1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Zmiana szerokości slidera

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika Viki, 3 Grudzień 2015.

  1. Viki

    Viki Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Witam. W jaki sposób mogę zmienić szerokość slidera - suwaka, żeby nie był ograniczony przez szerokość menu? Chce żeby zdjęcia zajmowały całą szerokość strony, bez białych pasów po bokach?

    Z góry dziękuję za pomoc!
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a wyłączyłaś/eś boczne menu?
     
  3. Viki

    Viki Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
  4. Viki

    Viki Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Nikt nie pomoże? :/
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Viki elementy graficzne, które powyżej opisujesz są dostępne w ramach naszych płatnych szablonów:
    Jeśli się zdecydujesz na skorzystanie z naszych płatnych szablonów, to mogę wygenerować dla Ciebie jako dla użytkownika forum najwyższy kupon zniżkowy na kwotę 100 zł netto. W podanej cenie otrzymujesz dostęp do całego szablonu, a nie tylko do określonej modyfikacji. Będziesz mogła korzystać nie tylko z nowego wyglądu slidera, ale również z innych elementów graficznych, które dostępne są w ramach tych płatnych szablonów. Przykład sklepu, który podałaś w swoim poście korzysta z naszych płatnych modyfikacji.

    Płatną modyfikację graficzną możesz zamówić bezpośrednio przez panel sklepu: Konfiguracja -> Wygląd- > Sklep ze stylami graficznymi.

    Może na forum ktoś znajdzie sposób, aby to zrobić samodzielnie. Jeśli jednak będziesz chciała skorzystać z płatnej modyfikacji, to wiesz już gdzie możesz ją znaleźć :)
     
    Viki lubi to.
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dobra, nie wiem jak to ująć w słowa technicznie, ale idąc tropem kilku blogów poświęconych sklepom (temu silnikowi) i w kółko powtarzającemu się słowu container w FireBugu dotarłem do czegoś takiego:

    Kod:
    .shop_index .top .container
    
    i dodając width: 100%; widzę że slider się powiększył, wprawdzie ma to kilka swoich wad przy zmniejszaniu ekranu, ale może to będzie jakiś punkt zaczepienia dla Ciebie:

    Kod:
    .shop_index .top .container{ 
    width: 100%;
    }
    Oczywiście całość wstawiamy w Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Własny styl CSS

    Jeśli to nie będzie wystarczające, to z naszej strony podbijam propozycję Mariusza, tj. po prostu zakup skórki z oferowanym rabatem, co wydaje się bardzo korzystne, mając na uwadze, że otrzymasz gotowca na cały sklep.
     
  7. newball

    newball Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
     
  8. newball

    newball Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Czy ja również mogę liczyć na taki kupon zniżkowy ?
    Gotowy sklep będzie lepszym rozwiązaniem dla amatora css :(
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Zobaczę co da się z tym zrobić, odezwę się niebawem w formie prywatnej wiadomości :)

    edit: kod rabatowy został wysłany w formie wiadomości prywatnej na forum.
     
    newball lubi to.
  10. kolukas

    kolukas Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    11
    Cześć. Poniżej podsyłam moje rozwiązanie, które do wczoraj działało bez problemu. Wydaje mi się, że wraz z aktualizacją sklepu coś się niestety zmieniło i teraz slider i wybrane moduły mam na całą szerokość, ale tylko przy szerokości 1180 i niżej (czyli tyle ile ma .container)

    Ja zamierzony efekt slidera na całą szerokość strony uzyskałem dodając do własnego CSS:

    .top > .container {
    width: 100%;
    }

    Idąc dalej udało mi się znaleźć rozwiązanie na podkładania tła (kolor lub obrazek) na całą szerokość strony dla wybranych modułów (tak jak jest to widoczne na stronie www.home.pl)

    Do CSS dodałem jeszcze:

