1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE API - pole active

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika greenmark, 12 Sierpień 2018.

  1. greenmark

    greenmark Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry

    Pracuję nad integracją z jednym z partnerów. Na potrzeby partnera jestem zmuszony przygotować plik XML. Postanowiłem oprzeć się na API ClickShop-a.
    Nigdzie w dokumentacji API nie odnalazłem pola 'active', które określa widoczność produktu w sklepie.

    Czy istnieje możliwość na podstawie API, określić czy produkt jest wyświetlany w sklepie ?
     
  2. bragyou

    bragyou Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    A to?

    upload_2018-8-14_14-10-0.png
     
  3. greenmark

    greenmark Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Cześć

    To chyba odnosi się do tego czy zarządzanie stanami magazynowymi dla produktu jest aktywne. W dokumentacji jest to opisane następująco: 'is stock active?'

    Generowanie pliku xml na podstawie API to mordęga. Istnieje konieczność generowania ścieżek kategorii na podstawie CategoryTree, osobne odpytania o zdjęcia, etc. Dla kilkunastu tysięcy produktów to jakieś kilkanaście minut w moim przypadku. To jeszcze jakoś przeboleję ale brak 'active' dla produktu już nie :)

    Poradziłem sobie następująco. Eksportuję plik CSV z ClickShop-a, importuje go do swojej bazy. Napisałem prostą aplikację przy pomocy Django gdzie istnieje możliwość tworzenia profili do filtrowania produktów, na podstawie tych profili generuje sobie pliki XML. Pliki są generowane na żądanie i do kilku sekund mam żądany plik.

    Niemniej jednal nadal jestem zainteresowany odpowiedzią na moje pytanie.

    Dzięki
     
  4. bragyou

    bragyou Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    0
    Active występuje zarówno w Products, co pokazałem jak i Product Stock - w obu jest opisane jako "is active". Nie wydaje mi się, że w obu przypadkach pełni rolę zarządzania stanem magazynu.

    Sprawdź ;)
     
  5. greenmark

    greenmark Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Ok. Zerknę, zweryfikuję i wrócę z informacją dla potomnych :)
     
  6. greenmark

    greenmark Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Sprawdziłem. Jest jeszcze pole 'active' zawarte w 'translations' i to chyba nim należy się posługiwać.
    translations.(locale).active - 'is product translation active'.

    Dziękuję
     
  7. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    W takim przypadku ustawiam wątek jako rozwiązany.
     

Poleć forum znajomym