1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Kradzież plików pdf, poprzez udostępnianie danych do logowania

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Olabela, 13 Kwiecień 2019.

  1. Olabela

    Olabela Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    1
    Dobry wieczór,
    Od dwóch miesięcy sprzedaję w sklepie produkty w postaci plików pdf. Mam regulamin, niestety klienci udostępniają swoje dane do logowania znajomym, a Ci pobierają raz pobrany plik wielokrotnie z innych nr IP, w odstępach czasem kilkunastotygodniowych. Zaczęłam blokować takich klientów, ale nie jestem w stanie wszystkiego prześledzić, jak sobie radzicie z takimi sytuacjami? Co można zrobić? Czy są jakieś funkcje w sklepie, żeby temu zapobiec?
    Jestem zdesperowana, dziękuję za odpowiedź.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @LukaszC jakieś rozwiązanie? A może otwarte zgłoszenie od innych klientów? Problem wydaje się znany z sieci i w teorii to to klient traci na tym udostępniając to za co zapłacił. Z drugiej strony konto sklepu udostępniane jest wielu osobom.
     
  3. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Olabela można ustawić w Konfiguracja->Asortyment->Produkty zakładka produkt cyfrowy można ustawić ile pobrań pliku cyfrowego przez klienta, niestety po pobraniu pliku na komputer użytkownik może z nim wykonać wszystko (tutaj niestety nic nie poradzimy)
     

Poleć forum znajomym