1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Pobieranie poczty przez POP3

Dyskusja w 'Kofiguracja programów do obsługi poczty' rozpoczęta przez użytkownika GPiotr102, 13 Styczeń 2017.

  1. GPiotr102

    GPiotr102 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Proszę o pomoc. Chciałbym żeby pobranie poczty za pomocą POP3 powodowało automatyczne oznaczenie pozostawionych maili na serwerze jako przeczytane. Program do obsługi poczty Microsoft Office 2016 z zaznaczoną opcją pozostaw kopię na serwerze przez 14 dni.
    Z góry dzięki!
    Pozdrawiam Piotr.
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Protokół POP3 takiej funkcjonalności nie posiada. Musiałby to być mix POP3 i IMAP, a nie znam takiego programu, co by to potrafił, a testowałem ich trochę.
     
  3. GPiotr102

    GPiotr102 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Posiadam jeszcze inne konto na online24 i przy pobieraniu poczty przez Outlook automatycznie na serwerze te wiadomości zaznaczają się jako odczytane. Dlatego pojawiło się moje pytanie tutaj, ponieważ pomyślałem, że jest to jakaś funkcja którą należy uruchomić w ustawieniach serwera mailowego.
    Poszukuję takiego rozwiązania ponieważ na PC używam pobierania poczty przez POP3 a na telefonie IMAP, żeby nie zużywać za dużo pamięci. Poczta sama po 14 dniach znika i nie mam problemu z przeładowanym serwerem.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Czytałem kilka razy i zwątpiłem sam w swoją wiedzę... ok. POP3 jedyne co robi to pobiera kopię wiadomości albo pobiera ją i zleca serwerowi aby ją przeniósł do kosza. I tu działa już serwer - nasz raz na 24h wyrzuca z kosza około 20% od najstarszych, inne potrafą skasować wszystko od razu. Funkcjonalność o której piszesz jest do osiągniecią tylko przez IMAP, więc zakładam że Outlook i online24 działają po IMAP. Pamiętaj, że IMAP nie pobiera od razu całej wiadomości a mogą to być same nagłówki, więc pomimo że to IMAP to jednak tak dużo nie zje pakietu danych.
     

Poleć forum znajomym