1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Alternatywa dla Click Studio

Dyskusja w 'Sklep internetowy' rozpoczęta przez użytkownika pilocik, 21 Wrzesień 2017.

 1. pilocik

  pilocik Nowicjusz

  Wiadomości:
  24
  Docenione treści:
  0
  A wystarczyłoby przywrócić funkcjonalność ClickStudio, nawet w tak ograniczonym zakresie jak to działało.
  W wielu przypadkach to było przydatne.
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek BOK home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 341
  Docenione treści:
  315
  Click Studio z tego co pamiętam, nadal działa. Natomiast z racji braku wsparcia dla aplikacji, posiada integracje, które albo doczekały się aktualizacji po stronie sklepu, albo dawno zostały zastąpione innymi. Więc Click Studio jest archaizmem. Ale generalnie mnogość rozwiązań dostępnych w sieci sprawia, że takie proste narzędzia czasami po prostu odchodzą w zapomnienie.
   
 3. pilocik

  pilocik Nowicjusz

  Wiadomości:
  24
  Docenione treści:
  0
  Skoro jest taka mnogość rozwiązań to podaj proszę tylko jedną, najprostszą aplikację, która zsynchronizuje stany magazynowe sklepu z GT, a jej uruchomienie nie będzie powodowało nerwicy i użycia słów ogólnie uznanych za wulgarne jak w przypadku CStudia
  Fajnie też by było gdyby nie kosztowała tyle co ClickShop
   
 4. papux

  papux Fachowiec

  Wiadomości:
  383
  Docenione treści:
  104
  Każdy integrator to wytrych. Oprogramowanie które uzyskuje prawa dostępu bazy twojego programu magazynowego. Ani to bezpieczne ani wygodne. Interpretator ma za zadanie przeczytać tabele i wysłać je do sklepu choć bardzo często interpretator zawodzi z powodu drobnych zmian znaków interpunkcyjnych w tabelach.
  aplikacje tego typu nie mają nic wspólnego z programem matką i niekoniecznie działają dobrze.
  Bo nie oszukujmy się, tylko autor wie jak najlepiej zbudować integracje API.
   
 5. Grzesiek

  Grzesiek BOK home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 341
  Docenione treści:
  315
  Rozwiązania można tworzyć od zera jak i korzystać z gotowych, akurat w tej kwestii my możemy jedynie przyjmować sugestie dot. rozwoju API i analogicznie pilnować jego działania zgłaszając uwagi. Oprogramowania nie polecamy (oficjalnie) żadnego, gdyż nie korzystamy z tego sami, a firmy je dostarczające mają własny support. W chwili obecnej, nad czym pracujemy, nie współpracujemy z żadną firmą (nie promujemy ich na stronie jako partnera czy dodatek). Przykładem aplikacji które najczęściej są wskazywane przez klientów, są chociażby rozwiązania od e-mo.

  Co do cen, oczywiście trudno mi się odnieść do tego jako pracownik firmy, ale prywatnie jako osoba zainteresowana budowaniem sklepów, wiem, że koszt uruchomienia sklepu bywa czasami najmniejszym kosztem. Dlatego sam polecam zawsze aby przeprowadzić dobrą analizę swoich potrzeb, i zdecydować do którego momentu korzystne jest korzystanie z gotowca, a kiedy warto pomyśleć o indywidualnym projekcie, który docelowo może kosztować tyle samo ale będzie posiadał wiele rozwiązań których inne platformy nie mają, kosztem oczywiście aktualizacji i bezpieczeństwa, o które trzeba będzie zadbać osobno. Projekt graficzny i integracje zewnętrzne to zawsze osobna "bajka" która w mniejszym lub większym stopniu będzie się komplikować w zależności od tego z jakiej platformy sklepu startujemy, a więc być może wystarczy po API przesłać dane, a może modyfikacji będzie trzeba poddać sam sklep lub docelowe narzędzie te dane odbierające.
   
 6. pilocik

  pilocik Nowicjusz

  Wiadomości:
  24
  Docenione treści:
  0
  Odkopię temat, gdyż właśnie na infolinii dowiedziałem się, że trwają prace nad alternatywą dla ClickStudio, ponoć ma to być wdrożona nawet w tym roku - czy można prosić o garść szczegółów ?
   
 7. LukaszC

  LukaszC eCommerce Team home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  694
  Docenione treści:
  80
  Planujemy wdrożyć niezależne aplikacje do takich programów jak WF-Mag, Subiekt GT itp.
   
 8. papux

  papux Fachowiec

  Wiadomości:
  383
  Docenione treści:
  104
  Tylko po co? nie rozumiem czemu miały by takie aplikacje służyć skoro wszystko można wysyłać poprzez API?
  Mój program magazynowy właśnie tak synchronizuje stany, tak samo robi to system zarządzania aukcjami Allegro i zamówieniami zewnętrznymi więc jakie jest uzasadnienie tych aplikacji?
   
 9. LukaszC

  LukaszC eCommerce Team home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  694
  Docenione treści:
  80
  @papux rozbicie integracji dla CMR umożliwi szybkie wprowadzanie poprawek jak coś zostanie zmienione po obu stronach (program CMR -> sklep).
   

Poleć forum znajomym