1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Skrypt ciasteczkowy (cookies)

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika Ughil, 10 Sierpień 2016.

  1. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Witajcie,

    Chciałem zamieścić na swojej stronie skrypt z informacją o ciasteczkach, natomiast nie chcę używać żadnego zewnętrznego, tylko swój.
    Szukam i szukam i nie mogę znaleźć niczego przydatnego co by dało się w łatwy sposób zaimplementować w clickwebie. Ktoś mógłby mi pomóc?
     
  2. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Oczywiście mogę napisać swój skrypt tylko, nie wiem jak go wysłąc do zawartości clickweba, bo jakąś ścieżkę muszę podać w sekcji BODY, a webftp jest tylko dla usługi server, nie ma dla clickweb.
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  4. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Nie koniecznie bo odwołuję się do zewnętrznej domeny.
    Chciałem wrzucić swoje skrypty na mój serwer u Was, tylko nie wiem jaką ścieżką się odwołać do niego. Da się?
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Ughil w usłudze Click Web nie ma możliwości umieszczenia własnych plików na serwerze FTP. Można tylko korzystać z możliwości wklejania skryptów w ramach dostępnych opcji/modułów w kreatorze WWW.
     
  6. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Dobra znalazłem rozwiązanie w końcu, podzielę się z Wami.
    Posiadając własny hosting, można pliki wgrać na serwer używając WebFTP.
    Żeby można było dostać się do FTPa anonimowo trzeba zrobić to tak jak jest opisane tutaj:
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/anonimowy-serwer-ftp-anonymous-ftp/
    Domyślnie dostęp do /pub jest włączony.

    Później odwołujemy się w sekcji <body> do swojego skryptu:
    <script src="http://pub.serwer123456.home.pl/pub/moj-skrypt.js"></script>

    Nie jest to może idealny poradnik, ale powinno wielu osobom pomóc, jeżeli chcemy implementować swoje skrypty w clickwebie.
     
    Mariusz lubi to.
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Ughil jeśli posiadamy własny hosting to możemy odwołać się do własnych skryptów - tak jak napisałeś.
     

Poleć forum znajomym