1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Kradzież plików pdf, poprzez udostępnianie danych do logowania

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Olabela, 13 Kwiecień 2019.

 1. Olabela

  Olabela Nowicjusz

  Wiadomości:
  24
  Docenione treści:
  1
  Dobry wieczór,
  Od dwóch miesięcy sprzedaję w sklepie produkty w postaci plików pdf. Mam regulamin, niestety klienci udostępniają swoje dane do logowania znajomym, a Ci pobierają raz pobrany plik wielokrotnie z innych nr IP, w odstępach czasem kilkunastotygodniowych. Zaczęłam blokować takich klientów, ale nie jestem w stanie wszystkiego prześledzić, jak sobie radzicie z takimi sytuacjami? Co można zrobić? Czy są jakieś funkcje w sklepie, żeby temu zapobiec?
  Jestem zdesperowana, dziękuję za odpowiedź.
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 605
  Docenione treści:
  330
  @LukaszC jakieś rozwiązanie? A może otwarte zgłoszenie od innych klientów? Problem wydaje się znany z sieci i w teorii to to klient traci na tym udostępniając to za co zapłacił. Z drugiej strony konto sklepu udostępniane jest wielu osobom.
   
 3. LukaszC

  LukaszC eCommerce Team home.pl

  Wiadomości:
  973
  Docenione treści:
  108
  @Olabela można ustawić w Konfiguracja->Asortyment->Produkty zakładka produkt cyfrowy można ustawić ile pobrań pliku cyfrowego przez klienta, niestety po pobraniu pliku na komputer użytkownik może z nim wykonać wszystko (tutaj niestety nic nie poradzimy)
   

Poleć forum znajomym