1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Aplikacje od Webcoders blokują wyświetlanie reklam Google Adwords

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika www.regałka.pl, 1 Marzec 2019.

 1. www.regałka.pl

  www.regałka.pl Wyjadacz

  Wiadomości:
  90
  Docenione treści:
  3
  Drodzy,

  Czy ktoś z Was miał podobny problem?
  Mamy zainstalowane w sklepie 3 aplikacje od Webcoders
  1. Inni kupili również
  2. Powiązane w koszyku
  3. Sugestie wyszukiwarki

  Około 10 lutego, otrzymaliśmy od Google komunikat:
  "Unacceptable Content: We've determined that your site may be compromised. It appears to host or distribute malicious software."

  Okazało się, że problemem są aplikacje webcoders. Po 3 tygodniach wymiany maili z home.pl, który bierze za ich działanie pieniądze, webcoders i google, gdzie pierwsi i drudzy zapewniali, że wszystko jest ok a google sukcesywnie każdą prośbę o weryfikację odrzucał, pomogło dopiero odinstalowanie aplikacji.
  3 tygodnie braku reklam skutecznie obcięły nam wyniki sprzedaży w lutym.
  Po tygodniu działania reklam adwords, zdecydowaliśmy się na ponowne włączenie aplikacji i reklamy google ads, zostały ponownie zablokowane.

  Pomożecie?
   
 2. LukaszC

  LukaszC eCommerce Team home.pl

  Wiadomości:
  973
  Docenione treści:
  108
  @www.regałka.pl chciałbym na wstępie wyjaśnić - sytuacja z aplikacjami Webcoders wynikała ze zmienionych adresów URL kierujących do aplikacji na serwerze developera. Sama wtyczka nie zawiera złośliwego kodu, natomiast z niezrozumiałego dla nas powodu Google w niektórych sklepach oznaczył ją jako szkodliwą i zablokował reklamy . Jeżeli reklamy widnieją jako wstrzymane, prosiłbym przejść do edycji każdej z nich (ikonka ołówka przy reklamie na liście) i po prostu zapisać ją jeszcze raz. W ten sposób Google zweryfikuje reklamę i powinien włączyć jej wyświetlanie. Wiem też, że jeden z naszych klientów kontaktował się z supportem usługi Google Ads telefonicznie - po to, aby konsultant ręcznie zweryfikował reklamy i wyłączył ich blokowanie. To także może okazać się pomocne.
   

Poleć forum znajomym