1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Uszkodzony Wordpress. Brak dostępu do panelu admina

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika lukaszptak, 24 Kwiecień 2018.

  1. lukaszptak

    lukaszptak Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc. Wieczorem w zakładce ogólne na Wordpress zmieniłem adres URL strony i panelu wp-admin (o ile pierwsza zmiana chyba nie narobiła szkód, o tyle drugą zablokowałem dostęp do wp-admin). Po kliknięciu zapisu zmian Worpress od razu mnie wyrzucił do strony 404 page not found.

    Próbowałem ratować się edycją pliku wp-config.php dodając 2 linijki ze statycznym ustawieniem strony. Myślałem, że problem rozwiązał się. Odzyskałem dostęp do wp-admin. Jednak kaskadowo zaczęły pojawiać się kolejne problemy. Po wejściu na moją stronę http:_lukaszptak_pl (zamień _ na właściwe znaki) wszystko wyglądało w porządku. Jednak kliknięcie w jakikolwiek odnośnik w menu, czy też w pierwszy wpis przenosiło mnie albo do kokpitu Wordpressa, albo do strony logowania do logowania wp-admin (gdy próbowałem wejść na linki do strony na innej przeglądarce, gdzie nie byłem zalogowany).

    Szukałem rozwiązać podmieniając pliki wp-config, wp-login, ale tylko pogarszałem sytuację. Znalazłem też info o podmianie całego folderu wp-admin - niestety wszystko bezskutecznie.

    Moja strona wygląda obecnie tak jak w załączniku 1.PNG . Na szczęście teraz odnośniki przenoszą do właściwych stron i prezentują właściwe dane jednak w trybie "tekstowym" zamiast graficznie jak w moim zastosowanym motywie.

    Obecnie przy próbie wejścia do wp-admin: otwiera się:
    404 Not Found
    The request /wp-admin/wp-login.php was not found on this server.

    Nie wiem już co mogę jeszcze zrobić. Bardzo Was proszę o pomoc. Wiem, że obsługa home.pl nie supportuje zewnętrznych aplikacji, jednakże może ktoś jednak pomoże. Przeszedłem do Was z 1&1, które niestety zakończyło działalność na terenie RP, oni też nie udzielali supportu dla Wordpress, jednak gdy kiedyś miałem - co prawda inny problem - operator pomógł go rozwiązać.

    Z góry bardzo dziękuję, nie ukrywam, że zależy mi bardzo na szybkim zreanimowaniu witryny.
     
    Last edited by a moderator: 25 Kwiecień 2018
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @lukaszptak możemy próbować grzebać, ale zastanawiam się nad czymś innym: czy nie prościej było by po prostu zainstalować nowego Wordpressa? Usługi --> nazwa serwera --> konfiguracja usługi --> Autoinstalator, domena przepnie się automatycznie.
     
  3. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @lukaszptak Czy przenosiłeś stronę z innego serwera? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Za pomocą wtyczki czy ręcznie przez FTP?

    Obecnie strona działa poprawnie, jednak z Twojego zrzutu wynika że był jakiś błąd z plikami CSS i ustawienia WP.
     
  4. lukaszptak

    lukaszptak Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    @Grzesiek @Adam - dziękuję za odpowiedź. Nową instalacją Wordpressa zalecono mi też na infolinii home.pl, ale ze względu na brak możliwości przekopiowania wszystkich wpisów, mediów wynikający z braku dostępu do Wordpressa nie wchodziła w grę. Pogrzebałem w plikach tak jak radził Grzesiek, poszukałem jeszcze w sieci i udało się rozwiązać problem. Jeśli ktoś też kiedyś będzie miał problem to podrzucam rozwiązanie, które w moim przypadku zadziałało:

    1. Wyedytowanie pliku .htcacces dodając do niego kod, który znalazłem w sieci:

    RewriteEngine On
    RewriteBase /
    RewriteRule ^index\.php$ - [L]

    # add a trailing slash to /wp-admin
    RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?wp-admin$ $1wp-admin/ [R=301,L]

    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
    RewriteRule ^ - [L]
    RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?(wp-(content|admin|includes).*) $2 [L]
    RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?(.*\.php)$ $2 [L]
    RewriteRule . index.php [L]

    Dowiedziałem się, że problematyczny może być fakt, że home.pl wrzuca CMSy do podfolderów (/autoinstalator).

    2. Adres zarówno URL Wordpressa jak i Strony w Wordpress->Ustawienia->Ogólne należy wpisać dokładnie taki jak nasza domena, czyli w moim przypadku: https://lukaszptak.pl (bez dodawania żadnego /wp-admin).

    Temat według mnie wyczerapny, można zamknąć jako rozwiązny :)
     

Poleć forum znajomym