1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Uszkodzony Wordpress. Brak dostępu do panelu admina

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika lukaszptak, 24 Kwiecień 2018.

 1. lukaszptak

  lukaszptak Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Witam,

  zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc. Wieczorem w zakładce ogólne na Wordpress zmieniłem adres URL strony i panelu wp-admin (o ile pierwsza zmiana chyba nie narobiła szkód, o tyle drugą zablokowałem dostęp do wp-admin). Po kliknięciu zapisu zmian Worpress od razu mnie wyrzucił do strony 404 page not found.

  Próbowałem ratować się edycją pliku wp-config.php dodając 2 linijki ze statycznym ustawieniem strony. Myślałem, że problem rozwiązał się. Odzyskałem dostęp do wp-admin. Jednak kaskadowo zaczęły pojawiać się kolejne problemy. Po wejściu na moją stronę http:_lukaszptak_pl (zamień _ na właściwe znaki) wszystko wyglądało w porządku. Jednak kliknięcie w jakikolwiek odnośnik w menu, czy też w pierwszy wpis przenosiło mnie albo do kokpitu Wordpressa, albo do strony logowania do logowania wp-admin (gdy próbowałem wejść na linki do strony na innej przeglądarce, gdzie nie byłem zalogowany).

  Szukałem rozwiązać podmieniając pliki wp-config, wp-login, ale tylko pogarszałem sytuację. Znalazłem też info o podmianie całego folderu wp-admin - niestety wszystko bezskutecznie.

  Moja strona wygląda obecnie tak jak w załączniku 1.PNG . Na szczęście teraz odnośniki przenoszą do właściwych stron i prezentują właściwe dane jednak w trybie "tekstowym" zamiast graficznie jak w moim zastosowanym motywie.

  Obecnie przy próbie wejścia do wp-admin: otwiera się:
  404 Not Found
  The request /wp-admin/wp-login.php was not found on this server.

  Nie wiem już co mogę jeszcze zrobić. Bardzo Was proszę o pomoc. Wiem, że obsługa home.pl nie supportuje zewnętrznych aplikacji, jednakże może ktoś jednak pomoże. Przeszedłem do Was z 1&1, które niestety zakończyło działalność na terenie RP, oni też nie udzielali supportu dla Wordpress, jednak gdy kiedyś miałem - co prawda inny problem - operator pomógł go rozwiązać.

  Z góry bardzo dziękuję, nie ukrywam, że zależy mi bardzo na szybkim zreanimowaniu witryny.
   
  Last edited by a moderator: 25 Kwiecień 2018
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  @lukaszptak możemy próbować grzebać, ale zastanawiam się nad czymś innym: czy nie prościej było by po prostu zainstalować nowego Wordpressa? Usługi --> nazwa serwera --> konfiguracja usługi --> Autoinstalator, domena przepnie się automatycznie.
   
 3. Adam

  Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  271
  Docenione treści:
  73
  @lukaszptak Czy przenosiłeś stronę z innego serwera? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Za pomocą wtyczki czy ręcznie przez FTP?

  Obecnie strona działa poprawnie, jednak z Twojego zrzutu wynika że był jakiś błąd z plikami CSS i ustawienia WP.
   
 4. lukaszptak

  lukaszptak Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  @Grzesiek @Adam - dziękuję za odpowiedź. Nową instalacją Wordpressa zalecono mi też na infolinii home.pl, ale ze względu na brak możliwości przekopiowania wszystkich wpisów, mediów wynikający z braku dostępu do Wordpressa nie wchodziła w grę. Pogrzebałem w plikach tak jak radził Grzesiek, poszukałem jeszcze w sieci i udało się rozwiązać problem. Jeśli ktoś też kiedyś będzie miał problem to podrzucam rozwiązanie, które w moim przypadku zadziałało:

  1. Wyedytowanie pliku .htcacces dodając do niego kod, który znalazłem w sieci:

  RewriteEngine On
  RewriteBase /
  RewriteRule ^index\.php$ - [L]

  # add a trailing slash to /wp-admin
  RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?wp-admin$ $1wp-admin/ [R=301,L]

  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
  RewriteRule ^ - [L]
  RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?(wp-(content|admin|includes).*) $2 [L]
  RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?(.*\.php)$ $2 [L]
  RewriteRule . index.php [L]

  Dowiedziałem się, że problematyczny może być fakt, że home.pl wrzuca CMSy do podfolderów (/autoinstalator).

  2. Adres zarówno URL Wordpressa jak i Strony w Wordpress->Ustawienia->Ogólne należy wpisać dokładnie taki jak nasza domena, czyli w moim przypadku: https://lukaszptak.pl (bez dodawania żadnego /wp-admin).

  Temat według mnie wyczerapny, można zamknąć jako rozwiązny :)
   

Poleć forum znajomym