1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Zmiana wyglądu szablonu - płatny szablon

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika growworld.pl, 6 Czerwiec 2016.

  1. growworld.pl

    growworld.pl Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    0
    Witam Panowie ponownie, udało coś się wymyślić z tą moją szatą graficzną. Niestety rozbiłem się o mur braku wsparcia przy edytowaniu wyglądu zakupionego szablonu.
    Mam nadzieję, że tutaj uda mi się znaleźć pomoc o którą bardzo proszę ;)

    - gdzie szukać parametrów do zmiany zaznaczonego niebieskiego koloru w banerze reklamowym, w oznaczeniu stron slidera oraz w wyborze sposobu przeglądanie listy produktów (zaznaczone strzałkami)

    - jak zmniejszyć-wyzerować przerwę pomiędzy sliderem, a banerami reklamowymi
    [​IMG]


    - w jaki sposób wyeliminować pojawiającą podczas przewijania się przerwę pomiędzy górną belką nagłówków a sliderem
    [​IMG]

    - do jakiego miejsca w kodowaniu odnosi się translator googla w górnej części strony? Lub czy zna Pan metodę dzięki której będę w stanie to określić samemu.[​IMG]
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Moduły dla strony głównej, moduł "banerki"
    Odpowiedni styl CSS dla modułu znajdziesz także w Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Własny styl CSS

    Jest to efekt momentu w którym menu odrywa się i zaczyna podróżować razem ze stroną. Przejdź do Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Własny kod JS i odszukaj: if (scroll >= 150) zmieniając wartość.

    Nie wiem, nie mogę tego złapać w zbadaj element. Ale to jest do zrobienia :)

    Z tego co kojarzę, kod translatora wklejasz samemu (szablon nie posiada go) więc w zależności jaką będzie miał on budowę i gdzie go dodasz (Edycja zaawansowana w plikach .tpl lub poprzez nowy moduł wstawiony na stronie), tak będzie on wyglądał i tam będzie zlokalizowany.
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    o którą odległość chodzi? pokaż na rysunku to Ci zaraz powiem chwilę tu jestem :D
     
  4. growworld.pl

    growworld.pl Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    0
    No to coś tam udało mi się samemu poprawić z szablonem natomiast utknąłem w martwym punkcie i nie mogę sobie dalej poradzić z kilkoma problemami.
    Dziękuję @Grzesiek za twoją poprzednią pomoc była bardzo przydatna :)
    Uruchomiłem już nowy szablon sklepu, mam nadzieję, że pozwoli to tam łatwiej mnie nakierować na rozwiązanie.

    Mianowicie w dalszym ciągu nie potrafię sobie poradzić z edycją wszystkich niezbędnych kolorów strony.
    Poniżej zaznaczyłem o jakich kolorach mowa
    [​IMG]
    [​IMG]

    Dodatkowo pojawił mi się problem z banerkami pod sliderem. Pierwszy rząd banerów ma inną wysokość niż pozostałe, jak manipulować tą wysokością?
    [​IMG]
    No i chciałbym zwiększyć oznaczenia kolejnych stron danej kategorii
    [​IMG]

    Jesteście w stanie coś poradzić? Pozdrawiam!
     
  5. 1000plytek

    1000plytek Praktyk

    Wiadomości:
    31
    Docenione treści:
    1
    podoba mi się rozwiązanie z belką menu która odrywa się i zostaje na górze strony

    czy możecie mi podpowiedzieć jak to zrobić u mnie e-plytki.eu
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    do koszyka:

    Kod:
    #box_productfull .basket .form-basket .button_wrap .addtobasket, #box_productfull .basket .form-basket .button_wrap .availability-notifier-btn {
    background-color: red;}
    
    zamiast red dowolny kolor

    nagłówek karty:

    Kod:
    .tab-container nav ul li .boxhead.active {
    background-color:red;}
    
    zamiast red dowolny kolor

    firma:
    Kod:
    .brand {
    color: red;
    }
    
    zamiast red dowolny kolor
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    dodaj do przechowalni:

    Kod:
    #box_productfull .basket .addtofav {
    color: red;
    }
    
    zamiast red dowolny kolor
     
    growworld.pl lubi to.
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    bannerki mają tą samą wielkość, sliderem je przycinasz od góry
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    numery na dole:
    Kod:
    .floatcenterwrap .paginator li {
    font-size: 2em;
    }
    

    jaky jakiś kod nie działał dodaj go we własnych integracjach przed zakończeniem </body> w znacznikach
    Kod:
    <style>
    
    kod
    
    </style>
    

    czy coś pominąłem?
     
    growworld.pl lubi to.
  10. growworld.pl

    growworld.pl Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    0
    @TheL dziękuję za pomoc jesteś najlepszy! ;)

    Udało się poprawić wszystkie kolory.
    Niestety dalej mam problem z przyciętymi banerkami, pomimo usunięcia slidera dalej są mniejsze od pozostałych, @TheL masz może inny pomysł?

    Pojawią się problem z koszykiem po dodaniu kilku produktów do koszyka i próbie "najechania" niego myszką tak aby wyświetliły mi się te produktu, koszyk zaczyna szaleć, samoistnie się zwija i znów rozwija. Dzieje się tak tylko kiedy staram się wywołać koszyk najeżdżając myszką na napis "KOSZYK" ale gdy wywołuję go już z ikony wózka/koszyka menu rozwijane działa normalnie.

