1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Zadania cron - dni robocze/weekend

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika Rafał Derejczyk, 13 Listopad 2017.

  1. Rafał Derejczyk

    Rafał Derejczyk Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    mam zadanie crona uruchomione codziennie o godzinie 7.05 (cron-0705.php), chciałbym uruchamiać skrypt w dni robocze o 7.05 a w weekend o 8.00. Czy jest to możliwe w home? na stronie pomocy nie udało mi się znaleźć stosownej informacji.

    Pozdrawiam
    Rafał
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    ja bym pewnie zrobił dwa skrypty cron-0705.php a w nim coś w stylu:
    if !isWeekend() runMe()

    i cron-0800.php a w nim odpowiednio:

    if isWeekend() runMe()
     
    Rafał Derejczyk lubi to.
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Szczerze, nigdy tego nie testowałem, postaram się to skonsultować, ale po wpisaniu w Google hasła: cron w dni robocze na kilku pierwszych pozycjach znalazłem całkiem dobrze opisaną procedurę określania czasu w tym dni tygodnia:
    • 5-ta kolumna (zakres 0-7) oznacza dzień tygodnia (0 i 7 to niedziela)
     
  4. Rafał Derejczyk

    Rafał Derejczyk Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Cześć, z instrukcji https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/cykliczne-uruchamianie-cron nie wynika taka możliwość. Tutaj nie ma dostępu do tablicy cron, przynajmniej nic o tym nie wiem.

    Spróbuję zrobić tak jak opisuje LorK, jeżeli jest jakiś sposób bardziej "z pudełka", to będę wdzięczny za sugestie.
    Pozdrawiam
    Rafał
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Rafał Derejczyk udało Ci się to sprawdzić? Jeśli rozwiązanie zaproponowane przez @LorK zdało egzamin, to chętnie uzupełnię artykuł nt. CRON w home.pl o taką metodę uruchamiana zadań cyklicznych.
     
  6. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Mariusz ale to moje rozwiązanie jest nieco fuj :)

    Z opisu "crone na home" wynika, że można zrobić 7 dziennych plików i w nich definiować co i o której jest uruchamiane bez konieczności pisania dodatkowych warunków, co może zmniejszać czytelność tego co kiedy jest uruchamiane.
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Uzupełniając powyższy temat, dodam tylko, że na serwerze w home.pl pliki CRON można jedynie tworzyć wg. schematu wskazanego w dokumentacji. Pożądany przez Ciebie schemat działania powinien zostać skonfigurowany od wewnątrz pliku cron.
     

Poleć forum znajomym