    .bottom-footer > .container {
    width: 100%;
    }

    Dzięki temu mogłem dodawać moduły z własnym tłem do nagłówka i stopki strony. Przed dodaniem nowego modułu w CSS tworzę nową klasę np. porownanie_box i nadaję jej właściwości:

    .porownanie_box {
    width: 100%;
    margin-bottom: 0px;
    margin-top: 0px;
    padding-bottom: 20px;
    background: #cccfd2;
    }

    Dalej wchodzę w moduły, tworzę nowy moduł i w edycji tekstu dodaję:

    <div class="porownanie_box">
    <div class="container">
    treść
    </div>
    </div>

    NIESTETY po aktualizacji w/w sposób już nie działa. Cokolwiek dodam do nagłówka lub stopki to zawsze z automatu robi się taka struktura:

    <div class="top row">
    <div class="container> /*wydaje mi się, że tego wczesniej nie było, ale pewności nie mam :(*/
    <div class="box......nazwa przydzielana z automatu po utworzeni modułu">
    <div class="porowananie_box">
    <div class="container">
    tresc
    </div>
    </div>
    </div>
    </div>
    </div>

    Jak w FireBug Chrome przeniosę Diva "box...." wraz z "porównanie_box" nad diva "container" to wszystko jest ok, tzn. pojawia się tło na całą szerokość strony.

    Czy ma ktoś jakiś pomysł na taką przypadłość? Z CSS jakoś sobie radzę, ale w .tpl itp. nie chcę ingerować. Wydaje mi się, że w płatnych szablonach jakie oferuje home.pl zasada działania jest taka sama jak u mnie.

    Moja strona to: www.trigar.pl

    Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny :).
     

    Załączone pliki:

    Mariusz lubi to.
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @kolukas dziękuję za informacje. Wystawiłem zgłoszenie do naszego specjalisty ds. Click Shop w celu weryfikacji. Najprawdopodobniej poprawimy to po naszej stronie. Numer zgłoszenia: QA-45106. Wrócę tutaj do tematu na forum, jak uzyskam odpowiedź od naszego specjalisty.

    edit: otrzymałem potwierdzenie, że otrzyma Pan wiadomość e-mail z naszego Biura Obsługi Klienta z informacjami jak to poprawić za pomocą zmian w CSS.
     
  12. kolukas

    kolukas Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    11
    Dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie maila z BOK już otrzymałem. Jutro spróbuję zastosować się do wskazówek i dam znać czy się udało.
     
    Mariusz lubi to.
  13. kolukas

    kolukas Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    11
    Podaję moje rozwiązanie, które u mnie się sprawdza.

    Z wiadomości jaką otrzymałem z BOK wykorzystałem regułę dla @media i wartość max-width: 100%

    Teraz we własnym CSS mam taki kod jak poniżej. Dzięki temu wszystkie moduły, które dodam do nagłówka lub stopki mają tło na całą szerokość strony (przynajmniej do szerokości 768px - poniżej tej wartości pojawia się zawsze margines, którego nie potrafię zlikwidować). Tło jakby co ustalam dla osobnej klasy, którą ustawiam w edycji tekstowej nad klasa .container

    Kod:
    /*--------------------------------------top___na cala szerokosc------------*/
    .top > .container {
        width: 100%;
    }
    
    @media all and (min-width: 1249px) {
    .top > .container {
        max-width: 100%;
    }
    }
    
    /*--------------------------------------bottom___na cala szerokosc------------*/
    .bottom-footer > .container {
        width: 100%;
    }
    
    @media all and (min-width: 1249px) {
    .bottom-footer > .container {
        max-width: 100%;
    }
    }
    Jakby co to efekt możecie podejrzeć na: www.trigar.pl
     
    wojo46 i Mariusz lubią to.
  14. doohoo

    doohoo Bystrzak

    Wiadomości:
    65
    Docenione treści:
    1

    A jak zablokowałeś pasek menu lub wiesz jak zablokować wszystko do góry włącznie z paskiem menu tak aby przy scrollowaniu był w miejscu ?
     

Poleć forum znajomym