1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Hosting Serwer GIT

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika utak3r, 12 Luty 2016.

  1. Lucas

    Lucas Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję :)
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Lucas możesz napisać coś więcej odnośnie synchronizacji plików po merge'u? Brzmi to jak potrzeba rsynca, post-update-hook lub coś w ten deseń?

    W nawiązaniu do Serwera GIT mogę tylko napisać, że planujemy wdrożenie gitolite, ale jest to jeszcze faza planowania i nie możemy powiedzieć kiedy usługa będzie działać i jak będzie wyglądać. Podsumowując, to na chwilę obecną nie ma dostępnych opcji, o których piszesz.

    Najbardziej prawdopodobny termin wprowadzenia GITA to w tym roku.
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    to chyba musisz zrobić przy użyciu narzędzi dodatkowych (np. CodeShip). Skąd GH czy BB mają wiedzieć, która gałąź jest dla Ciebie gałęzią produkcyjną?

    bo chyba właśnie o to chodzi. Niech autor pytania się wypowie, bo mnie też to ciekawi.
    Obecnie "po merdżu" wrzucam automatycznie pliki po... FTP :)
     
  4. utak3r

    utak3r Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    6
    To byłoby rozwiązanie idealne. Spisuje się naprawdę bardzo dobrze w przypadku userów nie będących userami systemowymi. Używam od lat i obsługuje się go naprawdę trywialnie :)

    ...szkoda tylko, że tak straszliwie ślamazarnie się ta sprawa posuwa :p minęło już półtorej roku od mojego pierwszego posta ;)
     
    gregoryk i Mariusz lubią to.
  5. Jats

    Jats Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    jak postępy z wdrożeniem Git'a ?
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Informuję, że sprawdziłem status zgłoszenia (numer: ZRSI-4020) i otrzymałem potwierdzenie, że nadal pracujemy nad wprowadzeniem Git'a na hostingu współdzielonym. Na najbliższym spotkaniu projektowym, temat wprowadzenia Git'a zostanie poruszony przez kierownika produktu hosting.

    Zgłoszenie dotyczące Git'a o numerze ZRSI-4020 jest przez ze mnie obserwowane. Bezzwłocznie poinformuję o aktualizacjach statusu zgłoszenia, gdy tylko się takie pojawią.
     
    Jats lubi to.
  7. utak3r

    utak3r Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    6
    Nie ma pośpiechu, za tydzień miną dopiero 2 lata ;) :p
    Tak czy siak, dzięki za update.
     
    Lucas i Jats lubią to.
  8. Jats

    Jats Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję za informację, i prosiłbym o informacje po spotkaniu, czy coś się w tej kwestii zadzieje.

     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wprowadzenie Git'a jest realne nie wcześniej niż w drugiej połowie roku. Przyczyną takiego stanu rzeczy są inne projekty, które kolidują z wprowadzeniem go wcześniej. Skupiamy się nad wprowadzeniem nowego Panelu klienta wraz ze wszystkim co znajduje się "pod nim". Dopiero po tym dużym wdrożeniu będziemy mogli ruszać z Git'em.
     
  10. Jats

    Jats Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję za informację, niestety mało optymistyczną :)
     
  11. Lucas

    Lucas Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Przyznam, że GITa i git-flow wciąż się uczę, więc sam do końca nie wiem o co mi chodzi ;)

    Idealnym rozwiązaniem byłoby chyba, gdyby na home było zdalne repozytorium jak na GH czy BB a gałąź master była tą aktualnie hostowaną do klientów. Po zrobieniu Push z lokalnego GITa na master w home byłby update strony.
    Na Heroku deployment robi się np. tak: git push heroku master
    Więc analogicznie może: git push home master :)

    Z tego co doczytałem rsync to po prostu synchronizowanie plików między dwoma maszynami (np. serwerami, własnymi komputerami)? Czyli np. wysyłanie zawartości samego Mastera na serwer Home w celu hostowania userom ?

    @LorK
    Czym wrzucasz pliki automatycznie po FTP? (w sensie jak robisz merge/commit to już same się przesyłają po FTP?)
    Czyli robisz zmiany w serwisie lokalnie na komputerze, GITa i GH/BB traktujesz jako backup danych z historią, a na Home.pl wysyłasz po porostu najnowsze pliki przez FTP?
     
    Ostatnia modyfikacja: 16 Marzec 2018
  12. Lucas

    Lucas Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Biorąc pod uwagę, że GITa podobno używa już około 40% developerów, to możliwe, że strzelacie sobie w kolano tą decyzją, a dobra współpraca z GIT powinna mieć najwyższy priorytet :)
     
  13. utak3r

    utak3r Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    6
    To, o czym piszecie, to nie potrzeba repo gita, tylko właśnie rsynca bądź dowolnej innej metody (choćby wspomniany ftp). Nie samym webdevelopmentem człowiek żyje... ja tworzę "normalne", desktopowe oprogramowanie i potrzebuję raz, że serwera gdzieś nie w domu, a dwa współpracy z innymi. I nie zawsze do wszystkiego GH/inne są ok.
    Wspomniany przez Mariusza gitolite jest rozwiązaniem idealnym, wdrażałem go w swojej firmie.
     
  14. Juji-PL

    Juji-PL Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Ja będę zobowiązany za GIT-a.
     
  15. lukas

    lukas Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Panie Mariuszu, czy jest jakiś progres w tym temacie?
     
  16. utak3r

    utak3r Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    6
    Ja z tego wszystkiego wykupiłem sobie VPSa ;) i mogę robić teraz to, co chcę :)
     
    Mariusz lubi to.
  17. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Niestety Gita jeszcze nie ma, ale obiecujemy, że po wyprowadzeniu największych zgłoszeń odnośnie apache, to zajmiemy się tematem wprowadzenia GIT na serwerach współdzielonych (apache).
     
  18. jacekswierczek

    jacekswierczek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    I jak postęp?
     
  19. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    w sumie teraz to i mi by się przydał tu GIT bo najwyższa pora zacząć go używać, a trzymać kolejne serwery to już nie ma sensu :)
     
  20. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96

Poleć forum znajomym