1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Zadania cron - dni robocze/weekend

Dyskusja w 'Hosting Business Cloud' rozpoczęta przez użytkownika Rafał Derejczyk, 13 Listopad 2017.

1. Rafał Derejczyk

Rafał Derejczyk Początkujący

Docenione treści:
    1
    Witam,
    mam zadanie crona uruchomione codziennie o godzinie 7.05 (cron-0705.php), chciałbym uruchamiać skrypt w dni robocze o 7.05 a w weekend o 8.00. Czy jest to możliwe w home? na stronie pomocy nie udało mi się znaleźć stosownej informacji.

Pozdrawiam
    Rafał

2. LorK

LorK Zdobywca

Docenione treści:
    81
    ja bym pewnie zrobił dwa skrypty cron-0705.php a w nim coś w stylu:
    if !isWeekend() runMe()

i cron-0800.php a w nim odpowiednio:

if isWeekend() runMe()

Rafał Derejczyk lubi to.
  3. Grzesiek

Grzesiek BOK home.pl home.pl Administrator forum

Docenione treści:
    301
    Szczerze, nigdy tego nie testowałem, postaram się to skonsultować, ale po wpisaniu w Google hasła: cron w dni robocze na kilku pierwszych pozycjach znalazłem całkiem dobrze opisaną procedurę określania czasu w tym dni tygodnia:
    • 5-ta kolumna (zakres 0-7) oznacza dzień tygodnia (0 i 7 to niedziela)

4. Rafał Derejczyk

Rafał Derejczyk Początkujący

Docenione treści:
    1
    Cześć, z instrukcji https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/cykliczne-uruchamianie-cron nie wynika taka możliwość. Tutaj nie ma dostępu do tablicy cron, przynajmniej nic o tym nie wiem.

Spróbuję zrobić tak jak opisuje LorK, jeżeli jest jakiś sposób bardziej "z pudełka", to będę wdzięczny za sugestie.
    Pozdrawiam
    Rafał

5. Mariusz

Mariusz BOK home.pl home.pl Administrator forum

Docenione treści:
    295
    @Rafał Derejczyk udało Ci się to sprawdzić? Jeśli rozwiązanie zaproponowane przez @LorK zdało egzamin, to chętnie uzupełnię artykuł nt. CRON w home.pl o taką metodę uruchamiana zadań cyklicznych.

6. LorK

LorK Zdobywca

Docenione treści:
    81
    @Mariusz ale to moje rozwiązanie jest nieco fuj :)

Z opisu "crone na home" wynika, że można zrobić 7 dziennych plików i w nich definiować co i o której jest uruchamiane bez konieczności pisania dodatkowych warunków, co może zmniejszać czytelność tego co kiedy jest uruchamiane.

7. Grzesiek

Grzesiek BOK home.pl home.pl Administrator forum

Docenione treści:
    301
    Uzupełniając powyższy temat, dodam tylko, że na serwerze w home.pl pliki CRON można jedynie tworzyć wg. schematu wskazanego w dokumentacji. Pożądany przez Ciebie schemat działania powinien zostać skonfigurowany od wewnątrz pliku cron.

Poleć forum znajomym