1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PORADNIK Dodanie ostatnich postów Wordpressa

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika Słoik, 7 Styczeń 2017.

  1. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Bardzo ciekawe pytanie, zgłaszam i pytam: FEEDBACK-1014
    @gabiec.pl implementowaliście może kod PHP do sklepu?
     
  3. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Tymczasowo, zrealizowałem to stworzeniem osobnego szablonu w motywie Wordpressa, odpowiedzialnego za wyświetlanie ostatnich postów. Stworzyłem w Wordpressie stronę (nofollow) wykorzystującą ten szablon i adres do tej strony wrzuciłem do modułu poprzez iframe...
    Ewentualnie, czy jest jakaś możliwość wykorzystania strumienia RSS z Wordpressa aby włóżyć te dane do modułu?
     
  4. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Kod dla szablonu Wordpressa, plik php do umieszczenia w katalogu aktualnie używanego motywu:
    Kod:
    <?php
    /*
    Template Name: Ostatnie Posty
    */
    
    function new_excerpt_length($length) {
        return 5;
    }
    add_filter('excerpt_length', 'new_excerpt_length');
    ?>
    
    <div style="font-family: Trebuchet MS, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:12px; width:auto;">
        <ul style="width:210px; padding-left:10px; margin:0px">
        <?php query_posts('posts_per_page=5'); ?>
        <?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>
        <li><p><a href="<?php the_permalink(); ?>" style="text-decoration:none; font-weight: bold; font-size: 1.2em;" target="_blank"><?php the_title(); ?></a><br />
        <b><?php the_date(); ?>:</b> <?php the_post_thumbnail( array(150, 150, 'aligncenter') ); ?> <p><?php echo get_the_excerpt(); ?></p></p></li>
        <?php endwhile; endif; ?>
        </ul>
    </div> 
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Słoik co do możliwości dodawania własnego kodu PHP to nie ma takiej możliwości - wyłączone ze względów bezpieczeństwa. Click Shop jest aplikacją tzw. "SaaSową", więc include'owanie zewnętrznego kodu może być po prostu ryzykowne. Niedługo uruchomimy miejsce z dodatkowymi aplikacjami przeznaczonymi do sklepu - może będzie dostepny czytnik RSS - w takiej sytuacji będziesz mógł skorzystać właśnie z takiego czytnika RSS, aby pobierać tytuły i linki do artykułów znajdujących się w Wordpressie.
     
  6. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    To może źle się wyraziłem, powyższy kod php dodałem do Wordpressa - a konkretnie do aktywnego motywu tworząc szablon wyświetlający tylko ostatnie posty. I te posty są wyświetlane w module poprzez iframe...
     
    Mariusz lubi to.
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jeśli dobrze rozumiem, to ostatnie posty z WordPressa wyświetlasz za pomocą ramki (iframe), którą umieszczasz w Click Shop?

    Niebawem umożliwimy dodawanie dodatkowych wtyczek do Click Shop, spróbuję uzyskać informacje czy w paczce pierwszych proponowanych wtyczek będzie znajdował się jakiś czytnik RSS lub dedykowana wtyczka do wyświetlania ostatnich postów z WordPressa. Wrócę tutaj, gdy uzyskam info zwrotne od specjalisty ds. Click Shop.
     
  8. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Tak @Mariusz wyświetlam posty poprzez iframe w module. Dodatkowo, ponad iframe mam zamieszczony link do źródła RSS:
    Kod:
    <a href="http://blog.zakreconysloik.com.pl/feed/" rel="alternate" type="application/rss+xml">RSS - ostatnie wpisy na blogu Zakręconego Słoika</a>
    Ale wtyczka zawsze się przyda, może będzie bardziej responsywna? Mój moduł jest umieszczony na dole strony ale kod php jaki jest umieszczony na tym szablonie Wordpressa nie jest zbyt responsywny. Może ktoś może podać 100% poprawny kod na poziomą listę (kolumny) w CSS?
    A tak w ogóle to czy możesz podać listę nowych wtyczek jakie planujecie zaimplementować? Proponuję także poprawić wtyczkę Apaczki aby umożliwiała wybór wszystkich, dostępnych w Apaczce kurierów...
     

    Załączone pliki:

    Grzesiek lubi to.

Poleć forum znajomym