    Chciałbym jeszcze wprowadzić zmianę która pozwoliła by mi wyszczególnić napisy kategorii na banerkach poniżej slidera, dało by się stworzyć obrys/cień na tych napisach w banerkach? Dodatkowo chciałbym zmniejszyć rozmiar napisów które pojawiają się po najechaniu na banerek ponieważ teraz są za duże.

    Pozdrawiam.

    SP. Ewentualnie jak pozostałym banerkom nadać rozmiar jak tym z 1 rzędu.
     
    Ostatnia modyfikacja: 10 Czerwiec 2016
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Rozwijanie koszyka polecam zlikwidować, może i atrakcyjne ale robi sporo problemów.
    Bannerki już patrzę :D
     
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    czy jakiegokolwiek obrazka w boxach zmieniałeś wielkość? nie znam tej templatki, ale pierwsze obrazki nie mają ustawionej wielkości kolejne mają.
     
  13. growworld.pl

    growworld.pl Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    0
    Jak wchodzę w edycję obrazka baneru to w niektórych wymusza mi rozmiar 354x300, po zmianie na 300x250 i odznaczeniu skalowania wszystko ładnie się wyrównało.
    Pozostał mi jeszcze problem z rozwijaniem koszyka (sprawa zgłoszona do wsparcia może coś pomogą).

    Mam męczę się jeszcze z banerkami, @TheL miałbyś pomysł jak wyróżnić napisy kategorii? może da się nadać obrys na napisy albo cień?
    Również podpisy w tych banerkach które się pojawiają po najechaniu kursorem, chciałbym zmniejszyć ich czcionkę, byłbyś w stanie mnie nakierować jak?

    W dalszym Ciągu mam problem z translatorem na górze strony, wiem, że był on dodawany do któregoś z plików .tpl ale niestety nie wiem jak ten plik zlokalizować.

    PS. Chciałbym też aby cały moduł każdego z banerków po kliknięciu odsyłał do konkretnej podstrony sklepu (w tym wypadku kategorii) starałem się zaznaczać całość i wstawiać <a href=...>...</a> ale łapało tylko napisy kategorii i zmieniało ich opis :/
     
    Ostatnia modyfikacja: 10 Czerwiec 2016
  14. growworld.pl

    growworld.pl Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    0
    No to kolejny dzień zmagań z szablonem ;)
    Obsługa usprawniła funkcjonowanie rozwijanego koszyka, przyczyną był ten nieszczęsny translator google na górze strony.
    Udało się również w jakiś sensowny sposób wyróżnić napisy w kategoriach na głównej stronie. Przyciemnienie tła w divie odpowiedzialnym za banery spowodowało uwydatnienie tych napisów i efekt jest całkiem zadowalający.

    Niestety dalej mam problem z wstawieniem linku do banerów które u mnie sprawują role kategorii głównych.
    Doczytałem, że można wstawić w znacznik <div> polecenie onclick="location.href='adres podstrony w moim sklepie'", wstawiając to polecenie z poziomu panelu go edycji modułów po zapisaniu polecenie to niestety w magiczny sposób znika z kodu.

    Ma ktoś pojęcie dlaczego? :)
     
  15. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Moduły --> Strona główna --> Banerki --> Edytuj --> Wyłącz edytor

    <a href dodany, ale nie do obrazka, tylko do napisu. To on jest na wierzchu.
     
  16. growworld.pl

    growworld.pl Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    0
    @Grzesiek Dziękuję za odpowiedź, natomiast mi zależy aby cały div, cały modół/kwadrat był linkiem, a nie tylko napis. Klient albo trafi w napis albo nie więc to rozwiązanie nie wypali (już sprawdzałem).
    Miałbyś może inny pomysł?
     
  17. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @growworld.pl mógłbyś wypisać w punktach jakich modyfikacji CI jeszcze brakuje? Będzie mi łatwiej odnaleźć tematy, w których mógłbym pomóc.
     
  18. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @growworld.pl jeśli chcesz to zastosować do całego diva to już poważniejsza sprawa ponieważ te divy są na warstwie templatki, a Ty modyfikujesz ich zawartość na warstwie treści
     
  19. growworld.pl

    growworld.pl Użytkownik

    Wiadomości:
    53
    Docenione treści:
    0
    @Mariusz dzięki za włączenie się do tematu.

    Oto moje bolączki ;)

    1. Wstawienie hiperłącza w banery na głównej stronie które mam przypisane do kategorii (#extra_baner), wstępnie starałem się to zrobić używając kodu onclick="location.href='adres podstrony w moim sklepie'" który chciałem wstawić w znacznik <div class="caption">. Niestety po kliknięciu zapisz w edytorze kod który wstawiłem usuwa się. (polecenie "wyłącz czyszczenie kodu HTML" jest aktywne)

    2. Jak zmniejszyć wielkość czcionki opisów sposobów płatności, w tym momencie opis jest większy on nazwy płatności.

    3. Wersja mobilna sklepu ma problem z menu rozwijanym. Rozwinięte już menu podczas przewijania blokuje się w połowie i nie przewija się dalej, zauważyłem natomiast, że przewijaniu ulega sama strona która znajduje się pod wyświetlonym menu.

    4. Jak zwiększyć rozmiar loga które znajduje się w lewym górnym rogu, starałem się wgrać większy jpg ale i tak go skaluje do wielkości która jest aktualnie, zależy mi na zagospodarowaniu wolnej białej przestrzeni wokół loga.

    @TheL jestem gotowy spróbować powalczyć, potrzebuję kogoś kto mnie pokieruje ;)
     
  20. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    logo:
    Kod:
    header .logo-bar .link-logo img {
     height: 200px;
    }
    
     
    growworld.pl lubi to.

Poleć forum znajomym