1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Rabat dla płatności przelewem

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika fido, 7 Lipiec 2017.

  1. fido

    fido Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Witam

    Mam taki problem:
    Chcę aby klient dostawał rabat procentowy za płatność przelewem.
    Niestety nie wiem jak to zrobić .W formie dostawy wybierając metodę płatności mam tylko możliwość zwiększenia procentowo lub wartościowo kwoty za zakup.Gdy wpisuję kwotę na minusie wyskakuje błąd.

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    To co ustawiasz to nie rabat, tylko kwota doliczenia za wybraną formę dostawy, np. prowizja dla banku czy operatora płatności którą sobie pobierasz. Ciebie interesuje rabat za wybranie danej formy płatności i czegoś takiego nie ma. Nie uzależnisz też kuponu rabatowego od wybranej formy płatności.

    Ja to zgłaszam jako sugestie/pytanie natomiast rozwiązaniem na ten czas jest odwrócenie sytuacji a więc dodanie form dostawy i płatności wraz z doliczeniem opłaty dodatkowej, tak jak np. popularna sieć rtv/agd ma. Przelew - brak reakcji, PayU + 2 zł, ECard + 2 zł, PayPal + 2 zł, Pobranie + 5 zł
    FEEDBACK-1276
     
  3. fido

    fido Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Dziękuje za odpowiedź.
    Niestety doliczanie za płatność PayU nie wchodzi w rachubę.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W takim razie poczekaj proszę na informację od kierownika produktu, powiadomię Cie jak coś będzie wiadomo.
     
  5. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    @fido, czy masz drogi asortyment / bardzo duży przeciętny koszyk? Jeśli tak, to rozumiem pytanie. Jeśli nie, to jaki to ma sens? Payu kosztuje ok. 1,5% rabat dasz 1%? Czyli na koszyku 200 zł zarobisz 1 zł, ale będziesz musiał ręcznie zaksięgować wpłatę. Nie zniechęcam Cię, tylko zastanawiam się, czemu idziesz w tym kierunku?
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @fido Otrzymałem informacje od kierownika produktu, że sugestia została przekazana dalej, czyli postaramy się ją wprowadzić (numer zgłoszenia do programistów to: HOME-388). Niestety w tej chwili nie mogę podać żadnych konkretnych dat, proszę śledź nasze komunikaty o aktualizacji sklepów.
     
  7. EpicMED

    EpicMED Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    5
    Witam. Czy coś już wiadomo w temacie wdrożenia HOME -388 ?
    Dla niektórych sklepów, jak mój, ta zmiana jest bardzo potrzebna.
    Mam asortyment w cenach od kilkunastu złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
    Wiadomo, że opcja płatności elektronicznych to standard i wyłączenie jej w sklepie byłoby szaleństwem, z drugiej strony przerzucanie na klienta kosztu prowizji operatora płatności uważam za bezczelne, zwłaszcza w sytuacji, gdy klient robi zakupy za kilka czy kilkanaście tysięcy zł.
    Zatem płatność elektroniczna nie może u mnie wiązać się z dodatkowym kosztem dla klienta.
    Chciałbym natomiast mieć też możliwość "kuszenia" klientów płatnością przelewem bankowym z dodatkowym upustem cenowym. Wtedy klient widzi, że wybierając płatności elektronicznie nie zapłaci więcej, ale wybierając przelew bankowy zapłaci mniej.
    Przy małych zamówieniach prowizje operatorów nie bolą, ale jak mamy zamówienie warte w koszyku np. 25.000 zł to te 2,5% już robi niemałą kwotę za jedną tylko transakcję. Wolałbym tym "bólem" podzielić się z klientem, tzn. zachować z takiej transakcji 1% a klientowi dać szansę zapłaty przelewem z upustem 1,5% od wartości koszyka.

    Wystarczy tylko przy obecnych możliwościach systemu płatności dodać przy każdej opcję +/-% zamiast istniejącej +%.
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Na to pytanie odpowie zespół e-commerce obecny na forum. Zastanawiam się jednak czy zamiast obniżać cenę, nie lepszym pomysłem było by np. wysłać klientowi maila z kodem rabatowym na kolejne zakupy. Oczywiście nie rozwiązuje to kwestii dystrybucji zniżek, ale zwiększa obrót i kusi jeszcze bardziej. Uzależnienie rabatu od formy płatności było by na pewno wskazane.
     
  9. JakubW

    JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    124
    Docenione treści:
    13
    @EpicMED sprawdziłem zgłoszenie, zostało przekazane do Działu Rozwoju Aplikacji i czekamy na wdrożenie - niestety przybliżonego czasu wdrożenia nie znamy - jak coś będzie znane w temacie będzie stosowna informacjach w changelogu aktualizacji platform sklepowych.
     
  10. EpicMED

    EpicMED Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    5
    OK, dzięki, czekam z niecierpliwością.
     
  11. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    Nawet dla produktów o niskich cenach ta opcja jest bardzo potrzebna. Klienci zagraniczni płacący PayPalem. PayPal pobiera procent plus opłata stała. Sam procent nie boli, ale ta opłata stała boli przy niskich cenach produktów.
     
  12. JakubW

    JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    124
    Docenione treści:
    13
    Temat jest przez cały czas na tapecie w dziale rozwoju, natomiast nie mam jeszcze informacji nad szansą jego wprowadzenia. Sprawdzę na czym stanęło i wrócę z odpowiedzią.
     
  13. EpicMED

    EpicMED Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    5
    Może dział rozwoju aplikacji jest nierozwojowy :). Ponad 2 lata już czekamy na tę zmianę, a przecież roboty przy tym nie jest zbyt wiele. Skopiować parę linijek kodu i odwrócić funkcję z plus na minus.
    Wiem, że macie inne pilne i mniej pilne zadania, ale trzeba zarządzać priorytetami i w tych priorytetach powinny się znajdować zadania ulepszające aplikację dla Waszych klientów, zamiast wprowadzania zmian degradujących aplikację. Mam tu na myśli nowy panel administracyjny, który będę Wam wypominał chyba już dożywotnio, oraz niby ulepszenie "VAT UE – zerowa stawka dla podatnika europejskiego" z aktualizacji 50.20.2, które po prostu nie działa w sposób zgodny z ustawą o VAT..
     
    burtin lubi to.

Poleć forum znajomym