1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Usuwany kod html w opisie produktu

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika aemca, 15 Maj 2020.

 1. aemca

  aemca Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  3
  Docenione treści:
  0
  Witajcie, mam problem, z którym męczę się już jakiś czas. Konsultanci na czacie home rozkładają ręce i nie umieją pomóc i podać jasnych odpowiedzi.
  Czasem mam pomysł jak zrobić w jakiś sposób opis produktu, jednak na każdym kroku muszę odpuszczać, ponieważ nie da się wprowadzić kodu html.
  Załóżmy chciałbym wprowadzić przycisk <button> z elementami div zawartymi wewnątrz niego. Gdy spróbuję wprowadzić taki kod html, to jest on automatycznie kasowany. Notorycznie zdarza się też, że strona dezaktywuje jakiś kod, wstawiając go w znaczniki blokowe <p>. Tak miałem czasem przy zagnieżdżaniu się < a href>
  Opcja czyszczenia kodu nigdy jeszcze nie rozwiązała problemu. Jest to już któraś strona na e-sklepie, przy której problem jest ten sam. Nie ma do tego logów, więc nawet nie mogę zobaczyć, co mu nie pasuje. Na pewno taki znacznik musi mieć nadaną klasę i wtedy, niektóre fragmenty się naprawiają. Tylko to działa w 20% przypadków. Wygląda to tak, jakby strona korzystała z konkretnych norm kodu i do nich się dostosowywała. Jednak jak do tej pory konsultanci nie byli w stanie mi powiedzieć jakie normy musi spełniać kod, by został przyjęty. Walidatory natomiast nie pokazują błędów w kodzie.
  Podobny problem mam ze skryptami js, ale to już jest inna sprawa. Jednak także dotyczy tego z czym kompatybilny jest e-sklep, skoro nie jest w stanie przyjąć skryptu dla jquery 1.7.
  Będę wdzięczny za wasze porady i sugestie.
   
 2. machum93

  machum93 Pomocnik

  Wiadomości:
  124
  Docenione treści:
  13
  Szablon rwd opiera się na jQuery 1.11.x, modernizr.js i prettyPhoto gallery 3.1.5
  Natomiast po wyłączeniu edytora html jest standard xhtml

  Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
   
 3. aemca

  aemca Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  3
  Docenione treści:
  0
  Czyli mam rozumieć, że w jakiś sposób trzeba wyłączyć edytor html i wprowadzić kod ręcznie?
   
 4. machum93

  machum93 Pomocnik

  Wiadomości:
  124
  Docenione treści:
  13
  W edycji modułu lub strony informacyjnej masz taki przycisk wyłącz edytor html. Wtedy wklejasz wszystko w html

  Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
   
 5. aemca

  aemca Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  3
  Docenione treści:
  0
  Ok rozumiem. Niestety nie pomogło to.
  Mam przykład takiego prostego menu rozwijanego. esklep po wklejeniu takiego kodu usuwa jego część. Oczywiście o znaczniku script nie ma mowy ale przebudowałem go i akurat ten skrypt działa. Problem jest jednak z kodem html, który jest usuwany. Najchętniej umieścił bym element div wewnątrz buttonu by to działało dobrze. Coś co bez problemu działa na innych stronach przez esklep uznawane jest za błędne i kasowane.

  https://www.w3schools.com/howto/tryit.asp?filename=tryhow_js_collapsible_symbol
   
 6. machum93

  machum93 Pomocnik

  Wiadomości:
  124
  Docenione treści:
  13
  @aemca sprawdziłem u siebie ten kod z linku i nie skasowało żadnej klasy jedynie w jednym przypadku dodało znacznik <p> ale to nie miało wpływu na działanie :)
   
 7. dariusz.h

  dariusz.h eCommerce Team home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  6
  Docenione treści:
  0
  @aemca sprawdź proszę w ustawieniach sklepu czy nie masz włączonego czyszczenia kodu HTML. Sprawdzisz to w zakładce Konfiguracja -> administracja, system -> bezpieczeństwo.
   

Poleć forum znajomym