1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

WebFTP Zmiana atrybutów CHMOD dla plików i folderów za pomocą WebFTP

Dyskusja w 'WebFTP - zarządzanie zawartością serwera FTP' rozpoczęta przez użytkownika Mariusz, 9 Listopad 2015.

 1. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  WAŻNE! Możesz zdefiniować prawa do odczytu, zapisu oraz wykonywania pliku przez właściciela, grupę lub wszystkich użytkowników.
  1. Uruchom klienta WebFTP, a następnie zaloguj się do wybranego serwera FTP.
   • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej jak zalogować się do wybranego serwera FTP.
  2. Przejdź do wybranego katalogu, podkatalogu lub pozostań w katalogu głównym serwera, gdzie znajdują się pliki i foldery, którym chcesz zmienić atrybuty.

   [​IMG]
  3. Zaznacz checkboxem pliki i foldery, dla których wykonasz edycję, a następnie potwierdź wykonanie zmian, klikając CHMOD.

   [​IMG]
  4. W nowym widoku otrzymasz dostęp do zmiany atrybutów każdego zaznaczonego pliku i katalogu osobno:

   • zmiana atrybutów plików obejmuje edycję, podgląd oraz możliwość usunięcia plików przez wybrane grupy użytkowników,

    [​IMG]
   • zmiana atrybutów katalogów obejmuje edycję, podgląd oraz możliwość usunięcia katalogu przez wybrane grupy użytkowników.

    [​IMG]

    Dodatkowo otrzymasz możliwość przekazania tych samych atrybutów na pliki i foldery znajdujące się w katalogu, dla którego wykonujesz zmianę poprzez zaznaczenie opcji: Zmień uprawnienia również podkatalogom w tym katalogu oraz Zmień uprawnienia również wszystkim plikom w tym katalogu.

    [​IMG]
   • zmiana atrybutów dla wszystkich zaznaczonych plików i folderów obejmuje możliwość zaznaczenia wybranych atrybutów, a następnie poprzez potwierdzenie zmian przyciskiem Ustaw wszystkim powielenie zapisanej konfiguracji na wszystkie pliki i foldery, które zostały wybrane do tej edycji.

    [​IMG]
  5. Kliknij przycisk Zapisz, aby zachować ustawienia.

   [​IMG]

  Więcej informacji na temat zmiany atrybutów CHMOD dla plików i folderów za pomocą WebFTP znajdziesz pod tym adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/zmiana-atrybutow-chmod-dla-plikow-i-folderow-za-pomoca-webftp/
   
 2. Verix.pl

  Verix.pl Stały bywalec

  Wiadomości:
  39
  Docenione treści:
  7
  Moim zdaniem sekcja zmiana dla wszystkich powinna być pod zmień dla pliku - tak niby wynika ze screenów ale w wersji testowej jest odwrotnie i najpierw są pola i zmień dla wszyskich co wprowadza zamieszanie i niepewność działania.
   
  Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym