1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Bannery w wersji Polskiej / Angielskiej

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika expomoda, 13 Styczeń 2016.

  1. expomoda

    expomoda Praktyk

    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    2
    Witam serdecznie,
    Stanąłem przed problemem zmiany języka ze strony Polskiej na Angielską.
    Cześć mi się udało ale mam jednak pytanie czy można zrobić coś z nie przetłumaczonymi elementami w stopce ?
    W moim wypadku jest to wszystko co jest pod newsletterem ?
    Drugie pytanie czy faktycznie bannery z wersji Polskiej będą te same co w wersji Angielskiej ? Ma ktoś może pomysł co w tym temacie zaradzić ? Bo nie widzę za bardzo uniwersalnych bannerów do obydwu wersji językowych chodzi o tkz Slajder.
    Pytam bo przed chwilką miałem rozmowę z konsultantem który stwierdził że , nie da się nic z tym zrobić.
    Adres to www.expomoda.pl

    Pozdrawiam serdecznie
    Maciej
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wszystko wskazuje na to że nie mamy tego opisanego w dokumentacji, więc od razu dziś przygotuję na to instrukcję, jak wprowadzać informacje w wielu językach.

    A tak w skrócie:

    W sklepie możesz ustalić kilka języków. Sklep posiada zaprogramowane frazy, elementy stałe, które zmienisz z automatu: Konfiguracja --> Ustawienia regionalne --> Języki i dalej Frazy.

    Takie elementy jak produkty i strony informacyjne, kopiuje się. Tzn. wchodzisz sobie np. w Zawartość --> Strony informacyjne i widzisz wszystko co stworzyłeś dla wersji PL, na dole po lewej stronie masz przycisk zmiany języka. Zmieniasz język i teraz widzisz strony informacyjne utworzone dla wersji ANG. Analogicznie przechodzisz potem do Zawartość --> Nagłówek i stopka i znów odpowiednio dla danej wersji językowej układasz strony.

    Przycisk zmiany języka pojawia się często i warto o nim pamiętać, chociaż nie zawsze działa tak że budujesz od nowa wszystko.

    Produkty: na liście widzisz produkty wersji pol, gdy zmienisz język, polskie będą oznaczone flagą. Tu masz 2 wyjścia, albo zaznaczasz/klikasz w koło zębate wybranego produktu i klikasz Duplikuj. Powstanie kopia produktu (bazowego, bez wariantów) z nowym ID i osobnym stanem magazynowym.

    Możesz też wejść w edycję wybranego produktu, bazowego, i kliknąć po prostu ZAPISZ. Wtedy nastąpi tzw. translacja, czyli produkt zostanie "skopiowany" do wersji angielskiej, ale będzie miał ten sam ID produktu i ten sam stan magazynowy co wersja polska. Uwaga! ta opcja również przenosi warianty, ale na nasze nieszczęście, jak odpalisz sobie wersję pol lub ang to... nie widać rozróżnienia. Nie jest to jeszcze takie złe, kiedy nazwy produktów są względnie różne i wpisując Pomarańcze wyświetli Ci się 6 pozycji, z czego 3 z wersji PL a 3 z wersji ANG. Chcąc dokonać edycji opisu po prostu będzie trzeba się przeklikać przez nie.

    A no i eksport/import przez CSV, tu z kolei działa to podobnie jak DUPLIKUJ, ale robisz wszystko na raz (podczas importu sklep zapyta do jakiej wersji językowej). Wada - brak wariantów.

    Stopka. Jedna uwaga, Twoja 5ta kolumna jest wprowadzona przez edycję zaawansowaną, własny styl CSS zapewne albo na sztywno w pliku tpl. Więc kopiowanie i tłumaczenie tej kolumny będzie albo wymagało ingerencji twórcy albo ktoś z forumowiczów Ci to zrobi.

    No i na koniec moduły. Otrzymałeś prawidłową odpowiedź, akurat slaider jest mechanizmem który działa dla każdej wersji tak samo. Jeśli chodzi o pozostałe moduły, to pod względem ich układu, nie zmienisz go, ale pod względem treści, już tak. Tzn. na dole wersji POL masz 2 moduły, jeden z informacją o sklepie, drugi o dostawie. W wersji ANG w sekcji MODUŁY, na pewno też masz te 2 moduły powielone... ale puste. :) Jeśli do wersji POL dodasz kolejne moduły, to one powielą się na wersję ANG, ale ich treść możesz modyfikować wprowadzając nową, np. w innym języku. I to działa. A slajder? No cóż. Dodajesz własny moduł, a w nim mechanizm slajdera, czyli trzeba by coś dodać własnego np. do Własny kod JS. Jeśli chcesz rozdzielić to na 2 języki i 2 niezależne banery.
     
