1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Sprawdźcie błędy indeksowania po 5 stycznia 2017

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Pykon, 5 Luty 2017.

  1. eve

    eve Nowicjusz

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    1
    1. Czy termin planowanej aktualizacji z redukcją błędów jest już bliżej określony?
    2. Dlaczego nie dostajemy powiadomień mailowych o nowych postach w tym temacie mimo, iż wątek jest cały czas w obserwowanych?
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Aktualizacja do wersji 1.8.6, która rozwiąże zgłoszenia dotyczące błędów indeksowania wejdzie najwcześniej pierwszego tygodnia kwietnia. Testy paczki aktualizacyjnej do wersji 1.8.6 rozpoczną się lada dzień i zakończymy wspomniane testy do końca marca. Tyle informacji mogę przekazać na ten moment po konsultacji z administratorami.
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Nie chcecie mieć tego w kodzie?
    Plik header.tpl skasujcie
    Kod:
      {$snippet_head}
    
    nie wiem jak to wpłynie na cały sklep, ale z grubsza wszystko działa.
     
    Mariusz lubi to.
  4. Pykon

    Pykon Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    5
    Jest pierwszy tydzień kwietnia. Błędy 404 nadal rosną jak na drożdżach. Na pewno chodziło o kwiecień 2017 z tą datą aktualizacji?
     
  5. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Masz przecież w wiadomościach w panelu sklepu. Dwa dni temu rozpoczęli aktualizacje Wiec musisz dać Google z miesiąc aby przeindeksować całą zawartość. Bo wątpię aby w dwa dni coś sie zmieniło. Musimy obserwować.
     
    Pykon lubi to.
  6. Pykon

    Pykon Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    5
    Rzeczywiście, jest informacja o eliminacji błędu generującego błędy w Google - w Ulepszeniach. Szukałem jej w Poprawkach :)
     
  7. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    W moim przypadku usunięcie tej linijki spowodowało błąd w weryfikacji własności strony w Google Search Console.

    Chociaż jakby się uprzeć w jakimś stopniu problem zniknął bo nie miałem do niego dostępu :p:confused:
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Otrzymałem potwierdzenie, że zgłaszane w tym temacie błędy indeksowania nie powinny już występować. Odpowiednia poprawka została wgrana wraz z aktualizacją sklepów do wersji 1.8.6. Póki co ustawiam temat jako rozwiązany, jeśli pojawią się sygnały z kolejnymi niedogodnościami, to odpowiednio zmienimy status tego tematu na forum.
     
  9. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    @Mariusz, jesteś pewien? Bo w moim przypadku błędy ponownie występują i od 13 maja błędy znów zaczęły rosnąć...
     

    Załączone pliki:

    • again.png
      again.png
      Rozmiar pliku:
      240,8 KB
      Wyświetleń:
      423
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  11. Click Shop user

    Click Shop user Stały bywalec

    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    6
    Czy "gwałtowny wzrost błędów 404" ,który pojawił się od początku lutego 2018 dotyczy tylko mnie?
    W sumie nie wiem czy odgrzewam stary kotlet czy smażę nowy... chyba jedno i drugie.
     
  12. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
  13. Click Shop user

    Click Shop user Stały bywalec

    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    6
    Ja nawet nie znam tego skryptu - jestem totalnym amatorem.
    Poza nazwami produktów i dodawaniem nowych, nic strukturalnego nie zmieniałem w sklepie od ponad 6 miesięcy i pocieszam się tym, że błędy 404 nie mają wpływu na pozycje.
    Pozostaje tylko pytanie, skąd się nagle samoczynnie pojawiają?
    Czyżby aktualizacje?

    Screenshot-2018-3-10 Search Console – Błędy indeksowania .png
     
  14. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Prawdopodobnie coś w aktualizacjach.

    osobiście miałem 0 zablokowanych linków i też zaczęły rosnąć na produktach które są aktywne.
    Ten absurd pojawia się co jakiś czas.

    Może błędy 404 nie zbijają już wyrobionej pozycji na słowa kluczowe to jednak urywają widoczność produktów w google.
     
  15. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    A czy i ile masz wyłączonych produktów? Jeżeli są takie produkty w twoim sklepie, to one mogą powodować występowanie błędu. Ja dodałem noindex w .tpl do wyłączonych produktów.
     
  16. Click Shop user

    Click Shop user Stały bywalec

    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    6
    Wyłączone produkty mam od zawsze, lawinowy przyrost błędów natomiast od początku marca 2018.
    Reasumując, nie widzę związku, tym bardziej, że wszystkie URL problematycznych strony zaczynają się od jednej frazy:
    ....mobile/pl_PL/c/.....
     
  17. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Ostatnia modyfikacja: 11 Marzec 2018
  18. Click Shop user

    Click Shop user Stały bywalec

    Wiadomości:
    41
    Docenione treści:
    6
  19. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    @Click Shop user dlatego napisałem "może" :). A ja bym jeszcze sprawdził co siedzi u Ciebie w sitemap i poszukał tam tej frazy "mobile". Bo skoro używasz RWD, to nie dziwne, że nie masz strony ze skórką mobilną....
     
  20. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Odnośnie samego indeksowania, webcoders (aplikacje) blokuje zasoby:
    zablokowane zasoby - webcoders.png
    Napisałem już maila do nich z prośbą o odblokowanie w robots.txt...
     

Poleć forum znajomym