1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE strona pod swoim adresem

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika annablack, 28 Lipiec 2017.

  1. annablack

    annablack Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    Proszę o pomoc: mam wykupioną domenę na home.pl, stronę chciałabym
    "powiesić" pod tym adresem, a nie podanym przez clickweb..
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W nawiązaniu do wiadomości prywatnej publikuję poniżej instrukcje co należy zrobić, aby przypisać domenę do strony utworzonej w Click Web:

    1. Logujemy się w Panelu home.pl do domeny, którą chcemy przypisać do Click Web (jako login wpisujemy adres domeny, np.: "twojadomena.pl" oraz hasło dostępu).
    2. Po zalogowaniu, klikamy opcję menu: Usługi (po lewej stronie ekranu).
    3. Klikamy na nazwę domeny (np. twojadomena.pl, którą chcemy przypisac do kreatora Click Web i następnie klikamy przycisk "Konfiguracja usługi".
    4. W górnym menu kliknij przycisk "Konfiguruj".
    5. W formularzu wybierz opcję: "Przypisz domenę do usługi w home.pl" i wpisz nazwę usługi Click Web, do której chcesz przypisać domenę, np. "clickweb123456".
    6. Kliknij przycisk "Zapisz" w dolnej części ekranu.
    7. Następnie uruchom kreator Click Web i przejdź do zakładki: "Ustawienia" (ikona koła zębatego po lewej stronie).
    8. W polu "Preferowana Domena" wybierz adres domeny, którą przed chwilą przypisałaś do kreatora i zapisz zmiany.
    9. Od tej chwili strona utworzona w kreatorze Click Web powinna wyświetlać się pod adresem wybranej domeny.

    Proszę o weryfikacje, póki co ustawiam temat jako rozwiązany.
     
  4. annablack

    annablack Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    Już widzę problem. Ja mam tylko opcję przypisania zewnętrznej domeny.
     
  5. annablack

    annablack Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    A mam dwie domeny w home.pl...
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Przejdź do konfiguracji domeny i w konfiguracji domeny należy ją przypisać do serwera w home.pl (czyli do usługi Click Web). Najprawdopodobniej przechodzisz do ustawień usługi Click Web w Panelu home.pl (wtedy masz możliwość przypisania zewnętrznej domeny).
     
  7. annablack

    annablack Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    No i nie chce się dodać domena do tego konta. Już się po prostu zmęczyłam. Nie wiem, co tam dalej można zmienić. Próbowałam na dwóch posiadanych domenach i żadnej nie można dodać do tego konta. Ciśnienie mi skacze ze złości. Mogę panu podać dane do logowania i żeby pan zobaczył? Od tygodnia się z tym bujam...
     
  8. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @annablack Jeżeli domena oraz serwer (w tym przypadku ClickWeb) są zarejestrowane w home.pl to proces przypisania wymaga zalogowania albo do konkretnej domeny, albo do usługi głównej (administracyjnej), z której masz dostęp w panelu do wszystkich swoich usług (najłatwiej to sprawdzić klikając w zakładkę "Płatności" - jeżeli zalogowałaś się do usługi głównej to zobaczysz wszystkie dokumenty księgowe). Jeżeli ten etap jest już za Tobą to wejdź do zakładki "Usługi", kliknij na nazwę domeny i przycisk "Konfiguruj". Na górze w polu przypisania domeny wpisz nazwę usługi ClickWeb (czyli clickweb123456 - cyfry musisz zastąpić nazwą swojej usługi) oraz hasło do tej konkretnie usługi (czyli Click Web). Cały proces opisaliśmy dokładnie tutaj - https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/p...wera-w-home-pl-domena-jest-oplacana-w-home-pl

    Jeżeli dalej nie możesz przypisać domeny, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 504 502 500 lub przez https://home.pl/kontakt - konsultanci wykonają takie przypisanie od razu.
     
    annablack lubi to.
  9. annablack

    annablack Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    1
    Nadal przypisanie domeny mi nie wychodzi., zadzwoniłam do BOK, chwila i mam! Dziękuję!
     
    Mariusz lubi to.
  10. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    prosze o rozwiązanie problemu bo nie mogę ustawić domeny do strony co robie źle, odpowiedz od pomocy mi nic nie dała może tutaj mi pomożecie bardziej przesyłam scan ustawień. strona otwiera się pod http://www.clickweb1755910.home.pl/
    a nie pod moją domeną.

    Domeny.png Panel home.pl.png
     
  11. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    pavali lubi to.
  12. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    @Adam, opublikowałem w miarę "zrobioną" tak na szybko stronę a właśnie jest taka jaką widzisz, nie wiem czemu tak jest
     
  13. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @pavali Wynika to z tego, że domenę przypisałeś do usługi Click Web (Kreatora WWW), na którym opublikowałeś stronę. Możesz teraz dokonać odpowiednich zmian za pomocą tej usługi, logując się do panelu nazwą konta.
     
  14. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    @Adam czyli do jakiej usługi mam przypisać domenę aby działa prawidłowo strona ?
     
  15. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    przypisałem pod serwer i również ne wyświetla prawidłowo strony
     
  16. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W ramach Twojego konta, co wynika z w/w screenów i opisu, posiadasz usługę hostingu, a więc typowy serwer pod strony WWW i pocztę, którego identyfikatorem jest nazwa serwer1743968, posiadasz też domenę wezdarmo.pl oraz kolejną usługę hostingu, ale tym razem z preinstalowaną aplikacją Click Web czyli clickweb123456 (nie widzę tej nazwy, więc podaję przykładową).

    Ponieważ stronę robisz w kreatorze WWW, to w panelu powinieneś przypisać domenę nie do usługi serwer123456 a do clickweb123456.

    Usługi --> klikasz w nazwę domeny --> Konfiguracja usługi --> Konfiguruj --> Przypisz do serwera podając jego nazwę i hasło. Jesli nie znasz hasła ustal je wracając do sekcji Usługi, klikając w clickweb123456 --> Zmień hasło.

    Usługa Click Web oferuje hosting poczty + kreator WWW
    Usługa Business Cloud oferuje hosting poczty + hosting WWW z możliwością tworzenia stron w innych systemach CMS, z wyjątkiem kreatora Click Web który to jest dostępny tylko na usłudze o tej samej nazwie.
     
  17. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    to jeszcze prosze o rade :
    po wpisaniu w przegladarke wezdarmo.pl - wyskakuje strona w przygotowaniu
    po wpisaniu www.wezdarmo.pl - strona sie wyswietla poprawnie
     
  18. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    U mnie działa :) Przejdź w Click Web do Ustawienia witryny --> Status strony --> preferowana domena + zawsze kieruj na preferowaną domenę. I to będzie koniec konfiguracji.
     
    pavali lubi to.
  19. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    ok, dziala :) zeby nie zakładac kolejnego tematu prosze jeszcze o podpowiedz poniewaz w poradniku jest a u mnie tego nie ma
    chce wstawic zew. widget gdzie mam wkleic kod bo nie moge znalezc w edytorze "wstaw kod" tak jak to jest w poradniku opisane :)
     
  20. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333

Poleć forum znajomym