1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Przekierowanie domeny

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika neket, 24 Listopad 2018.

  1. neket

    neket Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    Posiadam hosting poza home i niestety nie mam możliwości ustawienia tam rekordów NS. Podejrzewam, że z tego powodu otrzymuje komunikat dns1: Docelowy serwer DNS nie jest poprawnie skonfigurowany dla domeny ......... i poproś o jego właściwe przygotowanie (utworzenie rekordu SOA).

    Zatem chciałbym skorzystać z home jako serwera DNS i tu pojawia się problem.
    Zależy mi jedynie aby
    1. Domenę ulgawcierpieniu.pl (wykupioną w home.pl) przekierować na http://nowa.ulgawcierpieniu.smarthost.pl/
    2. Ustawić funkcje poczty aby kierowała do google (pocztę mamy na gmail we własnej domenie)

    a)Jak wygląda poprawna składnia po "Przekierowanie ruchu (IP/URL/katalog):" i którą opcję wybrać?? Chyba "Włącz przekierowanie na IP/URL" bedzie najlepsze jeżeli chce korzystać z zewnętrznej poczty poza home jak i hostingiem??
    b)Jak wygląda prawidłowa składnia MXow dla poczty, staram się "przepisać" literka po literce z pomocy ale niestety też otrzymuje błąd

    [​IMG]
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Przekierowanie ruchu WWW ustaw na przekierowanie URL lub 301 i wprowadź ten swój adres. Przy 301 będzie zmieniał się adres w przeglądarce po wejściu na adres domeny, przy URL będziesz miał cały czas adres domeny - sprawdź co lepiej będzie Ci działać.
    W przekierowaniu MX wprowadź serwer Google w postaci: adresmx1/adresmx2/adresmx3/adresmx4 . To co widzisz na zrzucie to forma jaką generuje już Panel z priorytetami, których nie musisz akurat wprowadzać.
     
  3. neket

    neket Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    dzięki :)

    Nie wiem czemu wcześniej nie chciało przyjąć przekierowania ale teraz jako URL śmiga pięknie.

    Co do MX to niepotrzebnie na końcu dawałem kropki ;)

    Sprawa załatwiona, jeszcze raz ogromne dzięki za pomoc!!
     
    casar lubi to.

Poleć forum znajomym