1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Zgłoszenie do GIODO po raz kolejny

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika TheL, 30 Sierpień 2016.

 1. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  Zgłębiłem temat zgłoszenia zbioru danych do GIODO i wynika z tego, że, o ile zbiór danych który jest wykorzystywany do wystawiania faktur nie musi być zgłaszany, to już zbiór danych do realizacji zamówienia (czyli np wysyłki towaru) musi być zgłoszony.
  Więc w przypadku sklepu Internetowego zgłoszenia dokonać trzeba.Jak zarejestrować zbiór danych osobowych http://www.giodo.gov.pl/593/id_art/2688/j/pl
  Zgłoszenia można dokonać wg wzoru z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 grudnia 2008 r. w sprawie wzoru zgłoszenia zbioru danych do rejestracji w GIODO http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20082291536
  i/lub w formie elektronicznej na platformie egiodo: https://egiodo.giodo.gov.pl/index.dhtml
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 603
  Docenione treści:
  329
  I tu, po drobnej konsultacji, wychodzi na to że i owszem, wystawienie dokumentu księgowego ale prawdopodobnie trzeba by uwzględnić w konfiguracji sklepu tylko i wyłączenie zakup bez rejestracji. Rejestracja spowoduje, że klienta zostanie dopisany do bazy, brak rejestracji ujawni tylko dane księgowe i dane niezbędne do wysyłki towaru, ale właściciel nie będzie tymi danymi dysponował/zarządzał. Nie zobaczy ich w tabeli klientów sklepu, zarejestrowanych.

  "Rejestracji podlega sklep internetowy, który wykonuje jakiekolwiek operacje na danych osobowych czyli: zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie oraz usuwanie danych osobowych. "

  Warto też doczytać zapisy dot. wyrażenia zgody na przetwarzanie bazy danych gdyż nawet zlecenie wysyłki mailingu zew. firmie (przekazanie adresu e-mail) może nieść za sobą konsekwencje. I tu klient może nie wyrazić takiej zgody na przekazywanie... ale zgodzić się na otrzymywanie np. newslettera.

  Ten temat jest bardzo złożony i na pewno wart konsultować się z Giodo w przypadku wątpliwości. Z tego co wiem tak naprawdę nie ma większych zobowiązań czy innych powodów dla których nie warto by było takiego zbioru zarejestrować i mieć ochronkę na swoją działalność.
   
  Ostatnia modyfikacja: 30 Sierpień 2016
 3. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  no tak, ale czy dotyczy to też sklepu? w sklepie przetwarzaniem danych zajmuje się przecież jego właściciel/pracownicy, czy w takim razie też wystarczy Wam powierzyć funkcję administratora zbioru danych osobowych?
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 603
  Docenione treści:
  329
  Administratorem jest klient a nie my.
   
 5. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  no właśnie więc klient zgłasza zbiór do GIODO :)
   
 6. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  Wy zapewniacie środku do ochrony tych danych i tu się zgodzę, to jest u Was plus. Kiedyś dawno już taką umowę od Was uzyskałem :)
   

Poleć forum znajomym