1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Pobieranie poczty przez POP3

Dyskusja w 'Kofiguracja programów do obsługi poczty' rozpoczęta przez użytkownika GPiotr102, 13 Styczeń 2017.

 1. GPiotr102

  GPiotr102 Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Witam,

  Proszę o pomoc. Chciałbym żeby pobranie poczty za pomocą POP3 powodowało automatyczne oznaczenie pozostawionych maili na serwerze jako przeczytane. Program do obsługi poczty Microsoft Office 2016 z zaznaczoną opcją pozostaw kopię na serwerze przez 14 dni.
  Z góry dzięki!
  Pozdrawiam Piotr.
   
 2. casar

  casar Profesjonalista

  Wiadomości:
  479
  Docenione treści:
  127
  Protokół POP3 takiej funkcjonalności nie posiada. Musiałby to być mix POP3 i IMAP, a nie znam takiego programu, co by to potrafił, a testowałem ich trochę.
   
 3. GPiotr102

  GPiotr102 Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Posiadam jeszcze inne konto na online24 i przy pobieraniu poczty przez Outlook automatycznie na serwerze te wiadomości zaznaczają się jako odczytane. Dlatego pojawiło się moje pytanie tutaj, ponieważ pomyślałem, że jest to jakaś funkcja którą należy uruchomić w ustawieniach serwera mailowego.
  Poszukuję takiego rozwiązania ponieważ na PC używam pobierania poczty przez POP3 a na telefonie IMAP, żeby nie zużywać za dużo pamięci. Poczta sama po 14 dniach znika i nie mam problemu z przeładowanym serwerem.
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 589
  Docenione treści:
  328
  Czytałem kilka razy i zwątpiłem sam w swoją wiedzę... ok. POP3 jedyne co robi to pobiera kopię wiadomości albo pobiera ją i zleca serwerowi aby ją przeniósł do kosza. I tu działa już serwer - nasz raz na 24h wyrzuca z kosza około 20% od najstarszych, inne potrafą skasować wszystko od razu. Funkcjonalność o której piszesz jest do osiągniecią tylko przez IMAP, więc zakładam że Outlook i online24 działają po IMAP. Pamiętaj, że IMAP nie pobiera od razu całej wiadomości a mogą to być same nagłówki, więc pomimo że to IMAP to jednak tak dużo nie zje pakietu danych.
   

Poleć forum znajomym