  3. expomoda

    expomoda Praktyk

    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    2
    Powiem szczerze, co do produktów sposoby na tkz translacje nie mają żadnego sensu gdyż wychodzi na to samo co wrzucanie ich od nowa . I szczerze sumując wszystko wolę faktycznie wrzucać wszystko od nowa,ponieważ wtedy owszem są 2 produkty ale nie da się go usunąć z jednej wersji i zostaje się z bublem który jest przypisany do polskiego i do angielskiego języka(przy czym robi się straszny chaos . Najgorsze z tego wszystkiego jest to że, dodając w konfiguracji> wygląd> akutalny styl graficzny > moduły. Są obydwie rzeczy na 2 językach . Np nie chce mieć modułu producenci na stronie angielskiej ale jak widzę nic nie mogę z tym zrobić, nawet zmieniając język edycji na angielski. Ma może ktoś pomysł na coś takiego ? Czy znów trzeba wszystko umieszczać w javie?
    Kolejne pytanie jest do przetłumaczenia fraz sztuki tzn szt. Przed dodaniem produktów do koszyka . Próbowałem przetłumaczyć podaną frazę , ba nawet dodałem jednostkę sądząc że, może o to chodzi ale niestety nic.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jeśli chodzi o moduły, tak jak napisałem wyżej i tak jak napisałeś Ty - JS, dokładnie tak.
    Jeśli chodzi o frazę - zgłosiłem pytanie dalej, powinno łapać unit odpowiednio dla PL i ANG.
     
  5. expomoda

    expomoda Praktyk

    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    2
    Panowie, już co nie co udało mi się zrobić.
    Mam jednak pytanie gdzie mogę znaleźć rzeczy które są dodane na mojej stronie pod głównym slajderem na górze i pod nimi tzn produkty polecane(chodzi o wersje PL)
    chodzi mi oczywiście o edycje z poziomu Panelu.
    Przepraszam za pytanie ale niestety nie byłem przy tworzeniu swojej strony a też niestety takiej wiedzy informatycznej nie posiadam :(
    No i kolejne pytanie czy może byłby ktoś chętny na pomoc przy JS?
    Oczywiście nie mam na myśli zrobienia wszystkiego tylko odrobine nakierować :)
    I jeszcze mam kolejny problem przy polskiej wersji jak kliknie się zapytaj o produkt to przed oczami ukazuje mi się straszna mizerota (nie wiem czemu?)
    Gdzie mogę to jakoś edytować ? zmienić? Pytam bo wygląda to strasznie;/

    Pozdrawiam
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    1) Sekcja Polecane, jest sekcją automatyczną. Aby umieścić produkty w sekcji Polecane, dokonujesz zmian bezpośrednio na karcie produktu:

    Asortyment --> Produkty --> Edycja produktu --> po lewej stronie Dane podstawowe, a następnie szukasz checkbox: Produkt polecany. Zapisz.

    Dodatkowo w sekcji: Konfiguracja > Wygląd > Aktywny styl graficzny zakładka Strona główna, możesz zdefiniować ilość takich produktów wyświetlanych na stronie.

    Oczywiście wyłączenie wszystkich, spowoduje zaprzestanie wyświetlania.

    Podobnie jest z sekcją Nowości i Bestsellery, przy czym tu możesz ręcznie na karcie produktu definiować taki produkt lub zrobić to z automatu: Konfiguracja --> Asortyment --> Produkty wybierając automatyczne nadawanie statusu przez określony czas.

    2) JS napisz co potrzebujesz i poczekaj na zgłoszenie się chętnych, proponuję abyś utworzył to w nowym wątku, tak aby w przypadku rozwiązania, łątwiej było zidentyfikować temat.

    3) Formularz został uszkodzony po stronie prawdopodobnie dodanych skryptów JS albo edytowanego szablonu, czego efektem jest brak jakiegokolwiek szablonu. Formularz Zapytaj o produkt powinien być widoczny w nowym okienku, zobacz: http://sklep-demo.home.pl/pl/p/Chleb-z-ziarnami/34
     
  7. expomoda

    expomoda Praktyk

    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    2
    Extra, dziękuje Ci za ogarniecie tematu z produktami polecanymi. Już stronka powoli jakoś wygląda :)
    zostają mi social media.
    Pytanko z innej beczki czy w kategorie nowości i wyprzedaż można zmienić nagłówek tittle? Tak jak w przypadku reszty kategorii na sklepie ?
     
  8. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Jeśli chodzi o slajder - jest rozwiązanie "na około" - rejestrujesz się na optimizely.com - swoją drogą fajne narzędzie do testów A/B
    Wybierasz opcję darmową (do 50k użytkowników miesięcznie)
    Robisz nowy eksperyment, którego stroną startową jest wersja angielska sklepu http://www.expomoda.pl/en_US/index, usuwasz slider i ustawiasz, że 100% odwiedzających ma korzystać z wariantu 1 eksperymentu. Efekt możesz zobaczyć tutaj: http://furkidz.eu/en_US/index i dla porównania wersja polska http://furkidz.eu/pl/s
     

Poleć forum znajomym