1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Automatyczne wyłączanie produktów i wariantów 0 szt.

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika MarcinK, 16 Październik 2018.

  1. MarcinK

    MarcinK Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    10
    W sklepie operujemy tylko produktami, które mamy aktualnie dostępne na stanie i gotowe do natychmiastowej wysyłki.

    Codziennie to co się wyprzeda i skończy muszę wyłączać ręcznie "oczkiem", a fajnie byłoby gdyby szło sobie wybrać opcję automatycznego wyłączania produktów i wariantów, które mają stan 0 szt.
     
    yakoop lubi to.
  2. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Przecież jak masz stan zero to nie możesz sprzedać towaru. Pojawia się wtedy informacja zamiast koszyka pisze powiadom o dostępności.
     
  3. MarcinK

    MarcinK Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    10
    Zgadza się.

    Nie można sprzedać/kupić tego czego nie ma, ale produkt/wariant jest cały czas widoczny w sklepie, dopóki się go ręcznie nie wyłączy.

    A gdy jest widoczny to Klienci go widzą i niepotrzebnie są wprowadzani w błąd, bo tak jak pisałem w naszym sklepie akurat operujemy tylko tym co mamy od ręki.

    Po co przeglądać coś czego nie ma? Cieszymy się, że coś jest, a fakt że nie ma okazuje się dopiero po wybraniu danego produktu/wariantu, który ma stan 0 szt.

    Tobie może coś takiego nie jest potrzebne, ale mi by się przydało, bo nie musiałbym codziennie robić tego ręcznie.
     
    yakoop lubi to.
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @PawelS @LukaszC coś wiemy w temacie jakiś zmian?
    @MarcinK generalnie zawsze można podejść do tego marketingowo i sprawdzić jak niedostępność produktu można wykorzystać na rzecz zaoferowania innych produktów. Jeśli to klient z Google, niewykluczone, że warto to przełożyć na sprzedaż, może @papux cos doradzi Ci w tym temacie?
     
  5. yakoop

    yakoop Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Podłączam się do tej prośby. Byłoby idealnie, gdyby suma stanów wariantów mogła determinować aktywność danego produktu w sklepie.
     
  6. MarcinK

    MarcinK Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    10
    Dokładnie - też byłbym szczęśliwy, gdyby stan magazynowy produktu głównego zgadzał się/zmieniał wraz ze zmianą stanu wariantów.

    Mam dodane warianty z obsługą magazynu i o ile po zakupie danego wariantu jego stan zmniejsza się, o tyle ilość sztuk bazowego produkty pozostaje bez zmian.
     
    yakoop lubi to.
  7. yakoop

    yakoop Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    To jest jakiś absurd że tego jeszcze nie ma. Rozmawiałem już wielokrotnie na ten temat z pracownikami home.pl i nie rozumiem pokrętnych tłumaczeń dlaczego to tak nie działa.
     
  8. MarcinK

    MarcinK Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    10
    Jest szansa na jakieś działania w tej kwestii?

    Nawet jak mi się wszystkie warianty wyprzedają to jeśli ręcznie nie zmienią ilości produktu bazowego to widnieje on cały czas jako dostępny w sklepie, a fizycznie się przecież już sprzedał.

    Dodam, że przy robieniu inwentury byłoby o wiele łatwiej bo robiąc sobie eksport produktów do excela to tam jest właśnie podana tylko ilość produktu bazowego - nie wariantów.
     
    yakoop lubi to.
  9. yakoop

    yakoop Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Liczę na to w 2019. Nie wiedzieć czemu home.pl wije się w tej kwestii jak węgorz. Ostatecznie chyba zlecę komuś wykonanie skryptu który dzień w dzień będzie się uruchamiał i iterował po wszystkich wariantach wszystkich produktów i je włączał i wyłączał. Już teraz mamy głupi z punktu widzenia IT skrypt, do zmiany napisu 'PRODUKT DOSTĘPNY' w przypadku kiedy nie ma jego wariantów:

    Stopka strony, przed zamknięciem </body>
    <script type="text/javascript">
    var setUnavaliableProduct = function(){
    var currentURL = window.location.href;
    //sprawdzamy czy jesteśmy w szczegolach produktu
    if(currentURL.indexOf('/pl/p/')!=-1){
    var options = $("select#option_30");
    if(options!=undefined && options[0]!=undefined){
    console.log(options[0].length);
    if(options[0].length==16){

    }
    if(options[0].length==1){
    //ukryj dostępność
    var dost = $(".availability.row");
    if(dost!=undefined) dost.hide();
    var basket = $(".basket");
    if(basket!=undefined) basket.hide();
    //dodaj nowy div i info ze produkt niedostepny
    var newDiv=$('.productdetails-more-details');
    newDiv.before( "<div><span style='color:red;'>Produkt niedostępny</span></div>" );
    }
    }
    }
    }


    setTimeout(function(){
    setUnavaliableProduct();
    }, 300);



    </script>
     
    Ostatnia modyfikacja: 8 Styczeń 2019
    chorg lubi to.
  10. chorg

    chorg Bystrzak

    Wiadomości:
    63
    Docenione treści:
    9
    Podchodziłem już do wariantów kilka razy w esklepie. Nadal jednak brakuje mi tego o czym piszecie. Przesiadłem się z Presty 8 lat temu i tam tak funkcjonowały warianty, że na produkcie bazowym nie dało się wpisać stanu magazynowego. Był on po prostu sumą stanów wariantów. Może warto odświeżyć temat.
     
    yakoop lubi to.
  11. yakoop

    yakoop Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Cieszy mnie fakt ze do dzisiaj nie tylko ja mam z tym problem, również podbijam. Prawdopodobnie ten błąd skłoni nas ostatecznie do zmiany platformy.
     
  12. UdanKal

    UdanKal Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Też jestem ciekawy, czy są jakieś plany rozwiązania tego problemu.
    Część z naszych produktów to unikaty, których nie powtórzymy i automatyczne ich zdejmowanie ze strony przy stanie "0" ułatwiłoby życie.
     
  13. yakoop

    yakoop Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Skoro problem przestaje być jednostkowy może ktoś z home.pl odniesie się do tych uwag? :)
     
  14. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    hmmm na upartego można na listach wyświetlić tylko produkty ze stanem >0 dodając IFa, ale tu dam się popisać innym jak to zrobić :D na dziś limit mojego kodu się skończył hahahaha :D
     
    yakoop lubi to.
  15. yakoop

    yakoop Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Do tego trzeba mieć defaultowy szablon a nie kupiony, dobrze myślę?
     
  16. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    tu można zrobić to na dowolnym szablonie :) nie ma znaczenia jakim.
     
  17. yakoop

    yakoop Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    W jaki sposób chcesz edytować listę produktów ? U mnie przy zakupionym szablonie nie ma możliwości wglądu w pliki tpl.

    upload_2020-2-23_16-0-41.png
     
  18. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    to zrób jego kopię i będziesz mógł je edytować :D
     
    yakoop lubi to.
  19. yakoop

    yakoop Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    No tak ;) No to teraz pozostaje wyrzeźbić rzeczonego ifa... tylko czy to na pewno takie proste :)
     
  20. yakoop

    yakoop Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    1
    Tak jak przypuszczałem - template zwraca wszystkie dostępne warianty a dopiero później na stronie wywoływana jest jakaś funkcja JS która filtruje dostępne warianty...
     

Poleć forum znajomym