1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Strona WordPress ma bardzo niski TTFB

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika TomekLC, 19 Listopad 2018.

  1. TomekLC

    TomekLC Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Moja strona znajdująca się pod adresem prostapaczka.pl czasem ładuje się zdecydowanie poniżej sekundy, a czasem grubo ponad dziesięć sekund. Od kilku dni nie mogę dojść o co chodzi. Na page speed insight strona ma wynik 100. Strona waży około 800 kilo, włączony cache, testy webspeed pokazują czas ładowania na poziomie 0.312 s. Reszta to TTFB. Spróbowałem przenieść stronę na inny serwer - przetestowałem Linuxpl, Hitme, Vipserv i wszędzie strona ładuje się błyskawicznie. Niestety w home nawet kilkanaście sekund.

    Pomyślałem, że może serwer źle reaguje na szablon lub jakąś wtyczkę, więc założyłem subdomenę test.prostapaczka.pl i tam wgrałem czystą wersję WordPressa. Pierwsze wejście na ten adres - 8 sekund (jeszcze przed zainstalowaniem WP!). Po zainstalowaniu WP z domyślnym motywem bez jednej nawet wtyczki nadal wahania od 1 do kilkunastu sekund.

    Macie jakiś pomysł?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @TomekLC mam jedną propozycję, możesz zgłosić się, np. telefonicznie do BOK i poprosić o bieżącą weryfikację. Jeśli zaobserwujesz problem, dzwoń. Zobaczymy co dzieje się w danym momencie z hostingiem. Ustalimy co jest przyczyną.
     
  3. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Mogą być różne powody, że Twoja strona się dłużej ładuje. minusem hostingów jest to, że ciężko jest sprawdzić co dokładnie powoduje problem, także jaki masz tzw. load na serwerze (obciążenie serwrera). Co do samego WP. Masz kilka rodzajów tzw. cache. Może on działać po stronie serwera jak np. redis czy memcached (także cache dyskowy z wtyczki np. supercache wp), lub przeglądarki jak expires.

    Sam cache także może być problemem. Możesz mieć też jakiś próby ataku na wp itp, itd.

    Co do wspomnianego load, to nie raz się zdarzyło, że usługodawca przegiął i obciążenie serwera było zbyt wysokie np. w okolicach szczytu. Jak wspomniał przedmówca, zgłoś problem do supportu ale i sam obserwuj może zauważysz jakieś prawidłowości w tych opóźnieniach.
     
    Mariusz lubi to.
  4. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    aaa i jeszcze jedno. Optymalizacja strony pod pagespeed także może przynieść taki efekt, szczególnie zwróc uwagę na css, js i kompresje html. Takie strony jak pagespeed mają byc pomocą, a nie wyznacznikiem jakości strony. Zawsze najważniejsza powinna być ocena subiektywna czy strona działa optymalnie..
     
    Mariusz i casar lubią to.

Poleć forum znajomym