1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Zgłoszenie do Giodo

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika macrins, 7 Marzec 2016.

 1. macrins

  macrins Bywalec

  Wiadomości:
  16
  Docenione treści:
  1
  Witam,
  Przygotowuje się do zgłoszenia do Giodo - korzystając z Click Shopa mamy raczej w większości wspólne zbiory danych.
  Podpowiedzcie proszę:
  - czy zgłaszaliście je sami czy też z pomocą firmy zewnętrznej(jaką polecacie (rzetelnyregulamin?) i jaki był tego koszt?)
  - jakie zbiory danych zgłaszaliście?
  - jeżeli możecie to podzielcie się zgłoszeniami na priv.
  Dziękuje
  Marcin
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  W wielkim skrócie, korzystając z formularza kontaktowego w www.panel.home.pl wysyłasz do nas prośbę i przygotowanie wniosku do Giodo. Otrzymujesz od nas gotowy wniosek (jest on oczywiście nadal do wypełnienia przez Ciebie w kilku pozycjach), który uzupełniasz, opieczętujesz itp. i przesyłasz go do nas w 2 egzemplarzach. Następuje weryfikacja, stawiamy pieczątkę i jeden egzemplarz wraca do Ciebie, drugi zostaje z nami.

  Korzyść jest taka, że my... jesteśmy znani Giodo, dlatego z naszym wnioskiem, całość przebiega dużo szybciej.

  Zgłaszasz się do Giodo a oni dają Ci jeszcze jeden formularz. Istnieje małe prawdopodobieństwo że nie poradzisz sobie z nim.

  Na tyle lat ile tu pracuję, jeszcze nie zdarzyło mi się, aby po odesłaniu formularza od nas do Klienta, ktoś wracał z pytaniami. Zaznaczam: nie blokujemy możliwości dalszej korespondencji :D
   
  Ostatnia modyfikacja: 1 Kwiecień 2016
 3. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
 4. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  Jeśli sam zacząłbyś się bawić tym bez home to istnieje prawdopodobieństwo, że cały proces by Ci się przeciągnął na nawet lata :) Z tego co widzę niewiele sklepów zgłasza bazy do GIODO bo są tu zdania podzielone odnośnie takiej konieczności. Sam nie wiem co o tym myśleć.
   
 5. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  Z tego co pamiętam, co nawet już było raz poruszane na forum, zgłaszanie nie jest konieczne, kiedy gromadzone dane są elementem niezbędnym do rozliczeń z klientami. A więc w celach realizacji zamówienia, fakturowania itp. nie mniej jest to temat obcy mi i również jako firma nie zajmujemy stanowiska w tej sprawie. W miarę pojawienia się wątpliwości polecam chociażby kontakt z Rzetelną Grupą (tak, zakres usług rozszerzył się znaczenie) - https://home.pl/opieka-prawna i wyjaśnienie tego.
   

Poleć forum znajomym