działał mi najlepiej przy braku separacji.
     
  3. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    Rozumiem.
    Największy problem to że przy takim ustawieniu jak podałem w pierwszej opcji Prestashop podaje w panelu admina ścieżki "systemowe", których nie powinno być widać np HHH.pl/mojekonto_hostingowe_w_home/podkatalog/admin2424 mimo iż powinno być tylko HHH.pl/admin2424 w ustawieniu z separacją :/
    Co ciekawe PS w panelu podaje prawidłowe linki w niektórych linkach, w pozostałym przypadku powoduje pojawienie się panelu logowania i wejście np do Preferencji czy Wydajności nie jest możliwe.

    Pogmeram jeszcze w htaccess i zobaczę co da się zrobić z tym fantem.
     
  4. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    @casar aktualnie korzystam z takiego przekierowania htaccess (podanego przez Home):

    Kod:
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?domena\.pl$ [NC]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/nazwa_usługi_w_home/domena.pl/
    RewriteRule ^(.*)$ /nazwa_usługi_w_home/domena.pl/$1 [L]
    No i mając te nieszczęsne przekierowanie po IP na serwer i po htaccess na katalog, przy braku separacji ciągle pokazują mi się nieszczęsne ścieżkli w stylu

    www.domena.pl/nazwa_usługi_w_home/domena.pl/admin2424

    zamiast

    www.domena.pl/admin2424

    Jakieś pomysły?
     
  5. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Dziwna trochę ta konstrukcja i nie podobna do tej w dokumentacji -> LINK
    IMO ta nazwa_usługi_w_home nie jest potrzebna, tu jedynie nazwa katalogu powinna być.
     

Poleć forum znajomym