1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Usuwany kod html w opisie produktu

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika aemca, 15 Maj 2020.

  1. aemca

    aemca Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witajcie, mam problem, z którym męczę się już jakiś czas. Konsultanci na czacie home rozkładają ręce i nie umieją pomóc i podać jasnych odpowiedzi.
    Czasem mam pomysł jak zrobić w jakiś sposób opis produktu, jednak na każdym kroku muszę odpuszczać, ponieważ nie da się wprowadzić kodu html.
    Załóżmy chciałbym wprowadzić przycisk <button> z elementami div zawartymi wewnątrz niego. Gdy spróbuję wprowadzić taki kod html, to jest on automatycznie kasowany. Notorycznie zdarza się też, że strona dezaktywuje jakiś kod, wstawiając go w znaczniki blokowe <p>. Tak miałem czasem przy zagnieżdżaniu się < a href>
    Opcja czyszczenia kodu nigdy jeszcze nie rozwiązała problemu. Jest to już któraś strona na e-sklepie, przy której problem jest ten sam. Nie ma do tego logów, więc nawet nie mogę zobaczyć, co mu nie pasuje. Na pewno taki znacznik musi mieć nadaną klasę i wtedy, niektóre fragmenty się naprawiają. Tylko to działa w 20% przypadków. Wygląda to tak, jakby strona korzystała z konkretnych norm kodu i do nich się dostosowywała. Jednak jak do tej pory konsultanci nie byli w stanie mi powiedzieć jakie normy musi spełniać kod, by został przyjęty. Walidatory natomiast nie pokazują błędów w kodzie.
    Podobny problem mam ze skryptami js, ale to już jest inna sprawa. Jednak także dotyczy tego z czym kompatybilny jest e-sklep, skoro nie jest w stanie przyjąć skryptu dla jquery 1.7.
    Będę wdzięczny za wasze porady i sugestie.
     
  2. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    Szablon rwd opiera się na jQuery 1.11.x, modernizr.js i prettyPhoto gallery 3.1.5
    Natomiast po wyłączeniu edytora html jest standard xhtml

    Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
     
  3. aemca

    aemca Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Czyli mam rozumieć, że w jakiś sposób trzeba wyłączyć edytor html i wprowadzić kod ręcznie?
     
  4. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    W edycji modułu lub strony informacyjnej masz taki przycisk wyłącz edytor html. Wtedy wklejasz wszystko w html

    Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
     
  5. aemca

    aemca Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Ok rozumiem. Niestety nie pomogło to.
    Mam przykład takiego prostego menu rozwijanego. esklep po wklejeniu takiego kodu usuwa jego część. Oczywiście o znaczniku script nie ma mowy ale przebudowałem go i akurat ten skrypt działa. Problem jest jednak z kodem html, który jest usuwany. Najchętniej umieścił bym element div wewnątrz buttonu by to działało dobrze. Coś co bez problemu działa na innych stronach przez esklep uznawane jest za błędne i kasowane.

    https://www.w3schools.com/howto/tryit.asp?filename=tryhow_js_collapsible_symbol
     
  6. machum93

    machum93 Znawca

    Wiadomości:
    225
    Docenione treści:
    28
    @aemca sprawdziłem u siebie ten kod z linku i nie skasowało żadnej klasy jedynie w jednym przypadku dodało znacznik <p> ale to nie miało wpływu na działanie :)
     
  7. dariusz.h

    dariusz.h eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    @aemca sprawdź proszę w ustawieniach sklepu czy nie masz włączonego czyszczenia kodu HTML. Sprawdzisz to w zakładce Konfiguracja -> administracja, system -> bezpieczeństwo.
     
  8. aemca

    aemca Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Przepraszam, że tak późno odpowiadam na wątek, nie miałem głowy by się zajmować tym tematem. Wyłączanie czyszczenia kodu nigdy nie pomagało. Pokażę to na konkretnych przykładach przy których błąd pojawia się za każdym razem. Po lewej wartości wprowadzane w opisach poprzez kod źródłowy a po prawej pogrubioną czcionką to na co zostanie to zamienione. Nawet jeśli chciałbym wprowadzić coś co z punktu widzenia strony jest błędne to nie mogę tego zrobić.
    Są czasem miejsca w których potrzebuję sformatować w ten sposób treść linku umieszczając go np w znacznikach <p></p>. Przez takie rzeczy cały czas trzeba kombinować i tracić czas na zastanawianie się co strona tak naprawdę przyjmie. Jest to bardzo uciążliwe. Stad też moje wcześniejsze pytanie i standard jaki obsługuje strona, bo wygląda to ewidentnie tak jakby opierała się na konkretnym standardzie i wszystko co jest z nim błędne zostało kasowane, zmieniane w taki sposób by zachować spójność kodu bez pytania o zgodę osoby piszącej taki kod.
    Dodatkowo co do samych skryptów js i jquery to np teraz mam taki skrypt, którego chciałem użyć, i mimo, że konsola przeglądarki wykonuje go prawidłowo a gdy dodam go do strony no to mimo, że oficjalnie nie wyskakują błędy to już strona nie informuje mnie, że jest to niezgodne z jej standardem tylko pozwala to zapisać ale potem zwyczajnie kodu nie wykonuje

    https://codepen.io/haustraliaer/pen/leKny

    <a class="testlinku" href="google.pl">TEKST LINKU </a> zamieni na <p><a class="testlinku" href="/google.pl">TEKST LINKU </a></p>
    <a href="google.pl"> </a> zamienia na <p> </p>
    <a href="google.pl">TEKST LINKU </a> na <p><a href="/google.pl">TEKST LINKU </a></p>
    <a href="google.pl"><p>TEKST LINKU</p> </a> zamieni na <p>TEKST LINKU</p>
    <a class="testlinku" href="google.pl"><p class="elementp">TEKST LINKU</p> </a> zamieni na <p class="elementp">TEKST LINKU</p>
     

Poleć forum znajomym