1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Usuwany kod html w opisie produktu

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika aemca, 15 Maj 2020.

1. aemca

aemca Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Witajcie, mam problem, z którym męczę się już jakiś czas. Konsultanci na czacie home rozkładają ręce i nie umieją pomóc i podać jasnych odpowiedzi.
    Czasem mam pomysł jak zrobić w jakiś sposób opis produktu, jednak na każdym kroku muszę odpuszczać, ponieważ nie da się wprowadzić kodu html.
    Załóżmy chciałbym wprowadzić przycisk <button> z elementami div zawartymi wewnątrz niego. Gdy spróbuję wprowadzić taki kod html, to jest on automatycznie kasowany. Notorycznie zdarza się też, że strona dezaktywuje jakiś kod, wstawiając go w znaczniki blokowe <p>. Tak miałem czasem przy zagnieżdżaniu się < a href>
    Opcja czyszczenia kodu nigdy jeszcze nie rozwiązała problemu. Jest to już któraś strona na e-sklepie, przy której problem jest ten sam. Nie ma do tego logów, więc nawet nie mogę zobaczyć, co mu nie pasuje. Na pewno taki znacznik musi mieć nadaną klasę i wtedy, niektóre fragmenty się naprawiają. Tylko to działa w 20% przypadków. Wygląda to tak, jakby strona korzystała z konkretnych norm kodu i do nich się dostosowywała. Jednak jak do tej pory konsultanci nie byli w stanie mi powiedzieć jakie normy musi spełniać kod, by został przyjęty. Walidatory natomiast nie pokazują błędów w kodzie.
    Podobny problem mam ze skryptami js, ale to już jest inna sprawa. Jednak także dotyczy tego z czym kompatybilny jest e-sklep, skoro nie jest w stanie przyjąć skryptu dla jquery 1.7.
    Będę wdzięczny za wasze porady i sugestie.

2. machum93

machum93 Pomocnik

Docenione treści:
    13
    Szablon rwd opiera się na jQuery 1.11.x, modernizr.js i prettyPhoto gallery 3.1.5
    Natomiast po wyłączeniu edytora html jest standard xhtml

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

3. aemca

aemca Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Czyli mam rozumieć, że w jakiś sposób trzeba wyłączyć edytor html i wprowadzić kod ręcznie?

4. machum93

machum93 Pomocnik

Docenione treści:
    13
    W edycji modułu lub strony informacyjnej masz taki przycisk wyłącz edytor html. Wtedy wklejasz wszystko w html

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

5. aemca

aemca Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    Ok rozumiem. Niestety nie pomogło to.
    Mam przykład takiego prostego menu rozwijanego. esklep po wklejeniu takiego kodu usuwa jego część. Oczywiście o znaczniku script nie ma mowy ale przebudowałem go i akurat ten skrypt działa. Problem jest jednak z kodem html, który jest usuwany. Najchętniej umieścił bym element div wewnątrz buttonu by to działało dobrze. Coś co bez problemu działa na innych stronach przez esklep uznawane jest za błędne i kasowane.

https://www.w3schools.com/howto/tryit.asp?filename=tryhow_js_collapsible_symbol

6. machum93

machum93 Pomocnik

Docenione treści:
    13
    @aemca sprawdziłem u siebie ten kod z linku i nie skasowało żadnej klasy jedynie w jednym przypadku dodało znacznik <p> ale to nie miało wpływu na działanie :)

7. dariusz.h

dariusz.h eCommerce Team home.pl Moderator forum

Docenione treści:
    0
    @aemca sprawdź proszę w ustawieniach sklepu czy nie masz włączonego czyszczenia kodu HTML. Sprawdzisz to w zakładce Konfiguracja -> administracja, system -> bezpieczeństwo.

Poleć forum znajomym