1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Click Shop Sklep tylko dla firm, czyli B2B , ukrywanie produktów

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Grzeegorz, 16 Wrzesień 2016.

  1. Grzeegorz

    Grzeegorz Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Dwie rzeczy mnie ciekawią , pierwsza , chciałbym wprowadzić do sklepu to rozwiązanie :
    https://forum.home.pl/threads/edycja-formularza-zamowien-sprzedaz-tylko-b2b.807/
    komentarz Grześka z kodem.
    Ale w aktualnej wersji sklepu kod chyba został zmieniony i to rozwiązanie nie pasuje.
    Czy ktoś może przedstawić zmianę do aktualnej wersji sklepu ?

    Druga sprawa, jak zrobić (o ile jest to możliwe) aby ukryć wszystkie produkty w sklepie.
    Chciałbym, aby sklep był widoczny, produkty i ceny, dopiero po zalogowaniu przez klienta.
    Czy jest to możliwe w clickshop ?


    pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi
    G
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Może jest w innych wierszach, kod odnosi się do skórki nie tylko samego sklepu więc warto przejrzeć, ewentualnie napisz adres sklepu, sprawdzimy.

    Co do ukrywania produktów, nie da się, chyba że wymuszając w templatce aby była identyfikacja: zalogowany/niezalogowany, ale to już wyższa szkoła jazdy i takiego czegoś nie robiliśmy jeszcze. Możesz jedynie ukryć ceny. Pytanie tylko jaki ma sens posiadać pusty sklep i wymuszać rejestrację, może lepiej po prostu zrobić zaślepkę stroną WWW z informacjami i przekierowanie na sklep.
     
  3. Grzeegorz

    Grzeegorz Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Sklep jest testowy, nie podam publicznie nazwy, ale jeśli widzisz nazwę mojej usługi, to możesz sprawdzić jaki inny sklep mam w testach.

    Chciałbym mieć drugi sklep z produktami tylko i wyłącznie dla firm, wiem , że mogę ukryć ceny, mogę też wymusić rejestrację tylko dla firm (powyższym rozwiązaniem, z implementacją którego mam problem , mam wyłączyć z kodu poprzez {* *} wiersze 124-128 i dodać wiersze z cytatu z
    <span class="radio-wrap">??), mogę usunąć link aktywujący konto i robić to ręcznie po weryfikacji firmy.

    Ale chciałbym także ukryć produkty.

    W aktualnym sklepie który mam dla wszystkich klientów, chyba nie da rady zrobić tak, aby była jakaś kategoria widoczna tylko dla grupy klientów "Firmy", więc muszę założyć nowy sklep.

    Kilka innych oprogramowań sklepów oferuję opcję wejścia do sklepu dopiero po zalogowaniu, bez zalogowania nic nie widać, tylko panel do logowania. Lub oferuje moduł hurtowni, czyli produkty i kategorie widoczne tylko dla klientów biznesowych, w clickshop nie ma takiej opcji.

    Sensu ukrywania produktów jest, bo są to produkty niedostępne dla konsumentów (prawnie zakazana sprzedaż), można sprzedawać tylko firmom.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie ukryjesz produktów, jedynie co zostaje to opisana w drugim wątku "blokada" rejestracji os. fizycznych. Ew. zgłoszenie do agencji i przerabianie stylu, czyli wyciągnięcie jakiś "znaczników" itp. które identyfikują logowanie i aktywują wyświetlanie, ale to już pytanie do agencji, nie robiliśmy czegoś takiego.

    Ew. zabezpieczenie sklepu hasłem:


    do dodania w sklepie. Jednak nie wiem jakbyś miał hasło dystrybuować, przez osobny formularz rejestracji np. na stronie zaślepce, czyli krok 1 zarejestruj się, krok 2 uzyskaj hasło, krok 3 zarejestruj się w sklepie.

    Wiem do czego zmierzasz ale nie taka jest idea Click Shop. I masz rację na rynku jest wiele innych silników sklepu i w Twoim przypadku jest to to co powinno Cię zainteresować, tj. rozwiązanie szyte na miarę. A wykonawcą będzie albo wybór innej aplikacji (napisanie sklepu pod Ciebie) albo pomoc agencji, która dostosuje (ciężko mi pisać przerobi czy doda funkcjonalności) sklep CS do Twoich potrzeb. CS jest jednak oprogramowaniem, które jest udstępniane wszystkim w jednej postaci. Z tego co widzę mamy trochę zgłoszeń na B2B które już zostały zaakceptowane przez autorów, ale kiedy, co i jak pozostaje na razie niewiadomą.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    To co mi tu koledzy podpowiadają, to można by ew. dodać drugą wersję językową sklepu (umownie) i wtedy masz możliwość stworzenia kopii asortymentu jak i wprowadzić ją od nowa, mniej, więcej, inne ceny, opisy itp. Link do drugiej wersji językowej nie będzie widoczny, będziesz go podawał np. wiadomości e-mail. Waluta może być ta sama.

    Też opcja, w ten sposób kiedyś z klientem zrobiliśmy sklep męski i damski, wiadomo trochę kręcenia ale działa. Praktycznie jak 2 sklepy, tyle że masz jeden system logowania. Kwestia linków i przekierowań to już zabawa.
     
  6. Grzeegorz

    Grzeegorz Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Aktualnie testuję oprogramowanie konkurencji i maja jedną świetna opcję. Pokaż/ukryj kategorię/produkt dla grupy klientów.
    Czyli to to ja bym chciał, mogę stworzyć grupę klientów "Firmy" i w kategorii ustawić widoczność tylko dla tej grupy.

    To rozwiązanie nie tylko dla firm, a przede wszystkim dla grup klientów którym chcemy zaoferować coś innego, coś czego inni nie widzą. Takie rozwiązanie po winno być w każdym oprogramowaniu.

    Przenoszenie całego sklepu na inne oprogramowanie ... wolałbym to w CS rozwiązać. A znów utrzymanie oddzielnych sklepów to dodatkowy koszt .
     
  7. sonipes

    sonipes Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam. Pomoże ktoś w usunięciu rejestracji osobom prywatnym? Chciałbym utworzyć sklep tylko dla firm. Pozdrawiam
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @HubertK pamiętam, że kiedyś jednym z rozwiązań było albo ukrycie niektórych pól w CSS albo dodanie ekstra pola w formularzu kontaktowym, które niejako "odstraszało" osoby fizyczne. Czy jest inny sposób na zamknięcie rejestracji osobom prywatnym?
     
  9. Askar

    Askar Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry, czy zmieniło się coś w kwestii funkcję "Pokaż/ukryj kategorię/produkt dla grupy klientów" w sklepie home? Czy od 2016 roku pojawiło się jakieś rozwiązanie? Jest to naprawdę bardzo potrzebna funkcjonalność.

    Drugie pytanie: czy coś się zmieniło w kwestii widoczności produktów tylko po zalogowaniu?
     

Poleć forum znajomym