1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Dodanie ostatnich postów Wordpressa

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika Słoik, 7 Styczeń 2017.

1. Słoik

Słoik Aktywny user

Docenione treści:
    10
  2. Grzesiek

Grzesiek BOK home.pl home.pl

Docenione treści:
    214
    Bardzo ciekawe pytanie, zgłaszam i pytam: FEEDBACK-1014
    @gabiec.pl implementowaliście może kod PHP do sklepu?

3. Słoik

Słoik Aktywny user

Docenione treści:
    10
    Tymczasowo, zrealizowałem to stworzeniem osobnego szablonu w motywie Wordpressa, odpowiedzialnego za wyświetlanie ostatnich postów. Stworzyłem w Wordpressie stronę (nofollow) wykorzystującą ten szablon i adres do tej strony wrzuciłem do modułu poprzez iframe...
    Ewentualnie, czy jest jakaś możliwość wykorzystania strumienia RSS z Wordpressa aby włóżyć te dane do modułu?

4. Słoik

Słoik Aktywny user

Docenione treści:
    10
    Kod dla szablonu Wordpressa, plik php do umieszczenia w katalogu aktualnie używanego motywu:
    Kod:
    <?php
    /*
    Template Name: Ostatnie Posty
    */

function new_excerpt_length($length) {
        return 5;
    }
    add_filter('excerpt_length', 'new_excerpt_length');
    ?>

<div style="font-family: Trebuchet MS, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:12px; width:auto;">
        <ul style="width:210px; padding-left:10px; margin:0px">
        <?php query_posts('posts_per_page=5'); ?>
        <?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>
        <li><p><a href="<?php the_permalink(); ?>" style="text-decoration:none; font-weight: bold; font-size: 1.2em;" target="_blank"><?php the_title(); ?></a><br />
        <b><?php the_date(); ?>:</b> <?php the_post_thumbnail( array(150, 150, 'aligncenter') ); ?> <p><?php echo get_the_excerpt(); ?></p></p></li>
        <?php endwhile; endif; ?>
        </ul>
    </div> 

5. Mariusz

Mariusz BOK home.pl home.pl

Docenione treści:
    163
    @Słoik co do możliwości dodawania własnego kodu PHP to nie ma takiej możliwości - wyłączone ze względów bezpieczeństwa. Click Shop jest aplikacją tzw. "SaaSową", więc include'owanie zewnętrznego kodu może być po prostu ryzykowne. Niedługo uruchomimy miejsce z dodatkowymi aplikacjami przeznaczonymi do sklepu - może będzie dostepny czytnik RSS - w takiej sytuacji będziesz mógł skorzystać właśnie z takiego czytnika RSS, aby pobierać tytuły i linki do artykułów znajdujących się w Wordpressie.

6. Słoik

Słoik Aktywny user

Docenione treści:
    10
    To może źle się wyraziłem, powyższy kod php dodałem do Wordpressa - a konkretnie do aktywnego motywu tworząc szablon wyświetlający tylko ostatnie posty. I te posty są wyświetlane w module poprzez iframe...

Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym